Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Повернення товару назад в аптеку справа не з простих, адже ліки які ми купуємо відносяться до непродовольчих товарах і відмова в їх обміні абсолютно законний і даний тип товару не підлягає обміну і поверненню.
Наприклад ви купили за порадою дорогий лікарський препарат, але коли прийшли на прийом до лікаря, він вам порадив інший лікарський засіб стоїть набагато дешевше, або його аналог і ви вирішуєте обміняти або повернуть раніше куплений препарат, приходьте в аптеку і просите поміняти, при цьому , чек у вас на руках, упаковка ліків не розкрита, але вам все ж на законних підставах відмовлять.
Як повернути товар якщо відсутня касовий чек
Але все ж, повернути лікарський препарат або обміняти його можна, але тільки в разі якщо воно є товаром неналежної якості.
Нижче перераховані найпоширеніші недоліки лікарських препаратів:
- У ліки закінчився термін придатності;
- Якщо ви виявили дефекти маркування (це може бути відсутність терміну придатності або серії товару, також якщо не представляється можливим дані терміни встановити, якщо не відповідає термін придатності і серія товару які вказані на первинній упаковці, наприклад на тубі або на вторинній таких як картонна упаковка або інша вторинна упаковка);
- Якщо у лікарського засобу відсутня інструкція із застосування цього препарату, бувають випадки коли кладуть інструкцію абсолютно від іншого препарату;
- Якщо у препарату є відхилення від опису яке наведене в інструкції. Наприклад у препарату інший колір, консистенція, прозорість, форма з розміром або будь-які механічні включення;
- Якщо ви виявили шлюб на первинній упаковці (тріщина або відколи на флаконі або банці, якщо порушена герметичність, відсутня кришка або пробка і т.д.), також якщо порушена вторинна упаковка (вона пом'ята або має рвані ділянки на картоні, поліграфія неякісно виконана і т.д.);
Також вам слід пам'ятати, що якщо ви виявили якісь недоліки в препаратах, то вони є суттєвими і служать вагомою підставою для заміни даного препарату з поверненням коштів або обмін його на подібний тип ліки, як вчинити ви як споживач обираєте самостійно керуючись статтею 18 закону про захист прав споживача, також порядком відпуску лікарських засобів, а саме Наказом Міністерства охорони здоров'я РФ від 14.12.2005 р № 785.
Також відповідно до закону, споживач виявив недоліки в товарі має повне право на свій розсуд вимагати безоплатного усунення цих недоліків товару, або відшкодування витрат на їх виправлення (якщо споживач самостійно справив і усунув недоліки за рахунок своїх коштів або усунув недоліки за рахунок третіх осіб), також споживач може зажадати відповідного зменшення купівельної ціни. Споживач має повне право вимагати заміни товару на товар аналогічної марки (моделі або артикулу), також з перерахуванням купівельної ціни, якщо товар на який стався замін коштує дешевше ніж замінний товар. Також споживач може вимагати розірвання договору купівлі продажу, згідно із законодавчими та нормативно-правовим актам.
Сподіваюся я в повній мірі дав вам уявлення про те, в яких випадках на законних підставах ви можете вимагати заміни лікарських засобів, але краще все ж при покупці не відходячи від каси перевірити дані параметри і відразу ж обміняти товар неналежної якості і пам'ятайте, що чек краще всього зберегти і при заміні товару буде менше проблем. Знайте ваші права, а я бажаю вам успіху!