- Основні положення
- Що дає реєстрація
- Випадки, коли не можна зробити реєстрацію
- наслідки оформлення
- оформлення іноземців
- Тимчасове оформлення мігрантів
- Відповідальність за проживання без оформлення
- Навіщо робити прописку
- підсумок
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Стаття розповідає, що дає тимчасова реєстрація, і як її правильно оформити.
Основні положення
Обставини для переїзду бувають різні. У Москві та інших великих містах, наприклад, багато громадян шукають роботу. Є й інші причини для тимчасової міграції. Якщо час проживання в іншому регіоні займає три місяці, то право на проживання необхідно оформити.
Постійна прописка не відміняється. Але крім цього людина ще повинен легалізувати своє перебування в іншому місті. Для цього видається свідоцтво про тимчасове проживання.
Оформлення потрібно, щоб державні органи знали, де перебуває громадянин. Для громадян потрібно прописка, щоб скористатися своїми правами, скласти іспит в ДАІ, наприклад.
Важливо! Час користування чужою житлоплощею встановлюється її власником. Тимчасова реєстрація за місцем перебування не може бути терміном більше півроку при проживанні в державному житловому фонді.
Просто так взяти і зареєструватися можна. Необхідно отримати згоду власника нерухомості. Коли мова йде про неприватизованій житло, знадобиться схвалення наймача і всіх повнолітніх громадян.
Тимчасове оформлення, як і постійне, здійснюється безкоштовно. Державне мито за надання послуги не встановлюється. Документи можна подати як особисто, так і через представника. У цьому випадку оформляється довіреність.
Власникам житла слід проявляти обережність при вирішенні оформлення на своїй житлоплощі. Раз зареєстрований дорослий громадянин, значить, там же може бути оформлений і його новонароджена дитина. Причому згоди власника нерухомості на проходження цієї процедури ніхто питати не буде. Прав власності такі нові мешканці не отримають, але ось окремі проблеми можуть доставити.
Що дає реєстрація
Дає тимчасова прописка право на законних підставах проживати в іншому місці і отримати доступ різним соціальним гарантіям.
7 причин зробити реєстрацію:
- Оформити дітей в дитячий садок або школу
- Прикріпитися до поліклініки.
- Зареєструватися на біржі праці.
- Влаштуватися на роботу.
- Отримати кредит.
- Отримати пільги. Наприклад, для дітей до шести років покладаються безкоштовні ліки. Для малюків безкоштовно видаються продукти на молочній кухні.
- Платити за комунальні послуги за місцем проживання. Розмір квартплати залежить від числа прописаних громадян. Чим більше прописаних, тим більше буде розмір внеску. Оформлення на іншому місці дає можливість платити внески там, де живе громадянин.
Прописатися потрібно, щоб законно займати житлову площу і не давати хабарі посадовим особам. Адже за проживання без оформлення передбачаються штрафи ст. 19.15.1 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Є, правда, з цього правила винятки. Немає покарань за проживання без оформлення в межах одного регіону.
Для мігрантів реєстрація дає можливість легалізувати своє перебування на російській території, офіційно влаштуватися на роботу. Іноземці ризикують «нарватися» на великий штраф і бути депортованими з РФ за відсутність реєстрації.
Випадки, коли не можна зробити реєстрацію
Є випадки, коли державні органи не дають зробити оформлення:
Нерухомість знаходиться під заставою:
- житло заарештовано;
- житлоплощу є причиною судових позовів;
- уповноважені органи вимагають звільнити приміщення;
- нерухомість не належить до житлового фонду;
- відсутні документи, що підтверджують підставу володіння нерухомістю.
Від оформлення на дану житлоплощу доведеться відмовитися. Поселяючи до себе тимчасових мешканців, відповідальність несе власник.
наслідки оформлення
Якщо прописані мешканці щось зроблять не так, то наслідки доведеться розбирати власнику квартири. Збиток, заподіяний в разі пожежі або затоплення, доведеться відшкодовувати саме власнику нерухомості. З цієї причини можна застрахувати майно перш, ніж пускати туди тимчасових мешканців.
