- Банкрутство фізичних осіб, основні моменти Яку власність можуть вилучити у громадянина при оформленні...
- Процедура банкрутства фізичної особи
- Реструктуризація боргу громадянина
- Реалізація майна
- мирова угода
- Банкрутство фізичної особи, якщо немає майна
- Закон про банкрутство фізичної особи
- Необхідні документи
- Як подати заяву на банкрутство
- Зміст і зразок заяви
- Термін розгляду заяви про банкрутство
- Скільки коштує банкрутство фізичної особи
- Громадянин визнаний банкрутом - що далі?
- Банкрутство фізичної особи після його смерті
Банкрутство фізичних осіб, основні моменти
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Яку власність можуть вилучити у громадянина при оформленні банкрутства (безпідставними)? Відповідь на це питання дає 446 стаття Цивільного процесуального кодексу. У разі, якщо мало місце неспроможності фізичної особи, у нього не мають право вилучати квартиру і земельну ділянку з будинком, які є єдиним придатним для життя приміщенням для боржника і членів його сім'ї. Крім того, у банкрута зобов'язані залишити його особисті речі - одяг, їжа і предмети першої необхідності.
Після підтвердження ознак неспроможності громадянина, суддя виносить ухвалу про введення спостереження за передбачуваним банкрутом. Разом з тим, накладається арешт на все майно боржника. Виняток становить власність, яка не може бути вилучена, про яку ми вже говорили вище.
Розмір боргу для оформлення банкрутства фізичної особи
Якщо ви зіткнулися з проблемою оформлення банкрутства фізичної особи, то по-перше, вам необхідно знати, що з 1 липня 2015 року мінімальна сума неисполненной заборгованості для початку процедури банкрутства становить 500 тисяч рублів. При цьому, зазначена сума заборгованості повинна бути неисполненной більше трьох місяців. Давайте докладніше розглянемо, яка процедура банкрутства фізичної особи .
Процедура банкрутства фізичної особи
Новий закон про банкрутство фізичних осіб передбачає три способи проведення процедури банкрутства фізичної особи:
- реструктуризація боргу громадянина;
- реалізація майна боржника;
- мирову угоду.
Реструктуризація боргу громадянина
У загальному розумінні реструктуризація боргу передбачає зміну умов виконання зобов'язань. Розглянемо приклад реструктуризації боргу по кредиту. При застосуванні даної процедури сума заборгованості не змінюється, але може бути збільшений термін кредиту, що зменшить щомісячний платіж.
Реалізація майна
Під процедурою реалізації майна боржника розуміють продаж його власності і погашення заборгованості за рахунок виручених грошей.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
Задати питання
Процедура реалізації майна - жорсткий варіант для боржника. Тут варто зрозуміти, що реалізація майна при банкрутстві громадянина передбачає, що кредитори не зможуть вимагати нічого додатково, крім майна, затвердженого судом (ч. 3 ст. 213.28 Закону). Тому часто процедура неспроможності громадянина, що включає розпродаж речей, виявляється для боржника краще реструктуризації. До того ж зазвичай сума непогашеного боргу значно перевищує ціну підлягає реалізації майна і речей.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
мирова угода
Нарешті, ще однією процедурою у справі про банкрутство фізичних осіб є мирова угода. Дана угода має містити узгоджені сторонами умови виконання зобов'язань. Мирова угода може бути укладена на будь-якому етапі справи про банкрутство фізичної особи.
Банкрутство фізичної особи, якщо немає майна
Не рідко виникає ситуація, коли у боржника немає ніякого майна, яке можна було б реалізувати. Як бути в ситуації, якщо фізична особа не має майна? Подібні випадки регламентує ФЗ «Про банкрутство»: він говорить, що відсутність власності не є причиною для зупинки процесу про неспроможність.
Підставою для визнання судом фізичної або юридичної особи банкрутом є Федеральний закон від 26 жовтня 2002 № 127-ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)».
Якщо суддя все ж виносить рішення про визнання громадянина-підприємця банкрутом, то з цього моменту припиняється нарахування боржника відсотків і неустойок за кредитами та іншими договорами. Крім того, наслідки для боржника полягають також і в тому, що припиняється стягнення всіх боргів по вже відкриття виконавчих проваджень. Своє рішення про визнання громадянина-підприємця банкрутом, суддя направляє всім відомим йому кредиторам, які в свою чергу зобов'язані в двох місячний термін пред'явити свої вимоги. Ви можете зробити оскарження рішення про визнання фізичної особи банкрутом.
Важливо пам'ятати що ваша кредитна історія буде зіпсована, а тут ви зможете перевірити кредитну історію онлайн за паспортом безкоштовно.
Закон про банкрутство фізичної особи
Закон про банкрутство фізичних осіб встановлює обов'язок позичальника подати заяву про особистої неспроможності, якщо він не здатний виконувати свої фінансові зобов'язання перед кредиторами.
Як визнати себе банкрутом? Правова система відводить на подачу заяви 30 робочих днів. Термін обчислюється з дня, в який він дізнався або повинен був дізнатися про відповідні обставини (ст. 213.4 Закону). Це надає чудову можливість громадянам РФ і індивідуальним підприємцям вибратися з боргової ями і уникнути небажаного переслідування колекторів.
Необхідні документи
До заяви (читайте нижче як подати заяву) про банкрутство фізичної особи до суду необхідно докласти досить великий пакет документів, що характеризують фінансовий стан боржника.
