Аварійні будинки Києва - що з ними робити

  1. Поділ: для ремонту шукають інвесторів, а "приватники" зносять історичні будинки
  2. Хорива 2: нові власники мають намір знести історичну садибу
  3. Деснянський район: старих немає, а знаменитий "будинок-вбивцю" будуть розселяти ще не скоро
  4. Реконструкція хрущовок: від ідеї не відмовилися, але є проблеми

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Фото: Segodnya.ua

Щорічно в Києві перераховують аварійні та непридатні для проживання будинки. Станом на кінець 2018 офіційно таких будівель в місті 106. При цьому, визнання будинку непридатним для життя зовсім не означає, що його відразу ж будуть розселяти: в місті є будинки, які вважаються такими ще з 80-х, але люди в них живуть і зараз.

Список аварійних і непридатних для проживання будинків Києва. Дані: КМДА

У КМДА "Сегодня" розповіли, що до відселення жителів аварійних і непридатних для проживання будинків їх обслуговування і необхідні ремонти виконуються ЖЕКами, на балансі яких вони знаходяться. Як показує практика, багато хто з таких додому комунальники не ремонтують роками, хоча це могло б допомогти зберегти старовинні будівлі.

Фото: Segodnya.ua

Часто проблемою стає небажання мешканців відселятися з дому на час ремонту - люди кажуть, що, наприклад, починають тріщину в несучій стіні можна і без розселення житлового будинку. Однак, в результаті будівлі продовжують руйнуватися.

Поділ: для ремонту шукають інвесторів, а "приватники" зносять історичні будинки

Подільський район є рекордсменом за кількістю офіційно аварійних будівель. Їх тут - 32, більшість - в історичній частині міста. У районній адміністрації сайту "Сегодня" повідомили: для того, щоб привести несучі конструкції таких будівель в порядок - необхідно провести капітальний ремонт або реконструкцію з відселенням жителів.

Тим часом, коштів на приведення старих будинків в порядок у міста не вистачає, тому таким будівлям шукають інвесторів.

"У 2012 році були підготовлені матеріали з питання реконструкції зазначених будинків для розгляду на конкурсній комісії по залученню інвесторів для фінансування, будівництва, реконструкції, реставрації об'єктів житлового та нежитлового призначення. На сьогоднішній день інвесторів не визначили", - повідомили в Подільській РДА.

Чиновники стверджують, що аварійні будинки без нагляду не залишають.

"За наявною інформацією, в окремих житлових будинках, непридатних для проживання, виконуються ремонтні роботи капітального характеру - такі, як заміна вікон на сходових клітинах, ремонт даху, ремонт інженерних мереж, сходових клітин, фасадів", - повідомили в районній адміністрації.

Правда, на ділі може виявитися, що ремонт провели "на папері", значно перебільшивши масштаби проведених робіт: мешканці "відремонтованих" будинків зізнаються, що будівельників не бачили в своєму під'їзді десятиліттями.

Волоська 29а: будинок з історією, але без ремонту

Фото: Segodnya.ua

Будинок - один з "старожилів" Подолу, відомий тим, що тут в грудні 1906 року Фанні Каплан готувала замах на київського губернатора Сухомлинова. 18 грудня 1906 року в цьому будинку, де тоді був готель "Купецька", вона і її коханець Віктор Гарскій зняли номер на третьому, самому фешенебельному, поверсі. Однак, щось пішло не так і бомба вибухнула прямо в будівлі готелю. Тоді з вікон вилетіли усі шибки, але будинок вистояв.

Вистояв будинок і в 1931 році, коли на Подолі стався великий потоп.

Фото: oldkiev.ho.ua

Правда, в нинішні дні зовнішню стіну на другому і третьому поверсі "прикрашає" тріщина, з якої над вікнами випали цеглини.

Фото: Segodnya.ua

У 60-х роках в будівлі провели капітальний ремонт. А вже в 1994 році воно було визнано непридатним для проживання. За даними КМДА, будинок внесений до переліку будівель, які підлягають реконструкції або реставрації за рахунок коштів залучених інвесторів. При цьому необхідно відселити 11 сімей. У 2012 році інвестора не визначили.

"Попередньо розроблялися майнові питання з жителями і їх відселення на постійне місце проживання з наданням житлової площі. Деякі жителі квартир відмовилися від підпису (заяви-згоди) на реконструкцію. Для попередження подальших деформацій і приведення в належний стан конструкцій будівлі необхідно проведення реконструкції за спеціально розробленим проекту ", - повідомили нам в Подільській РДА.

Самі мешканці запевняють, що нічого не мають проти реконструкції будівлі, та й готові переїхати - але лише з умовою повернення в свої квартири в цьому будинку.

