- Що це взагалі таке
- Яким чином його можна дістати
- Інші нюанси оформлення
- Скільки коштує кадастрова виписка про земельну ділянку і держмито
- З чого складається ціна
- Методи внесення оплати
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
У деяких ситуаціях для вирішення питань із земельною ділянкою не допоможе навіть кадастровий паспорт . В такому випадку доведеться оформляти виписку їх ГКН, яка містить в собі більшу кількість інформації.
Як і будь-який інший документ, кадастрова виписка має свої особливості. Вони відносяться не тільки до вартості і змістом, але і до способу отримання.
Найважливішим питанням для більшості стає ціна виписки. На цей параметр буде впливати кілька чинників, через що на оформлення деякі громадяни витрачають 150 рублів, а інші - 12 000 рублів.
Що це взагалі таке
Кадастрова виписка - це документ, який дозволяє отримати якусь інформацію з інстанції (в даному випадку це ГКН). Для її отримання потрібно сформувати і відправити запит, який повинен бути складений за всіма затвердженими правилами.
Виписка містить в собі відомості про земельну ділянку. Затверджено не тільки інформація, яка передається з випискою, але і форма її заповнення.
Завантажити зразок заяви на виписку з ЕГРН
Буде потрібно виписка в декількох випадках. Як приклад можна взяти оформлення власності на ділянку нинішнім власником. Без цього не проходить жодна угода купівлі-продажу або приватизації .
Крім виписки потрібні і інші документи, без наявності одного з них буде накладено заборону на продаж ділянки або на інші юридичні дії.
Виписка і кадастровий паспорт мають відмінності. Якщо по виписці надається та інформація, яка цікавить заявника, то паспорт надає доступ до всіх даних ділянки.
Паспорт включає в себе кілька розділів:
- Детальні характеристики ділянки, його властивості.
- Плани і креслення, якщо на території є об'єкти.
- обтяження , Якщо такі є (борги, арешт, заставу і так далі).
- Плани, креслення земельної ділянки.
Завантажити виписку про обтяження
Виписка теж містить всі ці розділи, але також додаються і два інших у вигляді доповнень. Перше - описує межі ділянки. Друге - описує зворотні точки кордонів.
Завдяки наявності двох додаткових пунктів, виписка може надати більш повні дані, на відміну від паспорта.
Виходячи з інформації, яку може дати виписка з кадастру, вона зможе допомогти в таких ситуаціях:
- для оформлення документів для землеустрою;
- для оформлення кордонів;
- щоб отримати на руки документ, який вказує точну площу та межі;
- для перевірки правильності встановлення розміру податку на землю ;
- щоб отримати точну інформацію про кадастрової вартості землі ;
- для уточнення інформації, яка міститься в ГКН.
Зразок кадастрової виписки на земельну ділянку:
Яким чином його можна дістати
Отримати виписку про земельну ділянку можна декількома способами:
Через Інтернет
- Необхідно перейти на сайт Росреестр і далі натиснути на «Форму запиту відомостей ЕГРН».
- Після чого заповнити форму, вказуючи всі необхідні відомості.
- Вибрати спосіб отримання виписки (електронний чи паперовий). Все частіше звертають увагу на електронний вигляд, так як така виписка набагато зручніше, до того ж, для її отримання не доведеться вирушати в ГКН або на пошту.
- Після чого натиснути «Перейти до відомостей про заявника», далі просто слідувати інструкції.
- На робочу електронну пошту заявника буде передано повідомлення з кодом і інструкцією по твору оплати. Необхідно скопіювати код і вставити його в відповідне вікно, після чого натиснути «Перейти до оплати» і вибрати відповідний спосіб оплати.
- Якщо всі дії були вірними, то заявка отримає статус «В обробці». Папір буде підготовлена через п'ять днів.
- Підготувати паспорт, якщо заявник є особисто. Якщо ж процедура проводиться через довірче особа, то відповідний дозвіл, яке було завірено нотаріусом.
- Отримати талон, який видається в терміналі. На ньому буде зазначено вікно, куди потрібно підійти.
- Як тільки черга дійде до громадянина, то буде потрібно підійти до вікна і скласти заяву, згідно з яким повинна бути видана кадастрова виписка. Зараз же передаються необхідні документи.
- Працівник повинен скласти розписку, згідно з якою буде відзначений факт передачі документів і заяви. На переданої розписці вказується дата наступного відвідування, тоді буде виданий готовий документ.
Такий спосіб доступний тільки для громадян, які проживають в тих районах, де немає МФЦ або Росреестра.
Для отримання документа необхідно слідувати плану:
- Пред'явити операторові на пошті заяву і документи.
- Отримати опис вкладених документів і заяви.
- Запечатати конверт і оформити його як рекомендований лист в Росреестр.
