Довідка 2-ПДФО для банку: як перевіряють і скільки діє

  1. Навіщо банку 2-ПДФО
  2. Скільки часу дійсна довідка
  3. Чи перевіряють банки 2-ПДФО
  4. Як банки перевіряють відомості з довідки 2-ПДФО
  5. Служба безпеки
  6. Перевірка через держпослуги
  7. Відповідальність за підроблену довідку
  8. Кредити без довідки 2-ПДФО

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Доброго дня

Доброго дня! У цій статті ми розглянемо довідку 2-ПДФО для банку.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

  1. Навіщо банку потрібна довідка;
  2. Чи перевіряє банк інформацію, зазначену в цій довідці;
  3. Які існують способи перевірки відомостей про позичальника;
  4. Яка відповідальність за фальшиву довідку;
  5. Чи можна оформити кредит без підтвердження доходів і в яких фінансових установах.

Навіщо банку 2-ПДФО

Всім відомо, що ПДФО розшифровується як Податок на доходи Фізичних Осіб. Його ще називають прибутковим. Довідка для банку видається в бухгалтерії організації, в якій працює людина. Зазвичай вона робиться за 6 місяців або за рік.

Довідка містить в собі такі записи:

  1. ПІБ людини, який звернувся за нею.
  2. Його фактична адреса проживання.
  3. Найменування підприємства або фірми з повним списком реквізитів.
  4. Податкова ставка, за якою нараховується податок. Як правило - 13%.
  5. Доходи в розрізі 12 або 6 місяців.
  6. Суми стандартних соціальних або майнових вирахувань з кодами.
  7. Сума фактично нарахованого доходу разом.
  8. Сума нарахованого і перерахованого податку.
  9. Чи є заборгованість або переплата по сплаті податку.

Довідка обов'язково повинна бути підписана директором організації або податковим агентом. Починаючи з 2015 р на довідках 2-ПДФО друк може не ставиться , Але на ній присутній штрихкод, без якого документ буде вважатися недійсним.

Довідку можна скласти самостійно. Її видає бухгалтер, який заповнює бланк в спеціальній програмі і грунтується на відомостях з особових рахунків.

Крім банку, довідку з вас можуть зажадати:

  1. при розрахунку аліментів .
  2. При складанні форми 3-ПДФО на залік податкового вирахування в ФНС.
  3. При усиновленні дитини з дитячого будинку або будинку малятка, а також встановлення опікунства.
  4. У ПФР для перерахунку пенсійних виплат.
  5. Для розгляду трудових спорів в суді.

Навіщо ж з вас запитують цей документ при зверненні в банк? У разі коли людина звернулася в банк за наданням йому великої суми кредиту, фахівці вправі зажадати з нього інформацію про його доходи. Ця інформація і відображена в довідці 2-ПДФО .

Банківські працівники, розглядаючи доходи, приймають рішення про видачу кредиту. При цьому банк враховує, чи буде вистачати людині заробітку для сплати обов'язкового платежу і залишиться йому коштів на проживання, після виплати ПДФО та місячного внеску по кредиту. На підставі викладеної інформації в довідці визначається сума кредитного ліміту.

Скільки часу дійсна довідка

Зазвичай період, запитуваний інспектором по довідці, становить від 4 до 12 місяців. Визначається платоспроможність людини на момент звернення в банк.

Але якщо ви взяли довідку на початку року, а прийшли за кредитом після півроку, то банківські службовці мають право вимагати з вас новий документ. Тому багато банкірів встановлюють термін довідки в 30 днів.

Чи перевіряють банки 2-ПДФО

Фахівці банку обов'язково перевірять вміст довідки. Вони проводять аналіз даних, занесених до бланку.

  • Можуть зателефонувати в бухгалтерію з питанням про приналежність людини до даної організації і дізнатися його дохід;
  • Роблять перевірку в інших банківських установах про наявність заборгованості по кредитах;
  • Вивчають повну кредитну історію за кілька років.

Перевірка проводиться первинна і глибша, далі залучаються спецслужби банківської безпеки. Останнє необхідно для кредиту, сума якого дуже велика. Це може бути автокредит або іпотека.

Як банки перевіряють відомості з довідки 2-ПДФО

первинний розгляд

При отриманні довідки банківський фахівець перевіряє правильність заповнення самого документа, а також на предмет його справжності.

При цьому розглядає такі нюанси:

  1. ІПН роботодавця занесений в бланк і ІПН на друку повинні збігатися.
  2. Строго ніяких виправлень і помарок.
  3. Алгоритм розрахунків. Правильність обчислених сум.
  4. Правильність проставлення кодів відрахувань і утримань.