"Будинок міцний і багато пережив, головна проблема - лише в двох квартирах, на другому і третьому поверсі, саме там на стіні є тріщини. Ми консультувалися з будівельниками, питання можливо вирішити, але у нас немає грошей, як і у міської влади", - кажуть мешканці будинку.

У 2010 році в квартирі на третьому поверсі випала частина стіни над вікном. Тоді вони звернулися до влади району, ремонтники встановили тимчасову опору, щоб не допустити подальшого руйнування, але стіну так і не відремонтували.

Також мешканці будинку уточнили, що в під'їздах ремонту не було вже кілька десятиліть.

"В останній раз тут щось робили ще в 1964 році. Хіба що дах замінили років 10 тому - і все", - каже мешканка третього поверху.

Фото: Segodnya.ua

"За наявною інформацією, по житловому будинку № 29-А на вул. Волоській, відповідно до міських програм ремонту житлового фонду міста Києва, був виконаний капітальний ремонт покрівлі та фасаду (балконів) - в 2007 році; утеплення - в 2008 році", - розповіли в Подільській РДА.

Однак, сліди утеплення на будинку помітні лише на першому та другому поверхах, воно було виконано силами власників квартир.

Фото: Segodnya.ua

"Знаєте, може це не так і погано, що на наш будинок інвестора не знайшлося. А то ще відселять нібито на час, знесуть, і ми залишимося в якомусь гуртожитку на околиці, без житла", - розповів один з мешканців будинку.

Хорива 2: нові власники мають намір знести історичну садибу

Фото: Segodnya.ua

Комплекс будівель, розташованих за Житнім ринком, незабаром може зникнути. Фасадний будинок під номером 2 -1830 року побудови, сусідню будівлю 2а звели в 1897 році. Будинки представляють цінність як елемент традиційної забудови Подолу періоду будівельного підйому на рубежі 19-20 століть.

Фото: oldkiev.ho.ua

Житловий будинок за адресою вул. Хорива, 2-А, в 2009 році був визнаний аварійним, і вже в 2010 році для його реконструкції знайшли приватного інвестора, який також взявся реконструювати весь комплекс будівель.

"Інвестиційний договір на реконструкцію і будівництво об'єкта за адресою: вул. Хорива, 2А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З в Подільському районі укладено між комунальним підприємством" Поділ-ІнвестРеконструкція "(замовник) та приватним забудовником-інвестором . На сьогодні зазначений будинок знятий з керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Подільського району ", - повідомили нам в райадміністрації.

У 2014 році Міністерство культури визначило ці домівках охоронний статус. Однак, згідно з даними, розміщеним на щиті, що підноситься над зеленим будівельним парканом, інвестор має намір демонтувати будівлі. З будівлі садиби повністю зняли дах. За словами активістів, через аварійний стан охоронні відомства тепер можуть прийняти рішення, що будівля втратило автентичність і не підлягає реставрації, а значить - його можна знести і побудувати на його місці нову будівлю.

Фото: Segodnya.ua

Сусіднього будинку, розташованому за адресою Хорива, 4, пощастило більше:
житловий будинок, 1899-1900 споруди, в 2003 році був напівзруйнований, однак його зберегли, провели реконструкцію з надбудовою мансардного поверху та змінили внутрішнє планування.

Будівля є зразком прибуткового будинку кінця 19 століття з магазинами на першому поверсі.

Фото: oldkiev.ho.ua

Схожа доля чекає занедбаний будинок на Контрактовій площі, на самому початку Андріївського узвозу. Зараз його реконструюють, і воно перетвориться в готель.

Фото: Segodnya.ua

Фото: Segodnya.ua

Також в розпорядженні сайту "Сегодня" є список з 22 будівель в Подільському районі, які візуально знаходяться в аварійному, непридатному для проживання і незадовільному стані. Їх визначили за результатами моніторингу, проте поки по них не приймалися розпорядження. Більшість з цих будівель, в тому числі житлові будинки, були передані в приватне володіння, при цьому власники 10 будинків не встановлені. 17 будівель з цього списку планують повернути у власність міста.

Нові аварійні будівлі Подільського району. Дані: Подільська РДА

Так, кілька будинків в незадовільному та аварійно-небезпечному стані помітили на Андріївському узвозі - 2, 9, 18А, Б, В, Г, Д і Е, 24 і 26. Влада району планують з'ясувати, хто є власником будинку №24, а решта можуть захистити парканами і повернути в комунальну власність.

