- Кого стосується обмеження виїзду за кордон?
- Обмеження виїзду за кордон боржникам
- Заборона (обмеження) на виїзд за кордон держслужбовцям: особливі випадки
- Де можна перевірити обмеження виїзду за кордон і як отримати спеціальне повідомлення?
- Обмеження виїзду за кордон 2017: корисна інформація
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Громадяни Росії вільні в своєму пересуванні по світу. Головне, дотримуватися вимог вітчизняного законодавства і закони інших країн щодо в'їзду-виїзду. Однак перешкодою для перетину кордону може стати заборона на виїзд з Росії, що входить в закритий перелік обставин ФЗ за № 114 від 15.08.1996 «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ». Спробуємо розібратися, що це за список, хто в нього входить і чи можна якимось чином обійти існуючу заборону?
Зміст: 1. Кого стосується обмеження виїзду за кордон? 2. Обмеження виїзду за кордон боржникам 3. Заборона на виїзд за кордон держслужбовцям: особливі випадки 4. Де можна перевірити обмеження виїзду за кордон? 5. Обмеження виїзду за кордон 2017: корисна інформація
Кого стосується обмеження виїзду за кордон?
Отже, громадянин не зможе виїхати за кордон, якщо:
- він підозрюється в скоєнні, звинувачується або засуджений за злочин;
- служить в армії (або проходить альтернативну обов'язкову службу);
- ухиляється від обов'язків, покладених судом;
- надав завідомо неправдиві відомості, виправляючи виїзні документи;
- має доступ до держтаємниці.
Для кожного з перерахованих вище підстав є свої характерні особливості. На них слід зупинитися більш докладно:
- Припустимо, доступ до державної таємниці, підтверджений документально. Там є кілька категорій секретності, і кожна накладає на громадянина певні зобов'язання і обмеження. Якщо працівник певного відомства допущений до держтаємниці на рівні просто «секретно», то при відсутності інших вирішальних обставин, цей факт не може служити перешкодою до виїзду за кордон.
Зверніть увагу: якщо ж громадянин за службовим обов'язком мав справу з документами під грифами «особливо важливо» і / або «цілком таємно», то заборона на виїзд за кордон буде діяти 5 років з того моменту, як людина тримав в руках (останній раз) надсекретні документи, що належать до державної таємниці або її складові. - Служба в армії або альтернативна їй. Тут все просто: відслужи, а потім виїжджай за кордон. Виняток зроблено лише для контрактників, що мають спеціальний дозвіл командування, що дозволяє перетинати кордон Росії. Також за кордон можуть виїхати особи з відстрочкою або звільнені від призову.
- Для підозрюваних в скоєнні злочинів і осіб в статусі «обвинувачений» теж діє заборона на виїзд за межі Російської Федерації до:
- винесення виправдувального вироку судом;
- зняття звинувачення і закриття кримінальної справи;
- скасування запобіжного заходу;
- звільнення затриманого громадянина без обрання запобіжного заходу для нього.
- Судимість. Засуджений не зможе виїхати за кордон, поки його судимість не буде погашена (терміни «гасіння» передбачені ст 86 КК). Виняток (коли за кордон може виїхати навіть засуджений) складають наступні випадки:
- виняток складу злочину з Кримінального кодексу;
- амністію або помилування щодо конкретного громадянина;
- закінчився термін давності виконання вироку, однак той так і не був виконаний без провини засудженого в цьому;
- скасований судовий вирок, а кримінальну справу припинено.
- Завідомо неправдиві відомості, нібито надані виїжджають при оформленні виїзних документів. Тут доведеться доводити факт «завідомість», який є ключовим у питанні обмеження виїзду. І термін, на який виїзд за межі Російської Федерації буде обмежений, складе 1 місяць.
Виїзд за кордон заборонений також співробітникам ФСБ РФ. І це положення обумовлюється відразу в їх службових контрактах. Заборона може бути знятий за рапортом вищестоящого керівництва, який необхідно подати не пізніше, ніж за 3 календарні місяці до передбачуваної дати виїзду. Про рішення з даного питання співробітник повідомляється під розписку.
Обмеження виїзду за кордон боржникам
Ця категорія «запрещенцев» є по статистиці ФМС найчисленнішою, якщо розглядати в процентному співвідношенні. Боржнику забороняють виїжджати за межі РФ в наступних випадках:
- Відносно нього видано виконавчий лист, порушено ісполпроізводство.
- Сума боргу перевищує 10 000 рублів.
- Виконавчий документ не прострочений: з моменту його видачі до заборони на виїзд пройшло не більше 3-х років.
- Копії постанови про заборону спрямовані і боржника, і в ФМС.
Важливо: ФССП накладає настільки серйозне обмеження на боржника лише при сукупному наявності всіх перерахованих вище умов.
А зняти обмеження на виїзд за кордон можна, погасивши всі наявні борги. І потрібно ще переконатися, що після цього пристави «не забули» повідомити про виконання виконавчого провадження Федеральну міграційну службу. Є також можливість досягнення угоди між ФССП і громадянином, що має борги.
