- Коли необхідний винос меж ділянки в натуру?
- Що необхідно для виконання роботи?
- Хто повинен робити винос меж в натуру?
- Як і скільки часу проходить визначення точок?
- Яка точність?
- Які бувають проблеми?
- Які гарантії? Які документи отримаєте для захисту?
- Скільки коштує винос меж ділянки за точку?
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Коли необхідний винос меж ділянки в натуру?
Потреба в цій послузі може виникнути в трьох випадках:
- У тому випадку, якщо ділянка врахований в державний кадастр нерухомості і відображається на публічній кадастровій карті, але фактично, тобто на землі, кордони не визначені, відсутній паркан або будь-яке інше природне огорожу типу стіни будинку, споруди і т.п.
- Якщо Ви збираєтеся придбати у власність земельну ділянку. Щоб не купувати «кота в мішку» і упевнитися в збігу фактичних меж і площі земельної ділянки з даними в кадастрової виписки.
- Коли по межах проходить паркан або кути ділянки позначені стовпчиками, але вони вимагають перевірки за Вашою ініціативою, при сумніві їх достовірності, або у випадках домагань сусідів.
Закріплення точок проходить тимчасовими кілочками, якщо Ви збираєтеся встановлювати паркан або капітальні стовпи в короткі терміни після роботи геодезистів, або центрами тривалого збереження з поглибленням, якщо потрібно на довго позначити межі до установки постійного огородження.
Що необхідно для виконання роботи?
Юридичне закріплення положення меж земельної ділянки в Росії відбувається шляхом внесення відомостей про його характеристики і координати поворотних точок до державного кадастр нерухомості.
Воно відбувається на підставі геодезичної зйомки та проведення процедури межування занесених в акт винесення в натуру меж ділянки.
В результаті відомості про місцезнаходження меж земельної ділянки вносяться до кадастровий паспорт і безстроково зберігаються в системі Росреестра.
Для того, щоб здійснити винос меж земельної ділянки в натуру, необхідно наявності каталогу координат поворотних точок, який міститься на аркуші кв.6 кадастрової виписки.
Громадяни часто плутають каталог координат, з описом відстаней і дирекційних кутів між поворотними точками меж містяться на аркуші кв.3, таких відомостей недостатньо для точного виносу в натуру.
Якщо у Вас немає повноцінних даних для проведення робіт - не проблема, при зверненні в компанію КадГеоБюро, ми безкоштовно і оперативно замовимо необхідні документи, знаючи всього лише один кадастровий номер.
Для цього у наших кадастрових інженерів є офіційний доступ до відповідного сервісу.
У разі якщо відомості про межі не внесені до державного кадастр нерухомості (навіть при наявності кадастрового паспорта і присвоєння номера), про що буде свідчити запис в пункті 15 титульного аркуша, визначення меж ділянки на місцевості можливо тільки за наявними вихідним документам, наприклад: генеральний план , «старий» план, проект.
Однак даний варіант не матиме юридичної сили. Необхідно проводити повноцінне межування і затверджувати його результати в кадастровий палате.Тогда і буде визначена вартість виносу меж ділянки в натуру.
Хто повинен робити винос меж в натуру?
В принципі, зробити винос в натуру ви можете самостійно, якщо володієте спеціальними знаннями, маєте геодезичне обладнання, не плутайте з gps навігаторами, і Вам не потрібно документального підтвердження результатів. За фактом, без звернення в спеціалізовану геодезичну організацію, наприклад, в КадГеоБюро, це нереально. Маючи в наявності рулетку, навіть при ділянці правильної форми, Вам навряд чи вдасться дотримати геометрію, і як наслідок площа земельної ділянки.
А якщо Ви візьмете за відправну точку сусідський паркан, який встановлений неточно, то визначаються межі також виявляться з похибкою. Зрозуміти істину без використання незалежних супутникових технологій неможливо.
Важливим аспектом є і вибір виконавця, від цього залежить не тільки формальний винос меж земельної ділянки в натуру, вартість і потім прийом документів в кадастровій палаті. До особливостей робіт з виносу можна віднести практично повна відсутність можливості контролю з боку замовника. Нерідко, помилки виявляються тільки при контрольному виїзді альтернативної організації або при розгляді з сусідами. А якщо власник вже встановив по неправильним точкам дорогий паркан або ще гірше будинок на чужій землі? Фінансові витрати коментувати зайве.
На даний момент в Москві і Московській області багато пропозицій з надання подібних послуг, серед них і зареєстровані організації та індивідуально працюють геодезисти, які не є членами саморегулівної організації (СРО) дослідників, т. Е. Що займаються незаконно даними роботами, при цьому не важливо чи зможете ви потім легалізувати винос в натуру меж земельної ділянки, ціна приблизно однакова.
Ні в якому разі не обманюйте себе низькою ціною! Вибирайте організацію, що має допуск СРО, сучасне обладнання і дорожать своєю репутацією. При цьому за винесення меж земельної ділянки в натуру, вартість, як правило, не змінюється. Компанії без належних просто отримують більший прибуток.
