- Особливості житлових програм
- Основні програми
- Програма для молодих сімей
- Іпотека шкільним учителям
- Військова іпотека
- Іпотека для молодих вчених
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Працівникам бюджетної сфери досить складно придбати житло в іпотеку. Бюджетників (або громадян, які працюють в галузі, яка отримує фінансування з державного бюджету) зазвичай вважають слабкозахищеній соціальною групою. Рівень заробітних плат у такої категорії громадян невисокий, тому їм надають різні пільги і спеціальні програми для придбання житла, які передбачають більш вигідні умови. Соціальна іпотека для бюджетників - одна з таких програм.
Особливості житлових програм
Не існує єдиної федеральної програми кредитування всіх працівників бюджетної сфери. Ця категорія охоплює різні професії. Допомога держави у придбанні житла може надаватися різними способами, в залежності від підтримки, обраної для своїх жителів певним регіоном. Виражається в декількох варіантах:
- одноразова компенсація: виділяється з фондів держави і перекладається на рахунок учасника програми, завдяки чому він може зробити перший іпотечний внесок або сплатити частину боргу;
- банк може призначити невеликий іпотечний відсоток;
- надання житла під невеликі відсотки і на більш вигідних умовах.
Учасники програм повинні відповідати різними критеріями, які дозволяють банкам знизити ризик невиплати кредиту. Основний і найголовніший критерій - необхідність поліпшення житлових умов і документальне підтвердження цього факту. Також банком оцінюється дохід сім'ї. Недостатній рівень є підставою для відмови або надання іпотеки на невелику житлоплощу.
Соціальна іпотека для бюджетників призначається для полегшення процесу придбання житла. Отримати пільги мають право жителі регіонів, в яких їх професії є дефіцитними (вчителі, лікарі). Іпотека доступна також тим бюджетникам, житлові умови яких далекі від норми.
Соціальна іпотека для бюджетників регламентує зобов'язання обох сторін. Держава сприяє в погашенні боргу, а позичальник не повинен міняти місце роботи в той термін, який прописується в договорі. Але іноді зміна допускається в рамках бюджетних посад. Не можна отримати пільги і відразу ж піти в комерційну організацію.
Існує один з найсприятливіших моментів програм поліпшення житлових умов. Якщо у позичальника виникають фінансові труднощі, то йому можуть надати відстрочку для погашення заборгованості. Таким чином, його мине ризик втратити житло в важкий життєвий період.
Іпотека призначається тим бюджетникам, чий дохід набагато нижче доходу працівників комерційних організацій. Але зараз мало банків, згодних працювати з людьми із зовсім невеликим доходом. Банки прагнуть уберегти себе від ризиків. Тому при виборі банків часто віддається перевага банкам з часткою держави. Іпотека рідко схвалюється бюджетникам старше 70 років.
часто за кредитом на придбання житла звертаються до Ощадбанку. У банку низькі процентні ставки і багато різних іпотечних програм. Але іпотека не надається тим бюджетникам, які не можуть здійснити початковий внесок. Якщо накопичень немає, можна використовувати материнський капітал. Початковий внесок становить близько 20% від вартості квартири.
Основні програми
Житлові програми призначаються для поліпшення житлових умов співробітників бюджетних організацій за допомогою державних субсидій. Субсидії для придбання житла співробітникам бюджетних установ передбачені на наступних умовах:
Іпотека зазвичай видається тим бюджетникам, які мають у своєму розпорядженні своїми коштами для часткового покриття вартості житлової площі, яку вони мають намір придбати або побудувати.
Якщо учасник відповідає всім критеріям, йому надають субсидії на 18 квадратних метрів на кожного члена сім'ї. По завершенні оформлення субсидій працівники бюджетної сфери можуть вибрати житло певної планування і в бажаному районі.
Визнати необхідність призначення субсидії бюджетникові можуть в міській адміністрації. Порядок звернення регламентований регіональними програмами поліпшення житлових умов. Якщо документи розглянуті і питання вирішене на користь заявника, особі видається свідоцтво про надання субсидій, завдяки якому він має право їх отримати.
