- Аліменти на дитину-інваліда
- Підвищення суми аліментів на інваліда-дитини
- Тверда грошова сума аліментів, як вона визначається
- Аліменти на дітей-інвалідів віком від 18 років
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Порядні батьки завжди намагаються задовольнити потреби своїх дітей до досягнення ними 18 років. Після цього віку на таку допомогу можуть розраховувати тільки інваліди. Ці права закріплені в сімейному кодексі РФ. Закон зобов'язує батьків забезпечувати фінансове утримання своїх дітей після 18 років, якщо вони мають I, II, III групу інвалідності. Дитина розраховує на аліменти розміром 25% від доходу батьків. Але, якщо йому потрібні додаткові кошти (медичне обслуговування, обладнання та додатковий догляд) для задоволення своїх потреб, вони будуть стягнуті з батьків.
Аліменти на дитину-інваліда
Є кілька варіантів стягнення аліментів на лікування та утримання дитини-інваліда.
- Добровільну згоду сторін. У договорі фіксується сума аліментів, яку виплачуватиме батько. Документ повинен бути завірений нотаріально.
- Примусове стягнення аліментів з відповідача за місцем фактичного проживання.
- Стягнення коштів для інваліда-дитини старше 18 років з батьків. Позов на батьків подає опікун або сама дитина. Підстава для нього - стаття 91 Сімейного Кодексу. У разі визнання недієздатності або важке матеріальне становище інваліда позов задовольняється.
Підвищення суми аліментів на інваліда-дитини
Батько, на чиєму опікою знаходиться дитина-інвалід, може розраховувати на збільшення аліментів. До суду необхідно надати підтвердження витрат позивача на утримання, обслуговування та лікування дитини, що знаходиться на інвалідності. До суду потрібно пред'явити:
- копії медичної карти дитини;
- чеки оплати ліки;
- рецепти лікаря;
- квитанції про оплату послуг медичних та інших фахівців;
- квитки, якщо потрібне лікування в іногородніх клініках.
Позивач отримує раз на місяць гроші на дитину-інваліда, сума встановлюється суддею, при цьому він враховує:
- матеріальне становище позивача;
- фінансове становище відповідача;
- величину одержуваних в даний момент аліментів;
- сімейний стан сторін;
- необхідні умови для утримання та забезпечення комфортного рівня життя дитини-інваліда.
Тверда грошова сума аліментів, як вона визначається
Відповідно до закону з відповідача-батька стягують кошти на інваліда в процентному змісті. На одного утриманця - 25%, на двох дітей - 33%, а на трьох і більше - до половини доходу відповідача. Фіксовані додаткові аліменти становитимуть прожитковий мінімум в регіоні, де проживає позивач-дитина.
Тверда грошова сума повинна виплачуватися відповідачем щомісяця. При визначенні додаткових коштів враховується фінансове становище батька і його справжнє сімейне становище. Зазвичай суддя бере до уваги не тільки понесені до даного часу витрати, але і майбутні.
Аліменти на дітей-інвалідів віком від 18 років
Батьки повнолітнього непрацездатного дитини зобов'язані утримувати його і надавати йому фінансову допомогу, відповідно до статті 85 Сімейного кодексу. Якщо батьки відмовляються добровільно допомагати йому і угоду про порядок виплат не виконується ними, то дитина може стягнути аліменти з них примусово. Як правило, аліменти стягуються в фіксованій сумі щомісяця.