Чому переводять годинники на зимовий час в Україні

  1. Орфографічна помилка в тексті:

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

25 жовтня 2018, 15:30 Переглядів: 25 жовтня 2018, 15:30 Переглядів:   Фото: архів

Фото: архів.

В Україні за традицією в останню неділю жовтня відбудеться перехід на зимовий час. Так, в ніч з 27 на 28 жовтня в 4:00 ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад.

Як відомо, перехід на зимовий час відбувається через короткостроковість світлого часу доби.

Нагадаємо, вперше ідея переведення годинників виникла ще в 18 столітті , А її автором був сам Бенджамін Франклін! Під час перебування в Парижі він зауважив, що вже в той час люди любили засиджуватися вечорами, випалюючи величезна кількість свічок і масла для новомодних в той час ламп. І він подумав, що зміна часу всього на годину дозволила б заощадити величезну кількість ресурсів.

Німеччина і Англія вже в 1916 році офіційно перейшли на літній час з метою економії енергії: навесні стрілки всіх годинників переводилися на годину вперед і поверталися назад восени. З тих пір годинник почали переводити більше ста країн, пише журнал "Вокруг света".

Таким чином, переведення годинників здійснюється для того, щоб люди могли працювати довше і, при цьому, менше використовувати штучне освітлення. Адже і зараз ми встаємо на початку світлового дня, а лягаємо значно пізніше його кінця.

Примітно, що вчені стверджують, що людський організм переносить набагато легше перехід на зимовий час, ніж на літній. Але, незважаючи на зайву годину сну, нам все одно важко звикнути до нового режиму.

В СРСР почали переводити стрілки годинника вперше тільки в 1981 році. На сьогоднішній день більше 110 країн світу переходять на літній і зимовий час. В той же час не переводить годинник в цілому аж 161 країна, зокрема, Гвінея, В'єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об'єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан та інші.

В Україні в 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, проте тоді під тиском громадськості прийнята постанова була скасована.
Як повідомлялося, нещодавно з'явилися чутки про те, що перехід на літній час варто скасувати за прикладом Євросоюзу .

А от перехід із зимового на літній час в Україні відбувся о 3 годині ночі 25 березня (неділя) 2018 року. В ніч з суботи (24 березня) на неділю (25 березня) українці пересунули стрілки годинника на годину вперед.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Україна переходить на зимовий час: що потрібно знати про переведення годинника". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online