- Куди вступати?
- Що потрібно здати?
- Хто має особливі права і переваги при зарахуванні?
- Які документи потрібно зібрати?
- Як вступити до медичного вузу за цільовим направленням?
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Медичний вуз - одне з найпопулярніших навчальних закладів серед абітурієнтів. Потрапити туди не так просто, але можливо. Як це зробити, читайте в нашій статті.
У медичні вузи великий конкурс серед абітурієнтів
Куди вступати?
В першу чергу визначитеся з вузом і напрямком. Ми підготували список найпопулярніших медичних навчальних закладів Росії:
Дивись повний список найбільших медичних вузів
Основні напрямки:
- 31.05.01 Лікувальна справа;
- 31.05.02 Педіатрія;
- 31.05.03 Стоматологія;
- 33.05.01 Фармація;
- 34.03.01 Сестринська справа;
- 37.05.01 Клінічна психологія.
Приготуйтеся до старанної навчання в меді
Що потрібно здати?
На більшість напрямків в медичному вузі потрібно здавати хімію, біологію і російську мову. На «Клінічну психологію» - біологію, математику і російську. Мінімальний граничний бал з кожного предмета - не менше 40-50.
У сеченовский університеті під час вступу на «Стоматологію» і «Педіатрія» потрібно здати додатковий професійний іспит. Випробування проходить у вигляді комп'ютерного тестування з хімії.
Хто має особливі права і переваги при зарахуванні?
На зарахування без вступних випробувань мають право переможці та призери заключного етапу всеросійської і міжнародної олімпіад з профільних предметів вузу (хімія, біологія, математика).
Переможці та призери олімпіад, затверджених Міносвіти, можуть розраховувати на максимальні бали з профільних предметів олімпіади.
Право на вступ в межах особливої квоти мають інваліди I і II групи, інваліди дитинства та особи, які отримали інвалідність внаслідок військової травми.
На перевагу при зарахуванні мають право:
- діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків;
- діти військовослужбовців, в тому числі і звільнених після досягнення віку і стану здоров'я (за умови, що вони відслужили не менше 20 років);
- діти військовослужбовців і співробітників силових структур, які загинули під час несення служби;
- діти Героїв СРСР і кавалерів ордена Слави;
- особи до 20 років, які мають тільки одного з батьків - інваліда I групи, якщо дохід в сім'ї нижче прожиткового мінімуму;
- військовослужбовці, які відслужили в армії за контрактом від 3 років, а також за призовом при наявності рекомендації від командира частини;
- особи, які постраждали від катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Також не забувайте, що можете отримати бонуси при вступі за індивідуальні досягнення: золоту медаль, значок ГТО, олімпіади, волонтерську діяльність. Сеченовский університет надає додаткові бали випускникам медичних класів, для цього потрібно успішно здати предпрофессиональное іспит. За індивідуальні досягнення можна отримати до 10 балів.
Які документи потрібно зібрати?
Для надходження в мед вам потрібно надати:
- заяву на прийом (бланк найчастіше є на сайті вузу);
- паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
- атестат про освіту;
- документи, що підтверджують особливі права і індивідуальні досягнення;
- військовий квиток, якщо ви військовозобов'язаний;
- довідку ф.086у
- 6 фото 3 х 4.
Як вступити до медичного вузу за цільовим направленням?
Вступити в мед найпростіше за цільовим направленням. Для цільовиків виділяються окремі місця на бюджеті, конкурс при зарахуванні також окремий.
Щоб отримати направлення, потрібно подати заяву в департамент охорони здоров'я за місцем реєстрації в період з 1 березня по 10 червня. Терміни можуть відрізнятися в залежності від регіону. До заяви потрібно додати:
- копію паспорта свого або батьків (якщо немає 18 років);
- характеристику зі школи;
- завірену виписку з табеля з відмітками;
- документи, що підтверджують індивідуальні досягнення.
Також можна звернутися в певну медичну організацію. Якщо в вас будуть зацікавлені, ви отримаєте клопотання, яке також потрібно надати в департамент охорони здоров'я. У різних регіонах умови видачі направлення можуть відрізнятися. Уточнюйте інформацію на сайті місцевого департаменту.
У разі позитивного рішення з вами буде укладений договір, за яким ви зобов'язані будете відпрацювати за розподілом або в конкретній медичній організації не менше 3 років.
Починайте готуватися до вступу вже з 9-го класу
Щоб вступити до медичного вузу, одного бажання замало. Починайте посилену підготовку до іспитів вже після 9-го класу. Особливу увагу приділіть профільних предметів. Щоб збільшити свої шанси на вступ, беріть участь в олімпіадах за профілем ВНЗ або поступите після 9-го класу в медичний клас. Якщо ви вже у випускному класі, пройдіть підготовчі курси при вузі, в який хочете надходити.
Куди вступати?Що потрібно здати?
Хто має особливі права і переваги при зарахуванні?
Які документи потрібно зібрати?
Як вступити до медичного вузу за цільовим направленням?
Хто має особливі права і переваги при зарахуванні?
Які документи потрібно зібрати?