Компанія КадГеоБюро має потрібної компетенцією, має систему контролю точності і в додатку до кожного виносу надає юридично зобов'язуючі документи. При цьому на винос в натуру меж земельної ділянки, ціна залишається вигідною.
Як і скільки часу проходить визначення точок?
Починається все з визначення координат вихідних пунктів, від яких ведуться всі вимірювання. Робота проводиться з використанням GPS, ГЛОНАСС супутникових приймачів незалежно від положення існуючих зборів, що дозволяє виключити помилки раніше встановлених огорож. Відсутність даних геодезичних приладів у виконавців має Вас насторожити: яким чином тоді відбувається визначення координат базису? Ця попередня робота, за часом, займає від кількох хвилин до півтори години, в залежності від методу обчислень. Найбільш сучасним, швидким і точним методом є визначення координат кинематическим методом вимірювань - в реальному часі (RTK), який найчастіше застосовується фахівцями компанії КадГеоБюро
Далі щодо вихідних, визначаються координати поворотних точок меж. Залежно від умов на земельній ділянці і кількості точок даний етап займає від 15 хвилин до однієї години. Дані геодезичні роботи, як правило, виконуються електронним тахометром, а місце розташування шуканих точок відзначається становищем вішки з відбивачем, встановленої строго вертикально над точкою. Кожен елемент на землі для початку відзначається забиванням кілочка або відрізка арматури.
Яка точність?
Точність визначення координат точок меж є основним показником якості виносу і в той же час найскладнішим, як для реалізації технології, так і в обгрунтуванні достовірності результату.
На практиці у жодної точки на землі не існує своїх абсолютних значень координат, все шукані координати визначаються щодо вихідних геодезичних пунктів державної геодезичної мережі (ГГС), що вважається еталоном. Але і у пунктів ГГС також є свої нормативи імовірною похибки. Плюс неминуча інструментальна похибка, яка відкрито декларується в паспорті обладнання. Плюс поправки на кваліфікацію і акуратність роботи виконавця, так звані професіоналізм і людський фактор.
Таким чином, реальна, практично досяжна точність визначення положення шуканих точок меж земельної ділянки варіюється в межах 5-10 см, що і відповідає певним законом і ГОСТами нормативам. Різночитання результатів роботи незалежних виконавців в межах 5 см знаходиться в області наукової дискусії. Коли виконавець робіт декларує замовнику точність 1-2 см, на 100% мається на увазі відхилення 1-2 см від максимально досяжної точності, що і може бути істиною.
Які бувають проблеми?
З вищевказаного документа слід - щоб уникнути проблем, неприємних ситуацій і непередбаченої витрати додаткових коштів, необхідно уважно поставитися до вибору виконавця. Ні в якому разі не звертатися до приватників і в фірми з сумнівною репутацією, які не є чинними членами СРО, які не дають вагомих гарантій і з яких неможливо буде стягнути збитки, в разі допущених порушень, адже перевірити в реальному часі якість виконаних робіт замовнику видається можливим.
Які гарантії? Які документи отримаєте для захисту?
Питання доказів має два аспекти. Перший звернений до необхідності пред'явлення обґрунтування сусідам, другий для закріплення документально підтвердженої відповідальності геодезичної організації.
Мінімально необхідним документом, переданим замовнику є «Акт виносу в натуру», він являє собою опис виконаних робіт, підстава проведення, має посилання на документ з координатами і завіряється печаткою і підписом фахівців геодезичної організації. Акт виносу в натуру меж земельної ділянки засвідчує, що роботи зроблені правомочною організацією, але не дає можливості зіставити результат з документами.
Альтернативою Акту, є більш змістовний документ - «Технічний звіт». Технічний звіт, крім опису робіт, включає в себе план ділянки з нанесенням кадастрових кордонів і винесеними відмітками, прив'язки до жорстких об'єктів, опис розбіжностей, площі і відстані накладень, а також результати фото фіксації винесених точок. Технічний звіт збільшує вартість виконаних робіт, але є повноцінним документом для контролю виконавця, вагомим аргументом для оскаржує боку і може бути представлений для захисту в суді.
Який би варіант Ви не обрали, в першу чергу, подбайте про правильний вибір виконавця. Всі описані умови може забезпечити компанія КадГеоБюро.
Скільки коштує винос меж ділянки за точку?
Вартість виносу меж земельної ділянки в натуру розраховується виходячи з декількох основних чинників: кількості точок, площі об'єкта, місця розташування земельної ділянки. Мінімальна вартість виносу становить 7000 руб. (зі знижкою за попереднім замовленням 5900 руб.).
Також є варіант зробити замовлення в рамках ДІЮЧІЙ ЗАРАЗ АКЦІЇ - 500 рублів за поворотну точку при замовленні робіт по топографічній зйомці земельної ділянки.
Більш детальну інформацію та розрахунок ціни виносу можна отримати тут .
Коли необхідний винос меж ділянки в натуру?Що необхідно для виконання роботи?
Хто повинен робити винос меж в натуру?
Як і скільки часу проходить визначення точок?
Яка точність?
Які бувають проблеми?
Які гарантії?
Які документи отримаєте для захисту?
Скільки коштує винос меж ділянки за точку?
Коли необхідний винос меж ділянки в натуру?