Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Вирощування овочів і фруктів, так само, як розведення домашньої птиці і домашніх тварин, ніколи не вважалося легкою справою. Всі завжди знали, що сільське господарство - збиткова і трудомістка діяльність, яка багато в чому залежить від погоди, загальної екологічної обстановки та елементарного везіння. Саме з цієї причини часто розмови про розведення перепелів як про вигідне бізнесі приймаються всерйоз не відразу.
Зміст статті
Загальна характеристика
І даремно, оскільки, якщо судити з відгуків тих приватних підприємців, які свого часу ризикнули і почали займатися розведенням перепелів, перепелина ферма як бізнес - одне з найприбутковіших сільськогосподарських виробництв.
Щоб почати виробництво м'яса чи яєць, починаючому фермеру не потрібно вкладати шалені гроші. Крім того, на всіх подальших етапах розведення перепелів і реалізації кінцевого продукту підприємця чекає мінімум ризиків, якщо порівнювати з аналогічним бізнесом по розведенню курей або кролів.
Такі виняткові за своєю корисності продукти, як перепелині яйця і м'ясо, з кожним роком стають все більш популярними серед покупців. Це обіцяє гарантоване розширення ринку і активний споживчий попит.
До змісту
Основні плюси
Вирощування перепелів як бізнес має свої плюси і мінуси. Фермери, вже вирішили почати заробляти на продуктах перепелиного птахівництва, стверджують, що плюсів на порядок більше, ніж мінусів. Але, в кінцевому рахунку, кожен початківець заводчик перепелів сам повинен оцінити всі обставини тієї справи, на якому він планує надалі заробляти.
В якості основного плюса вказується висока рентабельність перепелиного бізнесу. Називається цифра близько 200% на рік. Такі високі результати досягаються за рахунок наступних позитивних аспектів:
- Перепели дуже стійкі до різних інфекцій, вони практично не хворіють, і фермери виключають можливість відмінка поголів'я птиці через зараження. При дотриманні температурних режимів у місцях утримання (20-25 ° С) птиці будуть мати відмінне здоров'я.
- Термін інкубації яєць і отримання наступного покоління перепілок дуже короткий - 15 днів. Через сорок днів курчата виростають в продуктивних особин, які вже можуть нести яйця. У порівнянні з курми це дуже короткий період.
- Перепели невибагливі в їжі і в умовах утримання. Вони добре живуть в спеціальних перепелиних клітях, які займають трохи простору і можуть формуватися в компактні блоки. Такі блоки вимагають мало місця, і в невеликій господарській будівлі може міститися до декількох сотень птахів.
Всі перераховані плюси значно зменшують витрати підприємця на лікування і профілактику захворювань свійської птиці та на створення комфортних умов для її утримання.
Крім того, короткий термін отримання продуктивних особин зменшує термін оборотності вкладених коштів і дозволяє підприємцю окупити зроблені вкладення вже через 4-5 місяців.
До змістувідомі мінуси
Незважаючи на високу рентабельність перепелиного бізнесу, існують чинники, які можуть негативно вплинути на досягнення підприємницького успіху.
До основних мінусів в цій сфері господарювання відносять:
- Перепелиці потребують щоденного догляду. Корм, вода, прибирання клітин - все це вимагає докладання зусиль. Якщо клітин багато, то одна людина не зможе їх все обслужити, тому може виникнути необхідність наймати на роботу помічника.
- Перепелині яйця та м'ясо - продукт, який не може довго зберігатися у свіжому вигляді, тому важлива налагоджена мережа збуту. Якщо її немає, підприємець ризикує не встигнути реалізувати весь вироблений продукт.
- Специфічний запах. Незважаючи на те, що перепілка - відносно чиста птиця, вона має специфічний запах і в місцях великого скупчення цього птаха для людини може бути дуже важке повітря. Не дарма за санітарними нормами перепелині ферми можна розміщувати ближче, ніж за 600 метрів від житлових будинків. З цієї причини розведення перепелів в домашніх умовах як вид бізнесу - ризиковане заняття, оскільки можна накликати на себе гнів сусідів.
Перераховані мінуси можуть в якійсь мірі підірвати ентузіазм починаючого підприємця. Але попереджений - значить озброєний і, за великим рахунком, небезпека всіх перерахованих мінусів може бути в значній мірі мінімізована самим підприємцем.
До змісту
Основні підприємницькі ризики
Перед тим як обмірковувати, з чого почати перепелячий бізнес, необхідно ознайомитися зі стандартними підприємницькими ризиками в цій сфері. Не забудьте звернути увагу на свої індивідуальні обставини, які теж можуть значною мірою вплинути на успіх підприємства.
Основні загальні ризики:
- Можливість загибелі птахів. Навіть висока стійкість до інфекцій не може вберегти птицю від фізичного знищення. Наприклад, великою неприємністю може обернутися атака дрібного хижака на приміщення з перепілки.
- Труднощі в освоєнні ринку. Бувалі заводчики перепелів радять початківцям вивчити специфіку місцевого ринку. Наприклад, в деяких районах великим попитом серед закладів громадського харчування користується перепелине м'ясо, і ресторатори завжди скаржаться на його нестачу. А ось яйця - це скоріше той продукт, яким потрібно поступово завойовувати ринок із застосуванням індивідуальних маркетингових хитростей.
- Складнощі при отриманні дозволів від санітарно-епідеміологічної служби на продаж перепелиних продуктів. На даний момент дозвільні процедури не мінімізовані і тому, щоб отримати офіційний допуск в роздрібний продаж невеликих партій перепелиних яєць, фермер повинен заздалегідь пройти всі дозвільні процедури, які можуть йому дорого обійтися.
Втім, якщо порівняти ступінь цих ризиків з тими труднощами, які підстерігають підприємця в інших сферах діяльності або навіть в інших галузях виробництва з виготовлення сільськогосподарського продукту, то вирощування перепелів - один з найбезпечніших видів бізнесу.
До змісту