- Переваги та недоліки квартири-сорочечки
- Варіанти планування квартири-сорочечки
- Способи створення ще одного приміщення
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Двокімнатна квартира-сорочечка є звичним явищем на вітчизняному пострадянському просторі, тому той факт, що особливостями її перепланування цікавляться багато, цілком зрозумілий. План такий житлоплощі схожий з дитячої сорочкою, так як входу в кімнати знаходяться один навпроти одного, немов рукава, та й вікна в такій квартирі розміщуються нестандартним способом. Які ж можливості надає така квартира в плані перепланування і як створити ще більш комфортні умови для проживання? Цим і деяких інших питань і буде присвячена ця стаття.
Переваги та недоліки квартири-сорочечки
Під квартирами-сорочечки прийнято мати на увазі житловий простір, що складається з декількох кімнат розташованих один навпроти одного, вікна яких також виходять на різні сторони, наприклад, на південну і північну, на проїжджу частину і внутрішній двір. Між цими двома головними кімнатами розміщується коридор, санвузол і кухня, а в деяких квартирах ще й комора. Планування «сорочечка» можна зустріти як в старих будинках, так і в новобудовах, причому в останньому випадку ніяких проблем з переплануванням, взагалі, не виникає, тому що подібні можливі зміни сучасні проектувальники заздалегідь передбачили. А ось в висотних будинках старого зразка втілити будь-які ідеї не завжди представляється можливим.
Квартира здається невагомою через використання білого кольору і мінімальної кількості предметів меблів і декору.
Фасад кухні яскравого оранжевого кольору виступає ефектним роздільником обідньої зони від робочої.
Розсувні двері з чорної рамою і матовим непрозорим склом виглядають оригінально і займають мінімальну кількість вільного місця.
Брутальна дерев'яна аркова конструкція ефектно відокремлює кухню від вітальні.
Чохли на меблі білого кольору вважаються досить практичним і стильним рішенням.
Обідній стіл і стільці з дорого натурального дерева доповнені красивими портьєрами.
Кришталева люстра з елементами ажурною кування стала центральною ланкою в інтер'єрі.
Довгий коридор вдало задіяний під зручні полиці для книг і сімейних фотографій.
Одним з прикрас вітальні і робочого кабінету може стати домашня бібліотека.
За допомогою лаконічною перегородки білого кольору спальня відокремлена від ванної кімнати.
Дерев'яна стільниця кухонного острівця перегукується з дизайном підлогового покриття.
Приклад оформлення особистого простору, зокрема спальні і ванни для домашнього вихованця.
Еко стиль в інтер'єрі кухні виглядає дуже красиво, особливо оригінальний посуд і бамбукові фасади гарнітура.
Різний орнамент на килимах і меблі встановлена спиною один до одного візуально розділяють приміщення на дві частини.
Стілець з прозорого пластика чудово підходить для організації невеликого робочого місця.
Незважаючи на те що планування квартири-сорочечки досить зручна, все ж візуально розширювати простір необхідно. Відмінним варіантом можуть стати розсувні двері, які чудово виглядають в інтер'єрі і суттєво економлять далеко не зайві сантиметри.
В цілому квартири-сорочечки мають ряд переваг в порівнянні з іншими існуючими аналогами, а саме:
- комфортним для всіх мешканців розташуванням кімнат;
- можливістю створення ще однієї окремої кімнати;
- можливістю облаштувати зручну кухню-студію;
- вдалим видом з вікон.
Перепланування квартири: правила і заборони
Безумовно, не можна не згадати про недоліки, які варто врахувати, якщо плануються покупка квартири саме з такою плануванням. По-перше, більшість квартир такого типу мають або однієї сонячної стороною, або, взагалі, не мають її, що викликає необхідність приділити особливу увагу якісному штучного освітлення, та й поніжитися в променях ранкового сонця навряд чи вийде. По-друге, для створення гармонійного інтер'єру квартири рекомендується дотримуватися єдиної стилістики в оформленні кожної кімнати, зокрема, використовувати схожу колірну гамму і вибирати однакове підлогове покриття для всіх приміщень, природно, крім ванної кімнати.
Варіанти планування квартири-сорочечки
На сьогоднішній день зустрічаються три основних види планування квартир-сорочечок, які при бажанні можна змінити або залишити все як передбачалося проектувальниками житлового будинку. Так, в залежності від розташування і загальної площі квартири існують такі варіанти планів, а саме:
- Квартира-сорочечка з типовим розміщенням кухні. Більшість двокімнатних квартир такого зразка сплановані саме так. Відразу біля вхідних дверей (зліва) розташована житлова кімната. В кінці коридору розташована ванна кімната, зліва від неї кухня, а праворуч друга житлова кімната з балконом;
- Квартира-сорочечка з кухнею та санвузлом біля вхідних дверей. У холі праворуч присутній коридор, що веде до кухні повз двері в санвузол, з одного боку, і в спальню з іншого. Двері в більшу за площею кімнату з балконом за планом знаходиться в кінці холу;
- Квартира-сорочечка з кухнею-студією. Таке планування властива новобудов. Хол в такій квартирі відразу веде в кухню, об'єднану з вітальнею, праворуч знаходиться кімната поменше, яка використовується в якості спальні або дитячої. Санвузол і ванна встановлені праворуч, врівень з кухнею.
