Як ужитися в одній кімнаті: зонування квартири

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Всі щасливі сім'ї щасливі однаково. Але не у всіх житлова площа зростає з тією ж швидкістю, що і кількість домочадців. Навіть якщо розмір вашої квартири - невеликий, сім'я може розміститися досить комфортно. Головне виділити кожному особистий простір.

Дизайн інтер'єру однокімнатної квартири - тема дуже цікава, хоч і непроста. В одній кімнаті необхідно поєднати кілька зон: спальню , Вітальню і робочі простору. Не так давно я закінчила дизайн-проект однокімнатної квартири загальною площею 36 м² для сім'ї з двох дорослих. Моїм клієнтам здавалося, що все необхідне неможливо розмістити на такій невеликій площі! Спробуємо?

Отже, ситуація перша: "одиничка" для сім'ї з двох дорослих

Після виїзду на об'єкт і складання обмірювальні плану квартири, я почала роботу над плануванням приміщення. Своїм клієнтам я запропонувала варіант квартири-студії.

Принцип студії прекрасно виручає при нестачі площі. Для цього необхідно було знести частину стін і розширити деякі дверні прорізи. Тому я переконалася, що ці стіни не є несучими і їх знесення не зашкодить конструкції будинку! Частково я об'єднала коридор з кімнатою, демонтувавши частину стіни. Це візуально збільшило житловий простір і зробило передпокій просторіше. Потім я прибрала стіну між кухнею і кімнатою і поставила на кордоні двох зон зручний круглий стіл, який не помістився б на тісній кухні.

Якщо об'єднання кухні і кімнати здається вам занадто сміливим кроком, можна розмежувати зони барною стійкою, перегородками або навіть вертикальними жалюзі
Якщо об'єднання кухні і кімнати здається вам занадто сміливим кроком, можна розмежувати зони барною стійкою, перегородками або навіть вертикальними жалюзі. В цьому випадку ви зможете міняти планування в будь-який момент: коли потрібно щось приготувати, закриваєте кухню; перед приходом гостей відкриваєте її, візуально збільшуючи простір.

Мої клієнти попросили розмістити в квартирі кабінет
Мої клієнти попросили розмістити в квартирі кабінет. Він був влаштований вздовж протилежного балкону стіни. Санвузол був суміщений з ванною: вхід в санвузол був закладений, а перегородка між санвузлом та ванною прибрана. Це дозволило встановити велику і зручну ванну, а також пральну машину і сушарку для білизни.

Закривши прохід з коридору на кухню, я виграла кілька квадратних метрів і влаштувала на даній площі закриту гардеробну кімнату. Для цього було достатньо звести легку перегородку з пінобетону і зробити дверний отвір, звернений в коридор. Таке рішення має безліч переваг: ви отримуєте повноцінну гардеробну, речі не валяються по всій квартирі і, крім того, немає необхідності встановлювати в кімнаті набори корпусних меблів, які виглядають громіздко і зорово зменшують простір.
Після проведення перепланування житлова площа квартири може істотно збільшитися!

Ситуація друга: однокімнатна квартира для сім'ї з дитиною

Якщо одному або двом жити в квартирі-студії - задоволення, то при появі маленького члена сім'ї без приватної зони обійтися складно.

Спочатку, як і в першому випадку, об'єднуємо кухню з кімнатою, щоб розширити житловий простір. Після цього зону вітальні можна перенести ближче до кухні і обіднього столу, а дальню частину кімнати переробити в повноцінну спальню. Для цього будуємо тонку перегородку з пінобетону довжиною в 2 \ 3 кімнати або використовуємо вертикальні жалюзі (або розсувні двері), за якими легко влаштувати затишну спальну зону.

Для дитини я пропоную вибрати ліжко-горище - аналог двох'ярусної ліжка, але без нижнього спального місця
Для дитини я пропоную вибрати ліжко-горище - аналог двох'ярусної ліжка, але без нижнього спального місця. Місце, що звільнилося внизу простір можна використовувати для робочого місця і зберігання речей.
Для сім'ї з трьох осіб зручніше розділити санвузол, можна за допомогою тонких перегородок.
загальні поради

Використовуйте лоджії і балкони як функціональні зони. Звичайно, об'єднувати лоджію з житловою зоною відповідні БНіП забороняють. Але утеплити це приміщення і повністю склити ви маєте повне право. лоджію можна непогано облаштувати під жиле приміщення, якщо обшити її стіни подвійним шаром утеплювача і дерев'яними панелями або вагонкою. таку утеплену лоджію завжди можна перетворити в універсальну комору.
Віддайте перевагу світлим тонам в обробці. Стелі краще пофарбувати на тон або трохи світліше, ніж стіни.
Можна розширити простір за допомогою декількох дзеркал.
Зонування житлового простору "однушки" можна здійснити за допомогою стелажів, розсувних перегородок, ширм. Для того щоб відокремити зону відпочинку - можна встановити легкі перегородки з плетеними або тканими вставками або зі вставками зі скла.
Можна розмежувати простір - без перегородок: взяти на озброєння колірні поєднання, різні матеріали у обробці підлоги , Стін, стелі. Скажімо, в зоні відпочинку покласти ковролін, в холі - паркетну дошку, а на кухні - керамічну плитку; зробити багаторівневий підвісна стеля (бажано, щоб висота від чистої підлоги до стелі була не меншою 2.80 м).
Для освітлення вибирайте плоскі світильники .
Подіум - популярне рішення для зонування при нестачі місця! На ньому можна встановити ліжко, а під ним - щось на зразок шафи з висувними ящиками для зберігання постільної білизни, одягу або інших речей.
Меблі в однокімнатну квартиру потрібно вибирати легку, функціональну. Ідеальний варіант - меблі на коліщатках. Тоді її можна буде легко переставляти з місця на місце. Ще краще якщо це буде меблі, що трансформуються: складні стільці, розсувні столи і дивани.

Всі ці "хитрощі" допоможуть істотно заощадити простір.

Спробуємо?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online