- Навіщо оформляти документи на власність?
- Як узаконити землю під гаражем у власність правильно?
- Особливості дачної амністії при купівлі-продажу гаража.
- процес приватизації
- Корисне відео
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Оформлення земельної ділянки під гаражем у власність і процес приватизації будь-який інший нерухомості завжди викликає багато запитань. Власників цікавить пакет необхідної документації, етапи реєстрації та вирішення спірних питань.
Визнання прав на гаражний будівництво - один з складних моментів, що викликає нерозуміння громадян, а покупка земельної площі, на якій він розташований, не завжди проводиться відповідно до закону.
Розглянемо в статті, як правильно повинна бути організована приватизація землі під гаражем, як приватизувати землю під приватизованим гаражем і як приватизувати землю під гаражним кооперативом законно.
Навіщо оформляти документи на власність?
Чи треба приватизувати землю під гаражем і навіщо це робити?
Земельна ділянка, яку він обіймав гаражем, може бути в довгостроковій оренді або постійному користуванні ГСК, а також у власності муніципалітету.
Не можна викупити площа під своїм боксом в кооперативі. Земля під ГСК у власність, в даному випадку, має місце тільки в пайовому вигляді. Наприклад, якщо на території знаходиться 30 гаражів, то кожному власнику буде належати 1/30 загального майна.
А з урахуванням складного процесу межування ділянки розмір частки буде вказано в більш точної цифри, що дорівнює відношенню площі займаного ділянки до всієї території ГСК.
УВАГА! Приватизація землі під гаражем в гаражному кооперативі в особисту власність можлива тільки під окремо стоять гаражем. У кооперативі бокси однієї лінії мають суміжні стіни, і звертатися за приватизацією повинні власники ряду боксів, але не всі учасники ГСК.
Якщо порівнювати приватизацію та оренду, то другий варіант простіше в оформленні і вимагає мінімальних витрат з боку власника.
Оренда може бути оформлена на юридичну особу (ГСК), і тоді займатися всіма документами буде голова або його представник. Щоб приватизація земельної ділянки під гаражем була законною його необхідно викупити у держави.
Земля під гаражем у власність законна? Купуючи землю, громадянин автоматично стає платником податків. Однак, в деяких регіонах країни земельний податок перевищує в кілька разів щорічну орендну плату.
Тому, якщо ви хочете пристойно заощадити, то купувати землю під гаражем необов'язково.
Однак, є й інша сторона питання про те, як приватизувати землю під гаражем у власність.
Нерідко вартість землі перевищує вартість самої гаражної будівлі і загальна ціна нерухомості набагато більше суми продажу одного гаража.
Це великий плюс, якщо в подальшому ви захочете продати своє майно. Буває, що гаражний сектор готується під знесення для чергового забудовника. В цьому випадку, сума компенсації за бокс з ділянкою, яка перебуває у власності, буде значно вище.
Чи потрібно приватизувати землю під гаражем і що буде, якщо цього не робити? Якщо ділянка знаходиться в оренді, то в будь-який момент вас можуть попросити, а іноді і змусити, покинути територію, так як ви не маєте прав на неї. Щоб бути спокійним за особисте майно, краще не затягувати і вчасно виконати оформлення землі під гаражем у власність.
Як узаконити землю під гаражем у власність правильно?
Щоб приватизувати територію під боксом ГСК в часткову власність, спочатку необхідно зареєструвати права членів кооперативу на кожну гаражний будівництво. Тільки законний власник може оформити ділянку.
Як приватизувати землю під гаражем на законних підставах? Для приватизації ділянок в кооперативі, його членам слід провести загальні збори і звернутися в муніципальні органи зі спільною заявою. При собі необхідно мати такі документи:
- підтвердження статусу кооперативу та прав на землю;
- список членів кооперативу;
- паспорта і свідоцтва на гаражі.
ОСОБЛИВОСТІ! Місцевими органами влади може бути запитаний додатковий список паперів, відповідно до нормативних актів регіону.
Викуповується площа у муніципалітету по кадастрової вартості.
Визначити точну ціну зможе тільки фахівець, але в будь-якому випадку вона буде нижчою за ринкову.
