- Коли потрібно вносити зміни?
- При змінах в Статуті
- Зміна кодів без правки Статуту
- Відео: Як отримати виписку з ЕГРЮЛ?
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
державним реєстратором вносяться дані щодо видів діяльності згідно. Ця функція здійснюється на підставі ФЗ №129 від 08.08.01 р, перелік документів зазначено в ст.5 цього закону. Коли організація вже працює, можна внести зміни в ЕГРЮЛ і додати або прибрати коди КВЕД.
Коли потрібно вносити зміни?
Якщо діяльність підприємства розширюється або відбувається переорієнтація, на зміну спочатку зареєстрованим необхідно вносити в ЕГРЮЛ нові коди.
Як встановлено законом 129-ФЗ, у компанії є три дні для подачі заяви за встановленим зразком в податковий орган за місцем її реєстрації.
Якщо внесення змін до КВЕД не проводиться своєчасно, податківці мають повноваження накласти адміністративний штраф у розмірі 5000 рублів.
Нові види послуг або виробництва обов'язково повинні підпадати під дію ст.2 Цивільного кодексу і відповідати ознаками дозволеної підприємницької діяльності (тобто діяльність не повинна бути протизаконною).
Перед тим як внести зміни в ЕГРЮЛ щодо КВЕД, необхідно зібрати пакет документів в залежності від того, вносяться нові відомості до Статуту чи ні.
При змінах в Статуті
Процедура зміни напрямків діяльності підприємства залежить також від того, чи потрібно для цього вносити зміни в Статут. Якщо в установчих документах підприємства додані нові послуги, то необхідно керуватися ст.17 п.1 129-ФЗ.
Необхідність виправлення Статуту виникає у випадках, коли в первісній його редакції немає такого напряму господарювання, яким планує займатися організація.
Зміни в КВЕД проводяться на підставі поданої в реєстраційну службу, завіреного нотаріально. Додатково складається перелік кодів і подається разом із заявою.
Обов'язковий етап - підготувати рішення про внесення змін безпосередньо в сам Статут і в установчі документи.
Крім цього, слід сплатити держмито і докласти квитанцію про оплату. Надавати без довіреності вищевказані документи може генеральний директор підприємства.
Зміна кодів без правки Статуту
Щоб уникнути бюрократичних формальностей і не виправляти установчі документи, на практиці в Статуті прийнято писати фразу: «організація може вести будь-яку діяльність, яка не заборонена законодавством РФ».
Тоді можна спиратися на ст.17 п.2 ФЗ-129 і подавати заяву встановленої форми Р14001. Цей документ засвідчується у нотаріуса, причому обов'язково потрібно надати підтвердження того, що внести зміни в КВЕД в ЕГРЮЛ згодні засновники. В такому випадку не потрібно оплачувати держмито.
В обох випадках заяву завіряється у нотаріуса, для такої процедури потрібно ряд документів:
- паспорт заявника (оригінал і ксерокопія);
- документ про присвоєння коду ІПН;
- лист записи ЕГРІП;
- Статут;
- коди з Статистики;
- підтвердження повноважень керівника підприємства (наказ або рішення);
- рішення (або протокол) зборів засновників про доповнення даних в ЕГРЮЛ відомостями про нові сфери діяльності.
Існує кілька варіантів подачі пакета документів в реєстраційну службу:
- через пошту (з описом);
- особисто керівником;
- довіреною особою.
Реєструючий орган протягом восьми днів зобов'язаний занести нові дані в ЕГРЮЛ. Після закінчення цього періоду служба видає виписку з реєстру із зазначенням нових кодів, а також свідоцтво про те, які зміни були відображені в ЕГРЮЛ.
Після отримання виписки з Єдиного держреєстру необхідно звернутися у Федеральну службу Статистики, для отримання нового інформаційно листи (інформація туди надходить через єдине вікно). Потім отримані довідки слід надати в банківську установу, в якому відкрито основний розрахунковий рахунок організації. Хоча на сьогоднішній день остання функція передана податковому органу.
Відео: Як отримати виписку з ЕГРЮЛ?
стати автором
стати експертом
Поділіться матеріалом в соц мережах:
Коли потрібно вносити зміни?Коли потрібно вносити зміни?
Відео: Як отримати виписку з ЕГРЮЛ?