У Подільському районі виявилися і три "неблагополучних" недобудови - комунальний дитсадок на Юрковською, 3, спорткомплекс з готелем на Виноградарі по вул. Порика, 7-9 і приватна забудова будівлі підприємства, яке мало займатися забезпеченням шкільних їдальнях на Гонгадзе, 8.

Деснянський район: старих немає, а знаменитий "будинок-вбивцю" будуть розселяти ще не скоро

За офіційними даними, в Деснянському районі житлові будинків, які мають підтверджений статус ветхих та аварійних, відсутні. Але проблема є у відносно новому будинку. Будинок на вулиці Мілютенка, 23а самі мешканці прозвали вбивцею . Грибок тут в кожній квартирі. У під'їзді стійкий запах цвілі. Бактерії роз'їдають навіть цегла. А все тому, що труби зашиті прямо в стіни, в них вбирається конденсат.

Фото: kievvlast.com.ua

"Згідно з висновками науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, житлового будинку № 23а по вул. Мілютенка надано 3 категорію технічного стану, як непридатний до нормальної експлуатації без виконання капітального ремонту", - повідомили нам в Деснянській РДА.

У визнаної непридатною до життя багатоповерхівці мешкають понад 300 осіб. Столична влада обіцяє новосілля, але землю на розі вул. Мілютенка та вул. Шолом-Алейхема, виділену під будівництво, займав гаражний кооператив.

Правда, в цьому році питання будівництва будинку, куди переселять сім'ї з "будинку-вбивці", зрушився з мертвої точки.

"Зараз роботи по перенесенню автостоянки завершено і проводиться узгодження проекту будівництва житлового будинку. За інформацією КП" Спецжитлофонд ", будівництво будинку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема, в який повинні переселити мешканців" будинку-вбивці ", затрималося через стоянки, розташованої на ділянці. Між тим, вже отримано право користування на землю для будівництва будинку і розроблений його проект. Оформляється дозвіл на виконання будівельних робіт та нотаріальні згоди на відселення мешканців квартир з дому по Мілютенка о, 23а ", - повідомили в районній адміністрації.

Станом на кінець 2018 року, на будмайданчику встановлено паркан і проводяться підготовчі роботи.

"Терміни будівництва першого пускового комплексу складають два роки від початку будівельних робіт. Відселення мешканців з будинку по вулиці Мілютенка, 23а планується в новий будинок, який будується на розі Іліца Мілютенка та Шолом-Алейхема", - повідомили нам в КП "Спецжитлофонд".

Реконструкція хрущовок: від ідеї не відмовилися, але є проблеми

У Києві не відмовилися від ідеї реконструкції старих житлових будинків, термін експлуатації яких давно минув. Для цього планують розробити міську програму і напрацювати концепцію вдосконалення законодавчої бази з цього питання, оскільки поки реконструювати такі будинки проблемно.

Зараз кількість будинків індустріального домобудівництва 1950-60-х років, або так званих "хрущовок", в столиці становить близько двох тисяч, їх загальна площа - 7,5 млн кв. м.

"Проблема потребує комплексного вирішення. Сьогодні реконструкцію застарілого житлового фонду стримують неврегульовані питання в законодавстві", - повідомив заступник голови КМДА В'ячеслав Непоп.

Зокрема, зараз немає затвердженої типової форми інвестдоговору, за яким повинна здійснюватися реконструкція. Це робить неможливим залучення забудовників.

Другий стримуючий фактор існуючого законодавства - вимога 100% згоди на відселення від власників приміщень будинків, що реконструюються. На практиці це блокує проекти комплексної реконструкції застарілої забудови.

У новій програмі передбачать визначення можливих форм реконструкції застарілого житлового фонду:

  • можливість надбудови додаткових поверхів житлових будинків і надбудови з відселенням мешканців або без нього.
  • перебудову зі зміною кількості квартир, загальної та житлової площі, заміною окремих конструкцій
  • знесення застарілого житлового фонду в кварталі і будівництво нових будинків

Нагадаємо, 15 червня рятувальники "Київської служби порятунку" ліквідували загрозу обвалу аварійного балкона в житловому будинку за адресою вул. Тургенєвська, 79. Відзначимо, що за цією адресою знаходиться триповерховий багатоквартирний будинок, побудований в 1905 році в стилі неоренесанс. Сьогодні будівля відноситься до категорії житлових.

Раніше одеські чиновники закликали керуючі компанії перевірити підконтрольні їм будівлі на предмет аварійності балконів , Галерей та інших виступаючих конструкцій. Приводом для цього стало обвалення відразу двох балконів у будинку на вул. Катерининської. Примітно, що обвал стався у дворі прибуткового будинку Маврокордато, на фасаді якого, на думку краєзнавців, знаходиться найдовший балкон Європи.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online