Перепланування двокімнатної квартири
Способи створення ще одного приміщення
Метою будь-якої перепланування є збільшення корисної площі в квартирі і забезпечення більш комфортного проживання в ній. Коли мова йде про квартиру-сорочечці, то головним завданням є перетворення двокімнатної квартири в трикімнатну, тим більше що існуючий план житлового простору вже дозволяє здійснити це. Розроблено, як кардинальні методи перепланування такої квартири, які передбачають отримання спеціальних дозволів, так і більш прості, які не потребують особливих тимчасових і трудових витрат.
Об'єднання ванної кімнати з санвузлом збільшить функціональне простір і дозволить викроїти місце для пральної машини, більш комфортною ванни або зручних полиць для особистих речей.
Зона відпочинку відділена лаконічною шторою в широку смужку на металевому карнизі.
Арка - це відмінне рішення для об'єднання кухні з вітальні з метою збереження якоїсь приватності простору.
Сконструювавши оригінальну перегородку можна організувати невелику спальню.
Яскравий рожевий колір і картина в стилі абстракціонізм освіжають інтер'єр просторої кухні.
Стиль контемпорарі в інтер'єрі кухні прекрасно об'єднує натуральне дерево і хромовані поверхні.
Зверніть увагу на ефектну люстру контрастує з прямокутним столом.
Широкі розсувні двері є відмінним рішенням для відділення двох кімнат і при необхідності розширення коридору.
Вбудовані в стіну книжкові полиці чорного кольору чудово виглядають на тлі білих стін.
Стиль еклектика в інтер'єрі дозволяє використовувати оригінальні меблі соковитих кольорів.
Цікаве поєднання футуристичних стільців і суворого дерев'яного столу в стилі кантрі.
Білий колір стін, візуально розширює простір, розбавлений оригінальними картинами.
Шкури корів дуже ефектно виглядають на тлі підлогового покриття чорного кольору.
Лимонний колір стін і яскравий килим - відмінне рішення для оригінальної дитячої кімнати.
Стиль лофт в інтер'єрі підкреслять атмосферою справжньої свободи і стильною простоти.
Зонування простору виконано за рахунок різних джерел світла та аксесуарів.
Отже, до основних способів перепланування двокімнатної квартири-сорочечки в трикімнатну відносять:
- Установка перегородки у великій кімнаті. Якщо в кімнаті є кілька вікон, то її цілком можна розділити на два окремих суміжних приміщення. Для цього досить зробити цегляну або гіпсокартонну перегородку, але з урахуванням того, що площа сформувалися окремих просторів складає не менше 9 кв. м. До більш простих способів розділення приміщення можна віднести спорудження арочної конструкції і використання розсувних дверей, які у відкритому стані без шкоди естетиці інтер'єру, об'єднують кімнати в єдиний простір;
- Перенесення кухні. Створити окрему кухню можна за допомогою досить ефективного, а й самого складного способу. Здійснювати перенесення кухні можна лише за певними правилами, перше з яких говорить про необхідність отримання на подібні дії спеціального дозволу у відповідних інстанцій. Також перенести кухню можна лише в коридор і хол на відстань не більше 5 м від існуючого стояка. Якщо плита електрична, то житлові кімнати також можна задіяти. Не варто забувати і про гідроізоляцію того простору, яке згодом буде використовуватися в якості кухонної зони. Для тих, кому до душі просторі кухні-студії, можна, навпаки, об'єднати зону приготування їжі з іншою кімнатою, яка використовуватиметься як вітальні;
- Залучення балкона або лоджії. Використовувати простір лоджії і балкона можна для досягнення двох цілей. Перша полягає в продовженні і збільшенні площі суміжної кімнати, а другий в організації окремого простору. Так, можна організувати окремий робочий кабінет, гардеробну або затишну невелику дитячу. Єдине що варто передбачити в даному випадку - це надійне утеплення та гідроізоляція балкона або лоджії. У разі дитячої кімнати не варто забувати про заходи безпеки, пов'язаних з відкриттям вікон, тому поставити спеціальні обмежувачі або решітки просто необхідно.
Приступати до безпосереднього проведення робіт з перепланування коштує лише після ретельного вивчення всіх нюансів, особливо якщо без отримання дозволів у відповідних інстанціях не обійтися. Підводячи підсумок зазначимо, що самостійно складанням нового плану краще не займатися, так як така тонка робота вимагає певних знань і навичок, якими в повній мірі володіють будівельні фірми, що спеціалізуються на подібних питаннях.
Які ж можливості надає така квартира в плані перепланування і як створити ще більш комфортні умови для проживання?