- Оплата витрат лягає на заявника.
Інші нюанси оформлення
Є ситуації, коли громадянину потрібно дізнатися тільки кадастрову вартість ділянки, а не отримати весь перелік властивості грунту. Тоді власник може обійтися і без кадастрової виписки.
Для визначення вартості можна перейти на публічну кадастрову карту, де необхідно знайти нерухомість за адресою, номером або координатами.
Після того як територія буде знайдена, потрібно клікнути на об'єкт, тоді громадянину буде надана вся загальнодоступна інформація, серед якої є і кадастрова вартість.
Кадастрова виписка буде потрібно лише для необхідності отримання повноцінної інформації про земельну ділянку. У всіх інших випадках можна знайти інші способи отримання інформації.
Скільки коштує кадастрова виписка про земельну ділянку і держмито
Скільки коштує держмито за кадастрову виписку про земельну ділянку, буде залежати від деяких факторів, як особа, якій потрібно видати документ, а також вид.
Всі відомості можна отримати з таблиці:
Тип особиВид випискиВартістьФізична особа Паперовий вигляд 400 рублів Електронний вид 150 рублів Юридична особа Паперовий вигляд 1 200 рублів Електронний вид 300 рублів
Як можна помітити, паперова виписка коштує на порядок дорожче, особливо різниця відчувається у випадку з юридичними особами.
Незважаючи на те, що дешевше отримати електронну виписку з кадастрової палати, багато громадян досі більше довіряють паперовим видам. При цьому юридична сила обох документів абсолютна ідентична.
З чого складається ціна
На те, скільки коштує кадастрова виписка про земельну ділянку, впливає кілька чинників. Перше - варіант отримання документа. Незважаючи на те, що юридична сила електронного та паперового варіантів абсолютно дорівнює, вартість на другий на порядок вище. Також вартість буде відрізнятися в залежності від типу особи, якій потрібно виписка.
Виходить так, що фізична особа отримає довідку дешевше навіть в тому випадку, якщо буде потрібно її в паперовому вигляді, а юридична особа - в електронному.
Термін підготовки паперового варіанту дорівнює десяти днях. Термін підготовки електронного варіанту дорівнює п'яти днів. Тобто, при термінової необхідності найкраще оформити довідку в електронному вигляді.
Є й особливий випадок, коли довідка видається безкоштовно. Для цього ділянка не повинна складатися на кадастровому обліку, тоді виписка буде безкоштовною в будь-якому вигляді для будь-якої особи.
На вартість також буде впливати наявність посередника. Є організації, які надають послуги з посередництва.
Подібними послугами користуються ті громадяни, які в силу будь-яких причин не можуть або не хочуть особисто займатися отриманням довідки. Щоб третя особа могло оформити виписку, потрібно укласти договір з компанією і підписати довірчу.
Вартість послуг подібної організації буде залежати від регіону, в якому проживає громадянин. Найвища ціна в 2019 році зафіксована в Москві: від 800 до 6 000 рублів для фізичних осіб, від 1 800 до 12 000 рублів для юридичних осіб. Згідно з пунктами договору, в вартість послуг може бути вже включена державне мито.
Посередником також може виступати і будь-який інший чоловік, наприклад, родич, який зможе зробити виписку безоплатно. Тому при бажанні заощадити на процедурі, найкраще виконувати її самостійно, або за допомогою рідних.
Методи внесення оплати
Для оплати держмита можна скористатися одним з трьох методів:
- відправитися в відділення Росреестра;
- відправитися в МФЦ;
- відвідати сайт Росреестра.
Щоб сплатити держмито особисто необхідно:
- Відправитися в відділення Росреестра або багатофункціонального центру.
- Записатися на прийом, або відстояти чергу.
- Заповнити заяву за прикладом. Форма повинна містити в собі наступну інформацію:
- ПІБ заявника;
- особисті дані з паспорта;
- адреса заявника;
- адреса ділянки;
- вид виписки.
- Разом із заявою потрібно відправити деякі документи (паспорт і підтвердження права володіння землею).
Для оплати онлайн потрібно:
- Перейти на сайт Росреестра і вибрати необхідні параметри.
- Після обраних параметрів буде відкрита сторінка, на якій потрібно вибрати «Отримання відомостей з ЕГРН».
- Заповнити форму.
- Після правильного заповнення на електронну пошту буде надіслано лист з кодом для оплати.
- Далі перейти по посиланню на оплату (яка також знаходиться в електронному листі) і ввести код.
- Тепер залишилося вибрати спосіб оплати.
- Протягом п'яти днів виписка буде відіслана на зазначену електронну пошту.
Процедура нескладна, як здається на перший погляд. Головне в цьому - правильно ввести необхідну інформацію.