Заборона (обмеження) на виїзд за кордон держслужбовцям: особливі випадки
Очевидно, що в кожному випадку заборона на виїзд за кордон має свої особливості. І він поширюється на держслужбовців. Правда, не на всіх, а лише на деякі їх категорії. Так, наприклад, обмеження виїзду стосується чиновників, допущених до державної таємниці (подробиці вище), а також тих, хто працює в особливих установах закритого типу.
Там, де мова йде про держтаємницю, терміни заборони на виїзд обумовлюються особливими нормативними актами або умовами укладеного робочого контракту. Правда, термін може бути і продовжений (аж до 10 років) за рішенням Міжвідомчої комісії, що захищає держтаємницю. І таке рішення буде прямо залежати від ступеня секретності і важливості документів, до яких допущений і з якими працює конкретний державний службовець.
Важливо: прямо в законі не передбачено обмежень на виїзд за межі Росії суддів. Однак така заборона може бути, якщо суддя допущений до державної таємниці, або з інших підстав.
Де можна перевірити обмеження виїзду за кордон і як отримати спеціальне повідомлення?
Сьогодні факт обмеження на виїзд за кордон для конкретної людини можна перевірити навіть в інтернеті. Відомості, що цікавлять легко знайти на наступних ресурсах:
- на сайті ФССП, де зосереджена вся інформація по боржникам, виконавчих проваджень, арештованого майна і накладеним обмеженням;
- на єдиному порталі держпослуг (Там завжди можна подивитися, чи є неоплачені штрафи, чи є заборгованості, і значить, обмеження);
- на сайті ИФНС.
Незважаючи на причини, за якими обмежено виїзд за кордон, місцеві органи ФМС дають інформацію зацікавленим особам в спеціальних повідомленнях, де вказують:
- термін заборони;
- підстави;
- номер і дату рішення у справі;
- найменування та адреса установи / організації, що забороняють виїзд.
Якщо забороняють обставини виникли вже після оформлення документів на виїзд, то контроль за перетином кордону здійснюється або:
- роботодавцем;
- ФССП;
- МВС і / або ФСВП.
Це вони повинні поквапитися і своєчасно повідомити ФМС про те, що виникли обставини, що не дозволяють конкретному громадянину виїхати за межі Росії. А ті, хто не згоден з подібним рішенням, можуть оскаржити його в суді або написати скаргу в ФМС. Перше, природно, буде ефективніше, особливо, якщо людина впевнена в своїй правоті і несправедливості накладення обмеження. До суду одночасно можна подати позов про компенсацію реально понесених марних витрат і моральної шкоди.
Обмеження виїзду за кордон 2017: корисна інформація
За цей час зберігається рекомендаційний дію нормативного акта, підписаного ще в травні 2014 року, згідно з яким працівникам прокуратури РФ краще не відвідувати 173 країни світу. Причиною внесення певних країн в список стало їх угоду з США про видачу підданих інших держав. А метою заборони на в'їзд до цих країн наших прокурорських працівників є турбота про їх недоторканності, збереженні життя і здоров'я.
Трохи раніше ті ж обмеження торкнулися співробітників МВС і Федеральної служби наркоконтролю.
У Державну Думу внесений законопроект, згідно з яким судові пристави зобов'язані будуть направляти громадянам-боржникам замовні повідомлення про неможливість їх виїзду за кордон, поки не оплачено заборгованості останніх за виконавчими виробництвам. Такий проект внесений з метою запобігти марні витрати людей, пов'язані з зірваною відпусткою, а також іншими справами за кордоном.
Що стосується заборон батьків і опікунів (одного з) на виїзд неповнолітнього за межі Російської Федерації, то з цього питання і до цього дня не вщухають суперечки. На сьогоднішній день один з батьків (або опікун) може направити в місцевий орган ФМС заборона на виїзд дитини, не повідомляючи другого з батьків (або опікунів). Знімається така заборона, якщо не за домовленістю сторін, то тільки в судовому порядку. А це завжди довго і клопітно. У дитини ж зривається відпочинок, вчення, а то і лікування за кордоном.
Важливо: в питанні заборони на виїзд неповнолітнього законодавчо не встановлено підстав для зняття обмеження, хоча і враховується думка самого дитини старше 10 років. Все залишено на розсуд суду. Тому до процесу треба готується грунтовно. І краще за допомогою досвідченого кваліфікованого юриста. Тому що треба буде подавати докази, грамотно відстоювати свою позицію і бути готовим до провокацій з іншого боку.
З огляду на все вищевикладене, перш ніж збирати валізи (свої і дитини), а також витрачатися в зв'язку з майбутньою поїздкою, варто уточнити: чи можете ви безперешкодно перетнути кордон Росії? Або спочатку доведеться вирішити якісь питання на батьківщині.
Кого стосується обмеження виїзду за кордон?Спробуємо розібратися, що це за список, хто в нього входить і чи можна якимось чином обійти існуючу заборону?
4. Де можна перевірити обмеження виїзду за кордон?
Де можна перевірити обмеження виїзду за кордон і як отримати спеціальне повідомлення?
З огляду на все вищевикладене, перш ніж збирати валізи (свої і дитини), а також витрачатися в зв'язку з майбутньою поїздкою, варто уточнити: чи можете ви безперешкодно перетнути кордон Росії?