- 1. Стадіон імені Джузеппе Меацца (San Siro), Мілан Міланський стадіон відрізняється своїм ошатно-брутальним...
- 3. Matmut Atlantique Stadium, Бордо
- 4. ФК Краснодар, Краснодар
- 5. National Stadium Singapore, Сінгапур
- 6. Arena da Amazonia, Манаус
- 7. Brasilia National Stadium, Бразиліа
- 8. Футбольний стадіон в Монреалі
- 9. Пекінський національний стадіон, Пекін
- 10. Національний стадіон, Тайвань
1. Стадіон імені Джузеппе Меацца (San Siro), Мілан
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Міланський стадіон відрізняється своїм ошатно-брутальним видом, і він цілком може собі це дозволити. Стадіон San Siro - це домашня арена двох клубів "Мілан" та "Інтер". Спроектували видатну спортивну споруду архітектор Улісс Стачіні і інженер Альберто Кужіні, а відкрили для публіки його в 1926 році.
2. Saitama Stadium, Сайтама
Величний стадіон "Сайтама 2002" був відкритий в 2001 році спеціально до чемпіонату світу з футболу 2002 року. Його дизайн розробило японське бюро Azusa Sekkei Co., Ltd., а над воздведеніем такої махини потрудилася компанія Mitsubishi Construction. Стадіон досягає висоти п'ятиповерхового будинку, а вмістити може 63 700 глядачів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкрасивіші залізничні вокзали Європи (Фото)
3. Matmut Atlantique Stadium, Бордо
У 2015 році в Бордо з'явився новий стадіон. Він ніби матеріалізувався з повітря - настільки легка і прозора конструкція вийшло у бюро Herzog & de Meuron.
Архітектори делікатно і елегантно вписали огрмоний стадіон в навколишній ландшафт і подарували місту нову спортивну арену, розраховану на 42 000 глядачів. Білосніжні стрункі колони, що оточують будівлю, дарують будівництві відчуття невагомості.
4. ФК Краснодар, Краснодар
У вересні 2016 завершилося будівництво футбольного стадіону ФК Краснодар. Розробкою проекту займалось німецьке бюро gmp architechkten, а адаптацією його до російських реалій бюро Сергія Чобана SPEECH. Стадіон не схожий на сучасні футбольні арени, для яких постійно вибирають космічні обтічні форми.
Автори стадіону в Краснодарі вирішили повернутися до витоків і вибрали більш класичну форму. Зовнішні стіни чітко окреслюють еліпс, а ритмічний малюнок, створений за рахунок горизонтальних поясів і колон, пояснює неофіційна назва стадіону - "Краснодарський Колізей". Цього року навколо стадіону з'явився вражаючий ландшафтний парк, який явно конкурує зі столичним "заряд".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-7 найбільш таємничих пам'яток планети (Фото)
5. National Stadium Singapore, Сінгапур
Національний стадіон Сінгапуру багатофункціональний, і за рахунок його архітектурних і технічних особливостей він може діяти в трьох режимах: "Футбол / Регбі", "Крикет", "Атлетика". Над створенням стадіон працювало бюро DP Architects спільно з Arup і AECOM. Він є частиною цілого спортивного центру, в якої входить ще кілька важливих спортивних і культурних об'єктів.
6. Arena da Amazonia, Манаус
Бразильський футбольний стадіон побудували в Манаусі спеціально до чемпіонату світу в 2014 році. Його проектом займалося німецьке бро gmp (Gerkan, Marg and Partners), архітектори якого надихнулися лісами Амазонії, які оточують місто Манаус. А металевий візерунок, що покриває стадіон, є відсиланням до того, що цей регіон знаменитий майстерним плетінням солом'яних кошиків.
7. Brasilia National Stadium, Бразиліа
Національний стадіон Бразилії в перший раз був побудований в 1974 році. У 2010 році його знесли і побудували заново до 2013 року силами вже відомих нам gmp Architekten спільно з schlaich bergermann und partner + Castro Mello Arquitetos. Для міста зі статусом об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО стадіон повинен бути особливим, і головне - не вибивається із загального архітектурного ландшафту. Чашу мінімалістичного стадіону оточує "ліс" бетонних колон - автори проекту спеціально вибрали цей матеріал, що відсилає до архітектурної історії міста, зведеного Оскара Німейєр.
8. Футбольний стадіон в Монреалі
У футбол можна грати і на невеликих площах, тому розповідаємо про цікавий архітектурний проект в Канаді. Авторами цього невеликого стадіону виступили два бюро - Saucier + Perrotte architectes і HCMA Architecture + Design.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-10 найцікавіших нетуристичних місць в світі (Фото)
Їм дісталася хороша локація - найбільша зелена зона Монреаля, розвивається за сучасними еко-стандартам. Стадіон повинен бути відповідним - він ніби виростає з-під землі і врізається в поверхню своїми строгими формами. У ньому передбачено два поля - відкрите і закрите, що дуже зручно для непривітною канадської погоди.
9. Пекінський національний стадіон, Пекін
Знаменитий стадіон "Пташине гніздо" вважається одним з кращих прикладів сучасної архітектури Китаю. Придумали таку хитромудру структуру архітектори бюро Herzog & de Meuron, а допомагали в будівництві ArupSport and China Architecture Design & Research Grou.
Архітектори дійсно надихалися природною формою пташиного гнізда. Чаша стадіон оточена сталевими конструкціями, хаотично переплітаються один з одним, немов тонкі гілки справжнього гнізда. Зверху його накриває прозора мембрана, крізь яку всередину проникає денне світло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кращі проекти спортивних майданчиків світу (Фото)
10. Національний стадіон, Тайвань
Стадіон, схожий на величезного дракона, був спроектований японським архітектором Тойо Іто. Це перший стадіон у світі, здатний повністю забезпечувати себе за рахунок енергії природи - сонячні панелі (всього їх 8,844) покривають практично всю поверхню стадіону.
Більш того, його енергії може вистачити і на забезпечення прилеглих районів. Будівництво стадіону було закінчено в 2009 році - до відкриття "Всесвітніх ігор 2009". Зараз він використовується для проведення футбольних матчів місцевих команд.
admagazine