- Необхідність в 2018 році
- зміст
- Заголовок
- Вступна частина
- Порядок денний
- Заключна частина
- особливості оформлення
- установа ТОВ
- Припинення діяльності
- Вхід нового учасника
- вихід учасника
- зміна керівника
- зразок
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
При організації суспільства власниками фірми можуть бути один або декілька засновників, кількість яких може бути не більше 50 осіб.
З метою узгодження основних моментів скликаються збори, яке проводиться організаторами фірми в якості засновників тільки один раз - при наступних зборах вони вже виступають як учасники товариства. За результатами зустрічі оформляється протокол.
Зміст статті
Необхідність в 2018 році
Протокол зборів засновників є одним з обов'язкових документів для реєстрації ТОВ у разі, коли суспільство формується двома і більше фізичними або юридичними особами. Протокол повинен бути складений в належній формі.
зміст
У протоколі фіксуються прийняті рішення з основних питань освіти нової юридичної особи. Документ повинен містити такі відомості:
- дані про засновників ТОВ ;
- дані про голову та секретаря зборів;
- питання порядку денного;
- прийняті з питань вирішення;
- підписи секретаря і голови зборів.
На порядку денному обов'язково відображаються нижченаведені питання організованого суспільства:
- рішення про створення ТОВ;
- узгодження статуту товариства;
- підписання договору про заснування організації;
- встановлення розміру і способів формування статутного капіталу ;
- призначення керівника товариства;
- призначення одного із засновників в якості відповідального за державну реєстрацію товариства.
При оформленні протоколу зборів необхідно дотримуватися наступного формату:
- Заголовок;
- Вступна частина;
- порядок денний;
- заключна частина.
У разі одного засновника товариства замість протоколу оформляється рішення, в якому містяться відомості про організовуваний суспільстві: найменування, юридичні адресу та розмір статутного капіталу.
Таким чином, єдиний засновник одноосібно вирішує всі питання, пов'язані з утворенням суспільства. При цьому строки підготовки необхідних для реєстрації документів в протоколі не встановлюються і залишаються на розсуд засновника.
Заголовок
У заголовку відбивається назва, номер документа і найменування товариства. При цьому протокол зборів засновників завжди йде під номером 1.
Як дата документа встановлюється день фактичного проведення зборів, незалежно від часу оформлення протоколу. Дата зазвичай прописується наступним рядком після заголовка справа.
Зліва від дати або нижче вказується місце проведення зборів. При цьому тип населеного пункту можна вказувати зі скороченням.
Вступна частина
Вступна частина також має строгий зразок заповнення. У ній вказується склад засновників, що беруть участь в зборах.
Спочатку наводяться дані про голову, секретаря зборів, особі, підраховує голоси, потім - список засновників (фізичних і юридичних осіб) товариства. Для фізичних осіб вказуються ПІБ, дані паспорта, адреса реєстрації. Для юридичних: назва, ІПН, ОГРН, КПП , Фактична адреса, дійова особа організації і підстава, на якій воно діє.
Порядок денний
На порядку денному перераховуються розглядаються на зборах питання. Незважаючи на те що формат цього розділу вільний, рекомендується дотримуватися наступних правил:
- питання розглядаються і вказуються в порядку їх важливості - від головних до другорядних;
- формулювання питань повинна бути чіткою і лаконічною;
- в разі виступу з доповідями на зборах вказуються ПІБ та посада авторів доповідей;
- доповіді учасників повинні бути задокументовані секретарем комісії строго в діловому стилі.
Після перерахування і нумерації питань детальна інформація про кожного з них вказується у вигляді окремих блоків з посиланням на відповідний порядковий номер. При цьому кожен блок, як правило, складається з декількох рядків:
- в рядку «Слухали» вказуються дані про основний доповідача (посада, прізвище та ініціали), короткий зміст доповіді (в разі якщо доповідь об'ємний, його слід оформити у вигляді окремого додатка до протоколу);
- в рядку «Виступали» наводяться дані про інших виступаючих з промовою учасників, суть доповідей яких можна вказати в протоколі у вигляді лаконічних тез;
- в рядку «Ухвалили» прописуються затверджуються рішення;
- в рядку «Голосували» вказується результат голосування учасників.
У разі якщо доповідачів на зборах не було, в основній частині протоколу будуть фігурувати тільки рядки «Ухвалили» і «Голосували».
Кожен вищеперелічений пункт повинен містити певні дії. У разі декількох постанов у межах одного пункту дії поділяються на підпункти.
Заключна частина
У заключній частині повинні бути передбачені місця для підпису засновників з розшифровкою (для фізичних осіб - прізвище, ініціали, для юридичних - посаду, найменування організації , Прізвище, ініціали).
Згідно з вимогами законодавства, протокол може бути підписаний тільки головою і секретарем зборів, але бажано, щоб документ підписали всі засновники.
Якщо протокол займає більше одного аркуша, то сторінки повинні бути пронумеровані, а документ прошитий та завірений підписами засновників на зворотному боці.
особливості оформлення
Деякі вимоги щодо оформлення протоколу можуть здатися занадто формалізованими. Проте, дотримання всіх правил необхідно для того, щоб документ неможливо було згодом оскаржити.