Якщо в документі знайдуться будь-які з них, то документ підлягає поверненню його власнику з заміною на новий, без порушень.

Для надання невеликої суми кредиту на короткий термін досить візуальної перевірки довідки.

Банкір може звірити дані фірми, занесеної в довідці із загальним реєстром юросіб в ИФНС РФ і зіставити дані ІПН, і інші реквізити.

За візуальної перевіркою 2-ПДФО слід більш детальна.

Тут діє таким чином:

  1. Телефонна верифікація організації, в якій людина працює. Банківські працівники обдзвонюють також найближчих родичів на предмет вивчення особистої інформації про позичальника.
  2. Може бути створений запит за місцем роботи з метою підтвердження даних з довідки 2-ПДФО.
  3. Звіряється рівень заробітної плати з зарплатою по регіону професії, яку займає працівник на робочому місці.
  4. Відбувається обмін даними з іншими банками на предмет заборгованості або регулярних прострочених платежів.

Часто відбуваються ситуації, коли діючий наймач не надає банку запитувану деталировку реальних доходів, в такому випадку банк має право відмовити людині у видачі кредиту.

Служба безпеки

Працівники служби здійснюють більш ретельну і глибоку перевірку. Як правило, служба безпеки банку підключається в тому випадку, коли людина бажає велику суму грошей.

Механізм перевірки спецслужбою полягає в наступному:

  1. Перевірити дані занесені в довідку. Дані організації, особиста інформація про позичальника.
  2. Працівники служби звертаються на підприємство де працює людина, що бажає отримати гроші. Вони дізнаються відповіді на питання про заробітну плату, з якого дня працює громадянин і чи працюватиме далі або, може бути його звільняють, чи очікується підвищення заробітної плати.
  3. Якщо ви берете іпотечний позику, то служба робить запит до податкової інспекції на з'ясування питання про сплату податку за цю людину і складається він на обліку в податковій.
  4. Щоб визначити достовірність сум заробітної плати, працівник банківської служби безпеки може зробити запит в органи ПФР для підтвердження відповідних сум.
  5. Здійснюють запит в організацію про надання відомостей з виплати заробітної плати для визначення платоспроможності організації, тобто виплачує чи вона заробітну плату своїм працівникам або є заборгованість.

Увага! З 2015 року банки підключені до загальних баз податкової та ПФР. Тому сьогодні працівникам служби необов'язково посилати письмовий запит, досить звернутися до бази.

Якщо фахівці бачать різкий стрибок в заробітній платі, то однозначно буде проведена перевірка. З чим це пов'язано, постійне чи це збільшення. Це питання дуже важливе для банку, так як він збільшує можливість схвалити велику суму за кредитом.

Перевірка через держпослуги

Перевірка через портал державних послуг відбувається за рахунок перевірки інформації про людину по базах ИФНС і ПФР.

Також працівники фінансової установи можуть зробити запит в інстанції правоохоронних органів на предмет виявлення судимостей, погашених та діючих. Залучені до відповідальності людині буде відмовлено у видачі грошової суми.

Така перевірка вважається малоефективною, так як для отримання відомостей про людину з порталу, необхідний дозвіл його самого. Це вигідно людям, які отримують неофіційну заробітну плату. І в разі закритого доступу до своїх персональних даних, банк не зможе підтвердити достовірність одержуваної заробітної плати, відображеної в довідці.

Але незважаючи на це, служба безпеки все ж має свої інструменти виявлення автентичності довідки і якщо такого немає, то позичальник буде занесений в стоп-лист банку. І надалі буде розглянуто як неплатоспроможність громадянин.

Відповідальність за підроблену довідку

При зверненні в банк за наданням кредиту, працівники банку вимагають довідку 2-ПДФО. Якщо людина не має офіційного заробітку, то йому просто ніде взяти такий документ, що є першою причиною відмови у видачі грошей.

Часто люди беруть неофіційні довідки або підробляють їх самі.

Яка ж відповідальність за фальсифіковану довідку? Вона може виражатися у вигляді примусових робіт, грошових штрафних санкцій або позбавленням волі.