Виділимо деякі з них:
- Документ, що підтверджує наявність заборгованості. Наприклад, договір про видачу кредиту;
- Опис майна громадянина з копіями документів, що підтверджують право власності;
- Довідка про отримані доходи і сплачені податки за три попередніх роки;
- Виписки з рахунків в банках, де відкриті вклади;
- Копія страхового свідоцтва, ІПН, шлюбного договору і т.д.
Зразок заяви про визнання громадянина-підприємця банкрутом , Адже для кожного окремого правового випадку, заяви і договори трохи відрізняються.
Як подати заяву на банкрутство
Куди подати заяву про банкрутство фізичної особи? Подача заяви на банкрутство відбувається через арбітражний суд. Інстанція підтверджує статус неспроможності боржника і призначає керуючого фінансами для закриття всіх боргів. Дану процедуру можливо здійснити через судовий портал «Мій арбітр» і стежити за ходом справи через інтернет.
Права і обов'язки оголошувати себе банкрутами закріплені в Арбитражно-процесуальному кодексі РФ. Цей захід допомагало вирішити ряд проблем, що виникли:
- Заборгованість перед кредиторами.
- Збільшення розміру штрафів.
- Більш обтяжуючі наслідки при злісному ухиленні від податків .
- Загроза ліквідації юридичної особи.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
Стаття мала відношення до юридичних осіб до 2015 року, коли внесені зміни в закон «Про банкрутство» дозволили також фізособам, стає неспроможними в судовому порядку.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
Особливості подачі позову фізичною особою: фіз. особи зобов'язані писати заяву в арбітраж не пізніш як через місяць з моменту тривожного прецеденту неспроможності.
Зміст і зразок заяви
Заява повинна містити дані:
- Про найменування суду.
- Про боржнику з ПІБ, пропискою і паспортними даними.
- Список контрагентів і сума боргу.
- Причини ситуації.
- Опис майна.
Після розгляду заяви судом призначається фінансовий керуючий, який розпоряджається всіма засобами боржника. Держмито за його послуги і позов включається в першу чергу погашення.
Термін розгляду заяви про банкрутство
Переймаючись питанням про терміни розгляду заяви, тут не можна дати однозначну відповідь, оскільки в кожному окремому випадку період індивідуальний. А все буде залежати від ряду факторів і серед них:
- правильність написання заяви;
- наявності належних підтверджуючих документів (чи потрібно буде їх доносити);
- поважні пропуски засідань з боку учасників у справі;
- можливе укладення мирової угоди;
- несподіване відновлення фінансової платоспроможності боржника;
- якщо є можливість оплати судових витрат у справі про визнання банкрутства.
Скільки коштує банкрутство фізичної особи
Закон про банкрутство фізичних осіб проголошує, що фінансовий керуючий обов'язково залучається до участі в процедурі банкрутства громадянина (ч. 1 ст. 213.9 Закону). Це положення неодноразово піддавалося сумніву, адже воно покладає на боржника додаткові витрати. Як відбувається банкрутство фізичних осіб з фінансовим керуючим? Без сумніву, фінансовий керуючий виконує важливі функції в процесі банкрутства. По суті, він:
- організовує взаємодію позичальника і кредиторів;
- здійснює професійну оцінку можливостей боржника;
- формує та веде реєстр претензій кредиторів;
- стежить за виконанням сторонами процесу своїх зобов'язань.
В результаті законодавці прийняли компромісне рішення. Воно має на увазі обов'язковість участі в процесі фінансового керуючого. Але розмір його винагороди при цьому залишається на рівні, цілком «підйомному» практично для кожного боржника.
Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи? Фінансовий керуючий за банкрутство фізичних осіб отримує плату. Вона виплачується одноразово в розмірі 10 000 рублів за процедуру. Ця сума попередньо вноситься громадянином в депозит суду. Також передбачена виплата фінансовому керуючому відсотків від суми, поверненої кредиторам в процесі реабілітаційних процедур, або від ціни реалізованого майна (ч. Ч. 3, 4 ст. 213.9 Закону).
Крім того, за подачу позовної заяви до арбітражного суду стягується держмито в розмірі 6000 руб., поштові витрати можуть скласти до 1,5 тис. руб., відшкодування витрат керуючого, витрати на публікацію відомостей і на організацію процедури по реалізації майна тощо
Якщо хтось замислюється над тим, як подати на банкрутство фізичної особи, і скільки коштує банкрутство фізичної особи, то мінімальна сума становитиме близько 25-30 тисяч рублів.
А щоб розрахувати розміри держмита, яка стягується за різні види проваджень, скористайтеся калькулятором держмита в суд .
Громадянин визнаний банкрутом - що далі?
Для деяких громадян визнання банкрутом є порятунком, але що буде з ним далі, про це вже ніхто не замислюється:
Слід зазначити, що зазначені вище обмеження поширюються не тільки на громадян, але і на індивідуальних підприємців.
Банкрутство фізичної особи після його смерті
Процедура банкрутства фізичної особи може бути розпочато після його смерті. При цьому, всі права і обов'язки боржника покладаються на його спадкоємців. У разі визнання громадянина-підприємця банкрутом після його смерті, весь спадок передається до складу ліквідаційної маси для задоволення вимог кредиторів.
Останні новини по темі статті
Як бути в ситуації, якщо фізична особа не має майна?Як визнати себе банкрутом?
Як відбувається банкрутство фізичних осіб з фінансовим керуючим?
Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи?
Громадянин визнаний банкрутом - що далі?