Протокол, складений належним чином, може бути оскаржений тільки учасником, які голосували проти поставленого питання, або не присутнім на зборах.
Голосували за затверджене рішення або утрималися щодо конкретного питання можуть оскаржити результат загальних зборів тільки в разі порушення волевиявлення учасника в процесі голосування.
З початку 2016 року визначена необхідність нотаріального завірення протоколу в залежності від його призначення. Нотаріально посвідчується протокол при прийнятті рішення суспільством про збільшення складу учасників або статутного капіталу.
Для цього нотаріус запрошується для участі в зборах учасників ТОВ. В інших випадках нотаріальне завірення документа не потрібно і може здійснюватися тільки з метою запобігання можливості оскарження прийнятих на зборах рішень. Рішення єдиного засновника також не посвідчується.
Тільки перші збори - при установі організації - проводиться відповідними особами в статусі засновників. Усі наступні оформляються протоколами учасників товариства.
Причому процедура проведення подальших зборів і формат протоколів практично схожі, за винятком декількох відмінностей, пов'язаних з рішенням конкретного питання, заради якого збори, як правило, і організовується.
установа ТОВ
Основоположними питаннями зборів засновників, що вказуються в розділі «Порядок денний» протоколу, є:
- установа суспільства, вибір його форми;
- вибір назви і адреси;
- визначення розміру статутного фонду, часток засновників, способу і терміну їх внесення;
- затвердження статуту;
- інформація про обрання гендиректора;
- дані про розподіл обов'язків засновників щодо юридичного оформлення суспільства.
Підсумки голосування по кожному питанню повинні бути строго одностайними. Як виняток більшістю голосів (три чверті і більше) може визначатися тільки орган управління товариства і аудитор - в разі необхідності обов'язкового проходження щорічного аудиту організацією.
Протокол або рішення про заснування ТОВ роздруковується у двох примірниках - один залишається у суспільства, а інший передається в податкову інспекцію. Але все ж для суспільства рекомендується залишати більше одного примірника протоколу - на випадок зміни складу його учасників, так як в разі втрати документа відновити його досить проблематично.
При наданні документа в реєструючий орган двосторонній друк забороняється.
У разі декількох засновників додатково оформляється договір про заснування ТОВ , Але в податкову інспекцію його здавати необов'язково. Договір роздруковується в кількості примірників за кількістю засновників товариства.
Припинення діяльності
При ліквідації товариства скликаються позачергові збори його учасників, на якому приймається відповідне рішення. При цьому в протоколі відображається інформація:
- про причини припинення діяльності організації;
- про вибір голови ліквідаційної комісії та входять до неї осіб;
- про терміни і порядок здійснення ліквідації.
Вхід нового учасника
При введенні нового учасника на загальних зборах розглядаються такі питання, що відображаються в порядку денному протоколу:
- прийняття і схвалення заяви учасника;
- встановлення частки учасника та її відповідної вартості;
- збільшення статутного фонду, що приводить до зміни статуту товариства;
- зміна всіх часткою зважаючи входу нового учасника.
вихід учасника
При виході учасника з товариства в протоколі, крім основних вимог, що пред'являються до оформлення документа, додатково повідомляється:
- ПІБ виключається учасника;
- розмір і вартість його частки в статутному капіталі;
- дані про продаж або передачі частки учасника;
- про порядок взаєморозрахунків з вибувають учасником;
- про необхідність внесення змін до статуту товариства з подальшою реєстрацією коригувань в органі, що реєструє.
При добровільний продаж частки учасником його вихід повинен оформлятися відповідно до статуту товариства. При викуп частки в учасника утримується податок з доходів, інформація про порядок сплати якого також наводиться в протоколі.
Виключення учасника зі складу товариства іншими його членами можливо тільки на підставі рішення суду за невиконання обов'язків належним чином.
Для цього необхідно мати достатні підстави, що підтверджують недотримання учасником статуту або норм чинного законодавства.
При цьому на загальних зборах попередньо затверджується рішення про подачу позовної заяви на учасника. Для подачі позову досить 10% учасників, які виступають за таке рішення. Питання про виключення учасника через суд і результати голосування по даному пункту фіксуються в протоколі.
зміна керівника
Незалежно від причин зміни керівника товариства в протоколі зборів повинна бути наступна інформація:
- про розірвання трудового договору з посиланням на встановлені законом підстави;
- про припинення повноважень керівника;
- про необхідність обрання нового директора.
При призначенні нового директора в протоколі, відповідно, вказується необхідність укладення трудового договору та ПІБ затвердженого керівника.
зразок
Зразок протоколу за допомогою одного з перерахованих питань зборів учасників товариства можна знайти в мережі. Причому алгоритм деяких сайтів дозволяє створити документ безпосередньо в режимі онлайн - досить лише заповнити необхідні поля.
Документи для скачування (безкоштовно)
Правильне складання протоколу загальних зборів засновників допоможе уникнути помилок при реєстрації товариства і полегшить в подальшому вирішення спірних питань, які можуть виникнути між засновниками організації в процесі її діяльності.
Покрокова інструкція відкриття ТОВ представлена в даному відео.