Сума субсидії для працівників бюджетної сфери розраховується з наступних показників:
- з вартості одного квадратного метра житлоплощі в певному регіоні країни обчислюється необхідна житлоплощу для сім'ї (з урахуванням кількості членів і встановлених норм житла на одну людину в кожному регіоні);
- ці показники потрібно помножити.
Розмір субсидії також залежить від категорії громадян та відсотка, покладеного особі певної категорії. Субсидії обмежені. Їх величини недостатньо для покриття витрат всіх бажаючих отримати пільгову іпотеку. З цієї причини частина громадян залишиться без допомоги. Або отримання коштів доведеться чекати дуже довго.
Програма для молодих сімей
У країні діє програма «Житло», що формує ринок житла, який був би доступний більшості громадян. Підрозділяється на підпрограму для молодих сімей (вік подружжя до 35 років), що дає право на придбання житла на умовах:
- шлюбу більше року, дітей немає;
- сім'я визнана потребує в придбанні житла або поліпшення умов вже наявної житлової площі;
- російське громадянство;
- несприятливі житлові умови;
- повинна бути надана довідка про постійний дохід і наявної сумі, призначеної для початкового внеску.
Іпотека шкільним учителям
Якщо молоді вчителі не старше 35 років і працюють в державних школах, вони можуть скористатися правом підтримки держави на придбання житлової площі. Субсидії виділяють для оплати початкового внеску. У вчителя повинна бути сума, яка дорівнює 10% від вартості житлової площі. Цією програмою можуть скористатися також аспіранти та випускники вузів, які починають працювати в школі. Часто вчителі змінюють свою професію на більш прибуткову. Завдяки програмі поліпшення житлових умов для бюджетників можна зберегти високопрофесійні кадри. Кожен учитель може звернутися за наданням субсидій до місцевих органів, якщо регіоном здійснюється така підтримка.
Такі програми щодо поліпшення житлових умов об'єднує знижена відсоткова ставка по кредиту. Деякими регіонами реалізуються свої програми для придбання житлової площі, зі своїми умовами і субсидіями.
Військова іпотека
іпотека військовослужбовцям надається після оформлення довідки, в якій будуть вказані підстави необхідності отримати позику.
Учасником накопичувально-іпотечної системи може стати військовослужбовець, який досяг 25 років. Учасники системи мають право вибрати регіон проживання. Схема оформлення наступна:
- військовий подає рапорт про включення його до списку учасників;
- в банку відкривається його рахунок, куди щорічно перераховують державні кошти;
- за цей термін відбувається накопичення коштів, які необхідні для субсидії;
- через 3 роки служби учасник звертається в банк і оформляє позику;
- накопичені на його рахунку кошти спрямовують на покриття внеску по іпотеці;
- платіж щомісяця фінансується державою.
Програмою передбачається можливість обміну іпотечної житлової площі на іншу квартиру в разі переїзду. військову іпотеку можна поєднувати з материнським капіталом. Якщо військовослужбовець вирішить покинути ряди збройних сил, він буде оплачувати іпотеку самостійно, за свій рахунок.
Іпотека для молодих вчених
Науковці РАН теж мають пільги на придбання житлової площі на початку своєї кар'єри. Субсидії призначені для наукових співробітників РАН, які не досягли 35 років. Іпотека таким бюджетникам дозволяє купувати квартири в нових будинках, на вторинному ринку.
Незначна фінансове навантаження поступово зростає в міру збільшення доходів. 10% від вартості житла - мінімальний розмір першого внеску. Також допускається використання материнського капіталу. Якщо в сім'ї народжується дитина, можна знизити розмір щомісячних внесків на половину до півтора років.
Іпотека на житло доступна не кожному, а покупка власної нерухомості - гостра проблема для більшості жителів країни. Тому держава намагається допомогти бюджетникам у вирішенні житлових проблем. Іпотека бюджетникам є непоганим рішенням, якщо шанси отримати іпотеку на звичайних умовах малі. У Росії діють різні програми придбання житлової площі на вигідних умовах.
Без бюрократичної тяганини вирішити житлову проблему не вдасться. Навіть після надання необхідних документів та отримання за згодою муніципальних органів засобів на реалізацію іпотечної програми доводиться чекати певний час. Але соціальна іпотека для бюджетників і нове житло стоять таких зусиль.