Протягом місяця ваші документи розглядаються, і в разі позитивного рішення необхідно скласти договір купівлі-продажу. З ним вирушайте в реєстраційну палату для завершення угоди.
Якщо ви володієте окремо стоїть гаражним будовою, не в складі ГСК, процедура приватизації площі під ним буде дещо простіше. З паперів знадобляться:
- паспорт;
- договір оренди;
- свідоцтво на будівництво;
- заяву про приватизацію.
Телефонуйте юристу
Підберемо фахівця за вас
8 (499) 350-97-63 - Москва
8 (812) 309-74-28 - СПб
Особливості дачної амністії при купівлі-продажу гаража.
Положення, що зачіпають оформлення гаражних будов, розглядаються в ФЗ про спрощений порядок реєстрації прав на нерухомість № 93 від 2006 року. Даний документ серед власників відомий як «Закон про дачної амністії ».
Як вже розглядалося, можна придбати не тільки бокс, а й ділянку, на якому він знаходиться. Але як оформити землю під гаражем у власність? Згідно дачної амністії, порядок приватизації землі залежить від того, в чиїй власності вона перебуває.
Якщо це муніципальна територія, то необхідно взяти витяг з державного кадастру про те, що продавець не має на неї прав.
Якщо територія знаходиться у веденні кооперативу, то, крім документів на оформлення будівлі, потрібно подати заяву голові про виключення продавця з членів ГСК і прийнятті покупця на основі договору купівлі-продажу.
Закон про дачної амністії »зобов'язує при реєстрації надати документи про право на землю. Ними можуть бути будь-які папери, видані російськими і радянськими органами влади.
ДОВІДКА! Якщо у вас немає ніякої підтверджуючої документації на землю, зверніться в місцеве самоврядування за випискою з похозяйственной книги.
Відповідно до закону, якщо територія ГСК знаходиться в оренді, то вона не може бути викуплена фізичними особами. Відповідно, після рішення членів кооперативу про приватизацію на загальних зборах, необхідно звернутися до голови з відповідною заявою.
Глава ГСК повинен змінити в договорі з муніципалітетом оренду на володіння. Тільки після цього земля у власності на гараж може бути викуплена.
Якщо ж кооператив взагалі не має ніяких прав на ділянку (таке буває в разі самовільної будівлі), необхідно звернутися в органи місцевої влади із заявою про придбання прав на неї і докласти кадастровий паспорт. Процес приватизації в даному випадку, швидше за все, буде проходити через суд.
Коли вами отримано визнання права за допомогою позовної заяви, відправляйтеся в реєстраційну службу. З собою знадобиться технічний паспорт на гараж, виданий в БТІ, і квитанція про сплату мита.
процес приватизації
Земля під гаражем у власність безкоштовно реєструється, якщо ділянка під ним відповідає таким вимогам:
- отримано до 30 жовтня 2001 року;
- призначений для садівництва, гаражного будівництва, ЛПГ або ІЖС;
- на нього є правовстановлюючі документи.
УВАГА! Якщо площа була отримана після 30.10.2001 р, то за неї буде призначена викупна ціна.
Порядок приватизації гаража і землі під ним: коли вами зібрані всі необхідні документи, для закінчення реєстрації вирушайте в Управління Росреестра. З собою не забудьте взяти особистий паспорт, правовстановлюючі папери, кадастровий план і квитанцію з оплаченою митом.
Спеціаліст прийме всі документи, і, якщо в них не будуть виявлені помилки, ви незабаром станете власником території під гаражної будівництвом. Якщо в наданих документах є хоч найменша невідповідність, збирати довідки доведеться заново.
Корисне відео
Пропонуємо переглянути відео про те, як власники боксів можуть оформити майно і землю у власність:
Навіщо оформляти документи на власність?Як узаконити землю під гаражем у власність правильно?
Навіщо оформляти документи на власність?
Чи треба приватизувати землю під гаражем і навіщо це робити?
Земля під гаражем у власність законна?
Чи потрібно приватизувати землю під гаражем і що буде, якщо цього не робити?
Як узаконити землю під гаражем у власність правильно?
Як приватизувати землю під гаражем на законних підставах?
Але як оформити землю під гаражем у власність?