Українська армія досягне піку могутності влітку 2016- го

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Чисельність збройних сил є одним з ключових параметрів, який характеризує армію в цілому Чисельність збройних сил є одним з ключових параметрів, який характеризує армію в цілому   Тому точні дані про чисельність і укомплектованості збройних сил є у всьому світі державною таємницею

Тому точні дані про чисельність і укомплектованості збройних сил є у всьому світі державною таємницею. А в країні, яка веде війну, і поготів. Однак на тлі з'явилися останнім часом стогонів про повністю зруйнованою української армії на Донбасі, де фронт в 70-80 кілометрів нібито тримає рота мобілізованих селян під командуванням молодшого лейтенанта, який закінчив військову кафедру в цивільному інституті, варто трохи зупинитися на цьому питанні.

На початок протистояння в Донбасі згідно закону «Про чисельність Збройних Сил України» загальна чисельність ЗСУ складала 184 тисячі осіб, при цьому власне військовослужбовці складали 139 тисячі. Варто нагадати, що на той момент українська армія повністю перейшла на контракт, а заклик зберігався тільки у внутрішні війська. Ступінь укомплектованості армійських частин варто оцінювати в 60-70%.

Події в Криму призвели до ще більшого зменшення особового складу ЗСУ. Так, за даними головного військового прокурора Матіоса не прибули до певних пунктів дислокації і залишилися на тимчасово окупованій території АР Крим 9500 військовослужбовців української армії.

Таким чином, загальна чисельність української армії на момент початку АТО становила не більше 120 тисяч чоловік. Причому ця чисельність була «акуратно» «розмазана» по всій території країни і в зону бойових дій окремими батальйонними групами (БТГр) були відправлені трохи більше 3500 тисяч чоловік (виходячи з присутності на Донбасі 6-8 БТГр одночасно), тобто не більше 5 % (!) від наявного складу.

Розвиток масштабів бойових дій зажадало різкого збільшення особового складу і неминучим стали шість хвиль мобілізацій, які були законодавчо закріплені навесні 2015 року в новому законі, який визначав чисельність ЗСУ в 250 тисяч чоловік.

Тоді ж терміново стали формування і відразу 14 нових бригад. На тлі відвертих проблем в економіці країні вдалося так-сяк налагодити постачання особового складу (з технікою, правда, гірше - позначилися роки розвалу армії). Серйозним підмогою стали рішучі заходи по збільшенню кількості військовослужбовців за контрактом - перш за все ми маємо на увазі збільшення в рази грошового забезпечення (горезвісні 7 тисяч гривень).

Отже, на сьогодні можна говорити пік бойової потужності ВСУ доведеться на період демобілізації 4-5 хвилі (весна - літо 2016 року). Але пік - це 70-75% штату у частин, які знаходяться безпосередньо на фронті, в тилу - цифри, на жаль, будуть нижче.

Тому обурення, які регулярно висловлюються «військовими експертами» різного штибу, на сьогоднішній день не мають серйозних підстав. За деякими даними на фронті зараз зосереджено до 70 тисяч військовослужбовців, що принаймні в півтора рази більше, ніж у «гібридної» армії «ДЛНР».
І так - по всій видимості це максимальна кількість армійців першої лінії, яке на сьогоднішній день може дозволити собі український бюджет.

Подальше збільшення наткнеться на вироблення резерву зовсім не новою техніки радянського зразка, снарядний і патронний «голод», перші дзвіночки чого вже починають тривожно звучати вже зараз.

Тому цілком придатними виглядають зусилля Генерального штабу з бойового слаживанию новостворених бригад, створення кістяка на підставі мотивованих контрактників. З іншого боку Міністерство оборони докладає воістину титанічні зусилля, як по отриманню нової техніки, так і розконсервування старої.

На сьогодні цілком нормальною практикою є ротаційний принцип, коли на фронті одночасно знаходяться зведені групи як мінімум від п'яти бригад.
Підводячи підсумки, можна не сказати і про кількість особового складу «гібридної» армії. За самим адекватним оцінками вона становить близько 40 тисяч осіб, що на фронт в 400 км дуже і дуже мало. При тому, що мобілізаційний резерв «молодих республік» дуже низький, враховуючи близько 2 мільйонів біженців як в РФ, так і в Україні. Цілком очевидно, що людські ресурси у них повністю прив'язані до Росії. Тому саме дипломатичне і списку санкцій тиск на Кремль є пріоритетом зовнішньої політики нашої держави.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online