Розглянемо кілька ситуацій притягнення громадянина до відповідальності:

  1. Якщо людина вже отримав грошовий позику, але категорично відмовляється платити кредит, то банк розглядає такі дії, як шахрайські. Суму кредиту все одно доведеться виплатити, неважливо якими способами банк цього доб'ється.
  2. Якщо людина отримала кредит і виплачує платежі регулярно і якісно, ​​тобто в повному обсязі, але під час повторної перевірки виявлено, що довідка підроблена. Банк може не розривати договір і не заявляти в поліцію.
  3. Якщо при оформленні документів на кредит виявлена ​​підробка, то буде відмова і заяву в поліцію. Людини навіть не повідомлять в причини відмови. В остаточному підсумку це може обернутися штрафом у розмірі до 80 000 рублів або виправними роботами на строк до 480 годин.
  4. У разі коли кредит береться зі свідомо відомими цілями не оплачувати його, то штрафи набагато вище і складають до 120 000 рублів, 1 рік примусових робіт або позбавленням волі на 2 роки.

Людину, яка надала підробку документів, занесуть в стоп-лист і надалі йому завжди буде відмовлено в кредиті.

До відповідальності буде притягнутий людина, яка зробила підроблену довідку. Наприклад, це може бути відповідальний працівник організації (бухгалтер або сам роботодавець), притягується до відповідальності за ст. 327 Кримінального кодексу ч. 3.

Якщо вас занесли в «реєстр ошуканців», то у вас не вийде взяти кредит в іншому банку, так як вони обмінюються даними між собою.

Загалом, якщо людина виконує свої зобов'язання за кредитним договором, то перевірок по ньому не передбачається, ну а в разі прострочень інспектор банку може повторно вивчити всю інформацію про позичальника і перевірити документи на справжність.

Кредити без довідки 2-ПДФО

безсумнівно, взяти кредит без документа, що підтверджує платоспроможність громадянина, можна, але маленьку суму і не в державному кредитній установі. Великі банки дуже відповідально ставляться до своєї роботи і завжди вимагають 2-ПДФО.

Є банки, які не вимагають довідку, але у них є свої канали перевірок. Вони можуть звернутися за відомостями про позичальника грошових коштів в Бюро по кредитних історій, або до Відділу Судових приставів.

Перевіряються борги, наявність власності у майбутнього клієнта. Спецработнікі таких банків можуть просто зателефонувати з керівником організації, в якій працює клієнт.

Подібний кредит матиме підвищену ставку, але зате менше паперової тяганини. І доходи можна показати за формою, розробленою фахівцями банку.

Приклад. Россельхозбанк вимагає доходи позичальника за спеціальною формою банку. Людина бере офіційний бланк в банку і надає працівнику бухгалтерії для заповнення. У цій довідці зазначаються дані про організацію, працівника і дохід, отриманий за 6 місяців, із зазначенням суми утримань. Щоб визначити вільну суму, якої буде мати у своєму розпорядженні потенційний клієнт для сплати кредитного внеску.

Зазвичай працівники з МРОТ або пенсіонери при зверненні в банк за кредитом отримують відмову у великих сумах. Як бути в цій ситуації? Доводиться звертатися в банки, які не вимагають офіційного документа про доходи. Але ставки на такі кредити буде набагато вище, це свого роду гарантія перед банком.

До таких банків можна віднести:

  • Уралсиб;
  • Русфінанс;
  • Хоум Кредит;
  • Альфа Банк;
  • Траст;
  • Совкомбанк;
  • Тінькофф банк.

І безліч інших комерційних банків, для яких важливість має клієнт, а не гарантії сплати кредитних внесків.

У таких банках, як правило, стартують різні системи знижок. Це може бути зниження відсотка якщо кредит оформляє молодята або заміжня жінка. Зустрічаються знижки для пенсіонерів. Але навіть при наявності гнучких знижок банк отримає свій дохід, незважаючи на низькі доходи своїх клієнтів.

Всі перераховані вище доводи дають зрозуміти, що оформити кредит з наданою довідкою 2-ПДФО швидше і легше. Але це в тому випадку якщо перевірка відомостей по ній пройшла успішно.

Важливість цей документ має при оформленні великої суми позики. Але потрібно пам'ятати, що тоді до вашої персони виникне інтерес і у служби безпеки банку, яка здійснює перевірку по різних інстанціях. Це можуть бути органи ПФР, податкової, правоохоронні органи та інші банківські структури.

Сам громадянин може прискорити процес перевірки своїх даних, якщо надасть дозвіл на обробку своїх персональних даних на порталі держпослуг. Але якщо виявиться факт підробки документів, а позичальник насправді не працює і вказав фальшиві дані, то це призведе до різного виду відповідальності, яка може бути в грошовому вираженні, примусових роботах або позбавлення волі.

Навіщо ж з вас запитують цей документ при зверненні в банк?
Яка ж відповідальність за фальсифіковану довідку?
Як бути в цій ситуації?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online