Дачна амністія: як оформити нерухомість в спрощеному порядку.

  1. В чому полягає суть дачної амністії
  2. Які об'єкти підпадають під «дачну амністію»
  3. Необхідні документи і порядок оформлення
  4. Реєстрація земельної ділянки
  5. УВАГА!

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

І так, кому полегшує життя дачна амністія, що це таке з юридичної точки зору і що має на увазі термін її «продовження» до 2018 року І так, кому полегшує життя дачна амністія, що це таке з юридичної точки зору і що має на увазі термін її «продовження» до 2018 року?

Судячи з відгуків, не всім зрозуміло, в чому її суть і які переваги вона надає.

Перш за все, не потрібно плутати її з безкоштовною приватизацією це зовсім інша тема.

Дачна амністія- для тих, хто вже по факту володіє ділянкою землі, придбаним до 30 жовтня 2001 року (прийняття Земельного кодексу), і може підтвердити це документами.

В чому полягає суть дачної амністії

За чинним законодавством, будь-яка нерухомість підлягає державному обліку: земельні ділянки, житлові приміщення, гаражі, лазні, господарські будівлі. Відомості про них повинні бути внесені до державного кадастр нерухомості (ГКН) і в державний реєстр реєстрації прав на нерухомість (ЕГРП). Ці дії здійснюють органи Росреестра: кадастрова і реєстраційна палати. Дані кадастру і реєстру є відкритими. Будь-який зацікавлений користувач, наприклад потенційний покупець, може запросити виписку з них, щоб переконатися в сумлінності продавця.

Відповідно до закону не можна оформити право власності на нерухомість, якщо відомості про неї відсутні в ГКН. Їх наявність підтверджує кадастровий паспорт.

Поставити об'єкт на кадастровий облік можна тільки на підставі технічних документів:

  • для земельної ділянки - це межовий план;
  • для побудованого будинку-технічний план.

Їх отримання - щодо тривала і дорога процедура. Суть «дачної амністії» зводиться до того, що отримати свідоцтво на землю можна без межування.

Які об'єкти підпадають під «дачну амністію»

Земельні наділи, які отримували наші громадяни до 2001 року, умовно діляться на дві основні категорії:

  • надані під садівництво, городництво, дачне господарство;
  • виділені для ІЖС (будівництво приватного будинку) або для ведення підсобного (присадибної) господарства.

Саме такі ділянки, і побудовані на них об'єкти, можна зареєструвати в рамках «амністії» .У радянські часи вони надавалися на праві довічного успадкованого володіння або постійного безстрокового пользованія.Сначала 90-х років, при виділенні землі, вже видавали свідоцтво про власність. Це так звані, документи старого зразка, вони є абсолютно законними. Але відомостей про таких власників у ЕГРП - немає. При необхідності подарувати заповідати, продати майно - потрібно зареєструвати перехід права, а для цього воно бути зафіксовано в державному реєстрі.

Необхідні документи і порядок оформлення

Кожен нерухомий об'єкт оформляється окремо. Починати слід з отримання свідоцтва на землю, оскільки без нього неможливо зареєструвати будинок.

Реєстрація земельної ділянки

Потрібно звернутися до відділення Росреестра із заявою (заповнюється там же), приклавши до нього будь-які наявні документи, це може бути:

  • свідоцтво про власність старого зразка;
  • рішення виконкому або іншого органу про виділення ділянки;
  • виписка з погосподарській книги місцевих органів влади.

Якщо з документів не видно, на якому праві була надана земля, то вважається, що вона була у власності. Виписка видається з архіву відповідного державного або муніципального освіти за місцем знаходження землі.

Якщо ви маєте у власності подарований або отриманий у спадок будинок, і хочете отримати свідоцтво на землю під ним, то потрібно додатково додати:

  1. договір дарування, купівлі-продажу, спадкові документи;
  2. один з перерахованих вище документів про право попереднього власника.

Якщо колишній господар земельної ділянки зареєстрував свою власність, то п.2 - виконувати не потрібно. Дізнатися про це можна, надіславши запит виписку з ЕГРП.

Земля буде поставлена на кадастровий облік одночасно з реєстрацією права власності, а відомості будуть внесені на підставі наявних документів.Коли межового плану немає, ставиться позначка, що межі ділянки і його площа точно не визначені.Якщо в первинних документах відсутні відомості про характерні індивідуальні ознаки об'єкта - в постановці на кадастровий облік і реєстрацію буде відмовлено.

УВАГА!

Дачна амністія не звільняє від необхідності ставити нерухомість на кадастровий облік. Якщо в ДКЗ є відомості, а перевірити це можна, надіславши запит кадастрову виписку або паспорт, то реєстрація спрощується. Відомості про більшість земельних ділянок були передані в інформаційний банк з БТІ, а будівельні об'єкти ставлять на облік самі власники.

Свідоцтво про право власності не рятує від звинувачення в «самозахоплення» землі - при відсутності межового плану, а будинок - від визнання самовільно побудовою, якщо були порушені земельні або містобудівні норми. Але при його наявності всі виникаючі проблеми вирішуються тільки через суд.

І так, кому полегшує життя дачна амністія, що це таке з юридичної точки зору і що має на увазі термін її «продовження» до 2018 року?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online