Які права дає тимчасова реєстрація, такі і діють на весь термін оформлення. Далі потрібно оновити інформацію в реєстраційних органах, якщо власник житла дає добро на тимчасове проживання. Якщо реєстрація не продовжується, то повідомляти уповноважені органи немає необхідності.
Дається заяву фахівцям МФЦ, коли громадянин вирішив з'їхати раніше встановленого терміну.
оформлення іноземців
Мігрантам, які мріють зробити своє життя кращим в Росії, перш за все, необхідно вирішити питання з оформленням.
Не пізніше трьох днів після прибуття в Росію мігрант зобов'язаний повідомити УФМС. Оформитися на російській території потрібно за тиждень після приїзду.
Покинути російську територію доведеться через три місяці, якщо з мігрантом не укладено трудовий контракт на тривалий термін. Також можна законно перебувати студентам. В інших випадках, через три місяці доведеться повертатися додому.
Порушники платять штрафи, а також видворяються з території Росії.
Тимчасове оформлення мігрантів
Сторона, яка приймає іноземного гостя, заповнює спеціальне повідомлення.
Далі необхідно відправити повідомлення про втрату чинності, а також ксерокопію паспорта іноземного гостя і міграційну карту передати в ГУВМ МВС. Документацію можна віддати особисто або відправити поштовим зв'язком. Ніяких платежів за розгляд документації не встановлюється.
При відправці документів поштою видається для заповнення спеціальне повідомлення. Відривна частина повідомлення передається мігранта. Разом з проставленою відміткою документ підтверджує, що міграційний облік успішно був пройдений.
Приймати мігрантів можуть як окремі громадяни, так і юридичні особи. Громадяни представляють підстави володіння житлом, а організації - договір оренди або іншу документацію на нерухомість.
Власник житла відповідає за тих, кого поселив. Якщо з'ясується, що, насправді, приїжджий проживає за іншою адресою, то приймаючій стороні доведеться платити штраф. Цей штраф є покаранням за дезінформування державних органів.
Відповідальність за проживання без оформлення
Є єдиний привід виписати штраф за проживання без прописки: виїзд на іншу територію на строк понад дев'яносто днів. Але фактично довести порушення і притягнути до відповідальності вкрай складно. Тому громадянин сам може вирішувати, чи дає оформлення переваги, чи варто їм займатися.
Для накладення штрафу дільничний повинен довести, що громадянин знаходиться без прописки більше дев'яноста днів без перерви. Щоб уникнути штрафів знадобляться квитки, чеки про оплату, що дозволяють ідентифікувати дату приїзду. Якщо таких доказів є, то не буде підстав стягнути штраф.
Простіше довести постійне проживання, коли громадянин працює. Тут вже точно не скажеш, що приїхав пожити до родичів на тиждень, а потім поїхав. Тому необхідність оформлення залишається на розсуд громадян. У нас право на вільне пересування гарантується Конституцією, але, тим не менш, штрафи за проживання без оформлення встановлює КоАП.
Навіщо робити прописку
Роботодавці можуть на роботу і без прописки прийняти, в поліклініці лікарі, можливо, теж візьмуть. Але для здійснення деяких дій безумовно знадобиться прописка: звернення до суду, оформлення кредиту, вчинення інших юридично значимих дій.
Державні послуги, які «прив'язуються» до місця проживання без свідоцтва буде також не одержати.
підсумок
- Тимчасове оформлення дає права тимчасовим мешканцям і обов'язки для власника нерухомості. Тому власникам варто подумати, що буде, якщо дам дозвіл оформитися за місцем проживання. Тимчасова реєстрація, що хорошого дає, стає ясно після її оформлення.
- Після оформлення прописки, нехай і тимчасової, можна відчути себе повноцінним громадянином РФ: віддати дітей в садок або школу, оформити пільги.
- Дли мігрантів прописка - це взагалі єдиний спосіб законно перебувати на російській території. Якщо російських громадян за порушення законодавства можуть оштрафувати, то мігрантів швиденько видворяють за межі РФ на п'ять років.
Тому має сенс пройти бюрократичні процедури і узаконити проживання.