Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Службовці підрозділів Державної міграційної служби в Києві та в Черкаській області в змові з приватними фірмами створили корупційну мережу, пов'язану з видачею біометричних паспортів.
Про це інформує прес-служба Нацполіціі.
"Викриті службовці підрозділів Державної міграційної служби в Києві та в Черкаській області в змові з приватними фірмами створили корупційну мережу, пов'язану з видачею біометричних паспортів. Також затриманих підозрюють у масштабній корупції і наркобізнесі. В даний час вісім осіб затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України ", - йдеться в повідомленні.
Правоохоронці з'ясували, що окремі співробітники Державної міграційної служби, користуючись службовим становищем, налагодили корупційні схеми по відмиванню грошей в змові з керівниками приватних установ, які займалися прискоренням видачі біометричних паспортів.
Читайте також: Житель Київщини облаштував вдома підпільну нарколабораторію
Як пояснили в ГМС, за законодавством, щоб отримати біометричний паспорт, громадянин повинен зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів в підрозділі ГМС і офіційно сплатити квитанцію в розмірі 557,32 гривень або 800,32 гривень - в залежності від бажаного терміну отримання документа .
Однак чиновники ГМС, домовившись попередньо з суб'єктом господарювання, давали його клієнтам можливість отримати біометричний паспорт в обхід електронної черги в найкоротші терміни, однак за значно вищою вартості. Наприклад, виготовлення документа позачергово за 22 робочих дня «коштувало» 3 тисячі гривень, а за 1-2 робочих дні - 11 тисяч гривень.
Нацполіція викрила посадових осіб Державної міграційної служби на відмиванні грошей і збуті наркотиків / Фото: npu.gov.uaТаким чином, службовці не тільки отримали незаконні доходи завдяки спланованим спекуляцій, а штучно створили черги для бажаючих отримати біометричний паспорт в підрозділах міграційної служби, і бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень, констатують в Нацполіціі.
За цими фактами в липні 2017 року Головне слідче управлінням Нацполіціі порушило кримінальну справу.
Оперативники внутрішньої безпеки встановили причетність до злочинних схем окремих керівників територіальних підрозділів ДМС в місті Києві та Черкаській області, де змовники організували наймасштабнішу «роботу». Крім того, задокументовано майже 20 суб'єктів підприємницької діяльності, які надавали можливість платоспроможним клієнтам отримати позачергово необхідний документ у відділах міграційної служби.
А начальника одного з відділів ГМС в місті Києві та його спільника оперативники викрили в причетності до виготовлення, зберігання та збуту наркотиків різних видів.
Під час обшуків у фігурантів кримінального провадження правоохоронці вилучили доказову документацію, чорнові записи та грошові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності.
Зараз вісьмох фігурантів кримінальної справи затримали, але розслідування триває.