Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Як повідомляв «Югополіс», 10 січня міністерство праці дозволило чиновникам не вказувати криптовалюта в довідці про доходи, витрати і майно за 2017 рік. У документі віртуальні валюти прирівняні до товарів і послуг, які чиновники отримують в натуральній формі - наприклад, до подарунків. Такі доходи вказувати необов'язково. Мінпраці пояснив, що криптовалюта виключені з декларацій, так як їх оборот не відрегульований законом.
За оцінками силовиків, це рішення дозволить членам уряду легалізувати особисті активи на мільярди доларів під виглядом давніх інвестицій в криптовалюта.
Мінпраці, таким чином, створив нову лазівку для дачі хабарів. Про це заявив керівник Національного антикорупційного комітету Кирило Кабанов газеті «Ведомости» . На його думку, невизначений статус віртуальних грошей підстьобне корупційну активність чиновників. Власників кріптокошельков визначити неможливо, адже вони можуть бути відкриті на третю особу, зазначає Кабанов.
За оцінками Кабанова, сьогодні в Росії найбільш поширені хабарі готівкою, на 2-му місці - переклади на карту, оформлену на третю особу, на рахунок у закордонному банку, хабарі криптовалюта в Росії поки не реєструвалися.
Олексій Фролов, засновник і CEO компанії Forensic Solutions описав можливу корупційну схему: підприємець анонімно, з підтвердженням через поштову скриньку, відкриває електронний кріптокошелек, потім зараховує в нього віртуальні гроші і передає чиновнику код-ідентифікатор гаманця. Недобросовісний чиновник може обміняти віртуальні гроші на реальні на багатьох інтернет-біржах і отримати кошти на банківську карту. Якщо вона зареєстрована на третю особу, зловити нечистого на руку держслужбовця буде вкрай важко.
Як повідомляв «Югополіс», президент Володимир Путін в жовтні 2017 року доручив Центробанку і Мінфіну розробити закон, який регулює використання криптовалюта, Майнінг і ICO. Очікується, що остаточний варіант проекту представлять в першому півріччі 2018 року.