Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
10 січня 1863 року в Лондоні була запущена в експлуатацію перша в світі лінія метрополітену. Сьогодні технологія прокладки тунелів зробила крок далеко вперед, і в багатьох містах з'явилися станції глибокого закладення, про які ми і розповімо.
Арсенальна, Київ
Станція метро «Арсенальна», яка знаходиться в Києві, за непідтвердженими даними досліджень займає перше місце в списку найбільш глибоких станцій світу. Чому за непідтвердженими? Тому що абсолютно незрозуміло, як міряти цю глибину - за рівнем моря або по поверхні землі. Ця київська станція йде під пагорбом, її глибина складає десь 104-105 метрів. Станція була відкрита восени 1960 року оформлена білим і рожевим мармуром, стиль строгий, невичурний. З цікавих фактів варто відзначити, що станція відноситься до так званого «англійської типу» (двухсводчатие станції глибокого закладення), це єдина станція метро такого типу в країнах колишнього СРСР.
Мінське метро
Пухунг, Пхеньян
Друге місце в списку найбільш глибоких займає станція «Пухунг», що в столиці Корейської Народної Демократичної Республіки, Пхеньяні. Глибина її - близько 100 м. Є дані, що саме ця станція - найглибша в світі, проте підтвердити або спростувати їх неможливо через те, що КНДР - дуже закрита країна. Взагалі, вся система північнокорейського метрополітену вважається однією з найбільш глибоких у всьому світі. Велика глибина закладення станцій пояснюється параноїдальною острахом влади КНДР ядерного бомбардування (станції глибокого закладення можна використовувати як притулок під час вибуху ядерних зарядів у декілька десятків кілотонн).
Тематика оформлення станції «Пухунг», звичайно ж, комуністична - на мармурових панно дуже багато зображень партійних лідерів республіки. При цьому станція займає 13-е місце в топ-15 найкрасивіших станцій метрополітенів усього світу. Варто також відзначити, що після будівництва цієї станції нові не будувалися, а вона використовується з 1987 року.
Адміралтейська, Санкт-Петербург
Трійку лідерів замикає станція ще однієї колишньої країни СРСР - «Адміралтейська», розташована в Санкт-Петербурзі. Глибина її, за різними даними, - 102 або 86 метрів, дивлячись, як вважати (тому й помістили її після пхеньянській «Пухунг»). Станція почала будуватися ще в 1997 році, потім будівництво було заморожено, в результаті відкриття відбулося в кінці 2011 року. А офіційно, за документами, її ввели в експлуатацію і зовсім в кінці 2013 року. Оформлення станції цілком присвячене морській тематиці: в центрі - величезне панно «Підстава адміралтейства», по стінах - барельєфи знаменитих російських флотоводців і сцени з морських баталій.
Парк Перемоги, Москва
На четвертому місці також розташовується одна зі станцій російського метро, на цей раз в Москві, - станція «Парк Перемоги», яку ввели в експлуатацію в 2003 році. Її глибина - 84 метри. Тематика оформлення станції, як нескладно здогадатися з назви, військова. Вона присвячена одразу двом великим війнам, які довелося пережити народу: Вітчизняній війні 1812 року і Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Як і «Адміралтейська», станція була довгобудом: будівництво почалося в 1990 році і завершилося лише через 14 років.
8 найглибших станцій московської підземки
Вашингтон Парк, Портленд
Замикає п'ятірку лідерів американська станція міста Портленд (штат Орегон) - «Вашингтон Парк». Її глибина становить 79 метрів. Станція також порівняно нова, введена в експлуатацію в 1998 році. У всіх довідниках вона числиться як найглибша станція метро в США. Парадокс, однак, в тому, що станцією метро в повному сенсі вона не є - до платформ «Вашингтон Парк» підхід не поїзда, а швидкісні трамваї, велика частина маршруту яких проходить по поверхні, по звичайних трамвайних рейках. Станція ж розташована в тунелі під пагорбами, чим і пояснюється глибина її залягання.
5 найстаріших метрополітенів світу
Чому за непідтвердженими?