Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Зміст статті
Міграція населення являє собою переміщення людей з одного регіону в інший. Росія не є винятком. Щорічно мігранти переїжджають цілими сім'ями в інші регіони країни, вважаючи, що там життєві умови більш комфортні в соціальному і матеріальному планах.
Можливо вам буде цікаво:
Статистичне вивчення міграції населення тривало і в 2017 році. Дана процедура ініційована урядом Російської Федерації і делегована Федеральній службі державної статистики (Росстат).
Мігранти в Росії в 2017 році враховані в розрізі міського та сільського населення. Наприклад, на початок 2017 року внутрішньоросійськими міграція (не враховуючи міграцію із зарубіжних країн) склала в сумі:
- міського населення - 2897 707 осіб;
- сільського населення - 1233 546 осіб;
- всього мігрували - 4131 253 людини.
На початок 2017 року серед загального числа мігрантів виділяють:
Зміна чисельності провідних міст Росії на початок 2017 року:
- Мігранти в Москві: прибулі - 238 202 громадянина, які вибули - 209 150 чоловік. Міграційний приріст склав 29 052 громадянина.
- Мігранти в Санкт-Петербурзі в 2017 році: що прибули відвідувань - 232 663 громадянина, які вибули - 187 954 людини. Міграційний приріст склав 44 709 громадянина.
Інформація щодо розміщення даних про чисельність і міграції населення Російської Федерації за станом на 01.01.2017 року розміщена в офіційному джерелі за посиланням :
Таблиці за кількістю прибулих і вибули громадян Росії розміщені за посиланням :
З початку 2000-х років в Росії "хлинув" потік мігрантів з країн Середньої Азії, Закавказзя та колишнього СНД. Російська Федерація залучає таких громадян до сих пір за рахунок підвищеного рівня заробітку в порівнянні з доходами в їх рідному регіоні. Також люди змінюють своє місце проживання через пошуку більш розвиненої інфраструктури і комфортного рівня життя.
Головне питання по мігрантам РФ полягає в збільшенні демографічного рівня населення, а також у підтримці конкурентоспроможного ринку праці. Потік населення, що рухається по території Росії, може не тільки створювати позитивну тенденцію демографічного зростання, але і провокувати соціальні конфлікти і породжувати економічні проблеми.
Проблеми мігрантів повинні вирішуватися на законодавчому рівні. Важливо впорядкувати чинних законів. Тому в 2017 році в МВС Росії піднімалося питання про створення міграційного Кодексу РФ. Такий документ об'єднає існуючі закони, внесе поправки і виключить спірні моменти. Крім того, структури МВС Росії ставлять перед собою завдання припинення нелегальної міграції.
Міграційні відносини регулюються такими законодавчими актами:
- Федеральний закон від 18 липня 2006 року № 109 "Про міграційний облік іноземних громадян та осіб без громадянства в Російській Федерації";
- Федеральний закон від 25 липня 2002 року № 110 "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації";
- Федеральний закон від 7 червня 2017 року № 111-ФЗ "Про внесення змін до Федерального закону" Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію "і статтю 6 Федерального закону" Про правове становище іноземних громадян у РФ ";
- Федеральний закон від 15 серпня 1996 року № 114 "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію";
- Постанова Уряду Російської Федерації від 15 січня 2007 року № 9 "Про порядок здійснення міграційного обліку іноземних громадян та осіб без громадянства в Російській Федерації".
Поняття міграції населення включає в себе переміщення об'ємних мас людей (найчастіше цілими сім'ями і діаспорами) з одного регіону в інший. Зміна місця перебування може стосуватися регіону проживання, країни або держави. Зазвичай міграція здійснюється на великі відстані.
Міжнародна міграція населення включає в себе зміну не тільки регіону проживання, а й країни. Повернення на колишню батьківщину також є ознакою міжнародної міграції.
Розміщення і міграція населення
Рухи мас людей по території країни є розселення, а "просторовий малюнок" даного розселення є розміщенням населення.
Міграція може бути наступних видів:
- зовнішня:
- еміграція (переїзд в іншу країну з метою отримання постійного місця проживання);
- імміграція (в'їзд в країну).
- Внутрішня (в межах однієї країни, але з перетин адміністративно-регіональних кордонів).
До основних типів розміщення населення відносять:
- міське поселення;
- сільське (сільське) поселення.
Об'ємні переміщення людей не проходять без сліду для загальної картини життя в країні. Наслідки міграції носять позитивний, а також негативний характер.
Плюси і мінуси міграції
Основні позитивні сторони міграції:
- омолодження нації - більшу частину мігруючого потоку являє працездатна молодь;
- в приймаючій країні відсутні витрати на навчання прибули людей (зазвичай переїжджають люди повнолітнього віку);
- зростання демографічного рівня.
Негативні сторони міграції:
- відсутність зростання заробітної плати (за рахунок дешевої приїжджої робочої сили у роботодавців немає необхідності підвищувати рівень заробітної плати);
- виникнення соціальних конфліктів серед приїжджих і корінних жителів регіону;
- ймовірний ризик розвитку епідемій і перенесення інфекційних захворювань.
Міжнародну міграцію населення прийнято ділити наступні типи:
- з країн, що розвиваються в розвинені країни;
- всередині розвиненої країни;
- між країнами, що розвиваються;
- з країн колишнього СНД;
- переїзд висококваліфікованих співробітників з розвинених в країни, що розвиваються;
- мігрант за програмою державного характеру.
Незалежно від типу міграції, кожен прибулий громадянин зобов'язаний отримати карту міграції. Згідно зі статтею 2 Федерального закону від 25 липня 2002 року № 110 "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації" карта міграції є документ, що містить дані про який прибув особі, включаючи термін його перебування в регіоні.
Стаття 2 Федерального закону від 25 липня 2002 року № 110 "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації":
"Міграційна карта - документ, який містить відомості про в'їжджають або прибули в Російську Федерацію іноземного громадянина або особу без громадянства та про термін їх тимчасового перебування в Російській Федерації, що підтверджує право іноземного громадянина або особи без громадянства, які прибули в Російську Федерацію в порядку, що не вимагає отримання візи, на тимчасове перебування в Російській Федерації, а також службовець для контролю за тимчасовим перебуванням в Російській Федерації іноземного громадянина або особи без громадянства. "
Крім ведення обліку рівня приросту населення, МВС РФ стежить за каналами міграції - легальні (туризм, транзитний проїзд, переїзд по робочих моментах та інше) або незаконні (в країнах зі значним обмеженням в правах в'їзду для іноземних осіб, а також не задокументована трудова міграція) .
послуги мігрантам
Деякі компанії пропонують свої послуги мігрантам з тимчасової реєстрації і міграційного обліку, заповненні необхідних документів, переказів і нотаріальному завіренні документів, оформлення патентів на трудову діяльність, страховок, міграційної карти та інші юридичні послуги. Дані сервіси можна знайти в інтернеті.
Питання щодо міграційного обліку можуть бути дозволені через звернення до фахівців територіальних відділень МВС РФ, відповідальних за облік мігрантів.