Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Робота нашої юридичної компанії полягає також у вирішенні конфліктів, пов'язаних із земельними спорами. Наші фахівці надають юридичну допомогу та консультації в галузі земельних відносин. Адвокат по земельних спорах надасть послуги з вирішення земельних конфліктів в судовому та досудовому розгляді.
Земельні спори - це категорія справ предметом, яких є земельна ділянка. Земельна ділянка - частина землі з визначеними межами, визначеними законодавством України. Саме в земельній сфері виникає безліч розбіжностей і суперечок, в рішенні яких вам допоможуть тільки досвідчені фахівці в області права. Адвокат по земельних спорах надасть кваліфіковану допомогу:
- в суперечках про визнання права власності та поділу майна;
- при вступі в спадщину на земельні ділянки, поновлення пропущеного строку та інших питань спадкового права;
- при оскарженні угод, договорів, заповітів;
- в суперечках з визначення меж земельної ділянки та її межування;
- в питаннях, пов'язаних з орендою земельних ділянок (складання, продовження, розірвання договорів);
- при відшкодуванні шкоди, завданої незаконним вилученням земельної ділянки;
- в складанні угод і договорів дарування, купівлі-продажу, обміну землі;
- в суперечках щодо усунення незаконного перешкоди в користуванні землею;
- при порушенні правил забудови земельної ділянки;
- в справах про приватизацію землі;
- при встановленні сервітуту (права користування чужою земельною ділянкою в установлених межах).
Земельні спори виникають між двома землекористувачами по певної ділянки землі, причому одна зі сторін може мати юридичним правом користування землею, а в іншої сторони це право володіння відсутня. Такі нерегульовані конфлікти пов'язані із застосуванням норм Земельного кодексу України та виникають у громадян, юридичних осіб, державних органів і органів місцевого самоврядування з приводу користування, володіння і розпорядження землею. Виникнення земельних розбіжностей грунтується на претензії суб'єктів земельних відносин стосуються припинення або придбання права власності на земельну ділянку.
Відповідно до Земельного кодексу України земля є національним багатством держави, яке знаходиться під державною охороною. Існують наступні категорії землі на території України:
- земельні ділянки сільськогосподарського призначення;
- земельні ділянки житлової та громадської забудови;
- земельні ділянки природно-заповідного призначення;
- земельні ділянки оздоровчого призначення;
- земельні ділянки рекреаційного призначення;
- земельні ділянки історико-культурного призначення;
- земельні ділянки лісового фонду;
- земельні ділянки водного фонду;
- земельні ділянки промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
У статті 1 ЗКУ передбачена гарантія на право власності землею. Земельна ділянка може бути в приватній, державній або комунальній власності, але його використання не повинно завдавати шкоди громадянам та інтересам суспільства. У статтях 90 і 91 ЗКУ передбачено право продажу або відчуження земельної ділянки, можливість передати свою власність в оренду, заставу і спадок, а також право житловий будинок, виробничі споруди чи інші будівлі. Громадяни України мають право: придбати земельні ділянки, уклавши договір купівлі-продажу, дарування, обміни та інші угоди; приватизувати землю, надану їм в користування раннє; прийняти спадщину; виділення на місцевості (в натурі), що належить їм земельного паю (частки); безкоштовної землі з власності держави і комуни (статті 81, 82 Земельного кодексу України).
Стаття 125 ЗКУ передбачає право на власність земельною ділянкою після отримання документа, який підтверджує право власності, а також після реєстрації цього документа державними органами. Однак використання такої ділянки дозволяється після визначення його кордонів на місцевості.
Площа земельної ділянки для передачі в приватну власність, прирівнюється різниці між загальною площею земельних ділянок, якими користувалися підприємства сільського господарства та інші установи, і площею земельних ділянок, що залишилися у власності держави або комуни (землі лісогосподарського призначення, резервні та водні фонди).
Порушення норм земельного законодавства несе цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність громадянам і юридичним особам які:
- уклали угоду, порушивши земельне законодавство;
- зіпсували сільськогосподарські угіддя або інші землі, забруднили їх хімічними, або радіоактивними речовинами, засмітили промисловими або побутовими відходами;
- самовільно зайняли земельні ділянки;
- не виконали вимоги щодо цільового призначення землі;
- розмістили або побудували об'єкти, що мають негативний вплив на стан земельних ділянок;
- знищили межові знаки;
- порушили терміни повернення тимчасово займаних земельних ділянок або не виконали обов'язки по привиду земель у придатний стан;
- приховали від реєстрації та обліку дані станом, розміром і кількістю земельних ділянок;
- не провела рекультивацію порушених земельних ділянок;
- знищили або пошкодили протиерозійні та гідротехнічні споруди, захисні насадження;
- не виконали умови зняття, не берегли родючий шар ґрунту;
- відхилилися від затверджених проектів землеустрою;
- використовували землі сільськогосподарського призначення і вели товарне сільськогосподарське виробництво без затвердження законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне сівозміну і благоустрій земель;
- ухилилися від державної реєстрації землі і представили недостовірну інформацію про неї;
- порушили терміни розгляду заяви про відвід земельних ділянок;
- порушили терміни видачі земельного акта на право власності.
Земельний кодекс України - дуже складний правовий інститут. Звичайна людина, яка не володіє спеціальними знаннями в цій області, не зможе розібратися в земельних правовідносинах без професійної юридичної допомоги. Ось чому, адвокат по земельних спорах вирішить ваші земельні конфлікти і розбіжності. Але слід пам'ятати, що час є вирішальним фактором для досягнення успішного результату, тому земельні суперечки вимагають негайного звернення до юридичну організацію. Наша адвокатська компанія докладе всіх зусиль і багаторічний досвід роботи, щоб захистити ваші інтереси і права в законному порядку.
© Авторське право на цю статтю належить сайту www.kosminin.com , Пряме посилання на який обов'язкове при копіюванні або використанні будь-яких його матеріалів.