Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
ТОВ «Аероконд МСК» спеціалізується на поставках і монтажі обладнання для систем вентиляції, кондиціонування повітря і холодопостачання різних об'єктів соціальної та промислової інфраструктури. У цій статті ми розглянемо переваги використання VRF-систем при оснащенні системою кондиціонування різних об'єктів.
VRF-система - це різновид систем кондиціонування промислового класу. Вона є найбільш універсальним (на даний момент) комплексом кондиціонування повітря і призначена для великих приміщень. Абревіатура VRF означає Variable Refrigerant Flow, в перекладі - «змінний потік холодоагенту».
В середньому така система здатна обробляти повітря в приміщенні, площа якого становить до 500 м2, при цьому на один зовнішній блок може припадати до 40 внутрішніх. Таким чином, VRF-система стає практично незамінною для висококласних ділових центрів, елітних заміських будинків, торгових комплексів, адміністративних будівель, медичних установ, банків та багатьох інших підприємств і організацій.
У VRF-систем, які може запропонувати своїм замовникам ТОВ «Аероконд МСК», є безліч переваг, що компенсує надалі високу вартість монтажу і установки:
- Такі системи відрізняються гнучкістю експлуатації, завдяки тому, що кожен внутрішній модуль використовується за потребою.
- Монтаж комплексу досить простий за рахунок малої ваги внутрішніх блоків. Для організації такої системи кондиціонування «з нуля» досить декількох фахівців.
- Підключаються внутрішні блоки представлені в різних модифікаціях і можуть відрізнятися як за зовнішнім виглядом, так і по продуктивності. Тип внутрішнього блоку можна вибрати відповідно до особливістю використання приміщення (архівне, житлове, робоче, складське).
- Терморегулюючі вентилі з електронним регулюванням забезпечують точне дозування холодоагенту (фреону), і, отже, задана температура підтримується з високою точністю.
- Будь-яку модифікацію VRF-систем можна поєднати з центральною вентиляцією. Для цього до VRF-системи під'єднується приточно-витяжна вентиляція, здатна працювати в різних режимах - повного теплообміну або в автоматичному режимі.
- Доступна інтеграція VRF-систем в інтелектуальну систему управління, де на базі спеціального програмного забезпечення здійснюється контроль і управління всіма модулями. Оптимізація експлуатації блоків системи в значній мірі економить електроенергію, виключаючи роботу «вхолосту».
Основні плюси VRF-системи - закладені можливості центрального моніторингу та управління, відмінні показники енергозбереження, відносно легке проектування і обслуговування.
Ще один з дуже важливих моментів у цій системі - можливість вибирати необхідний потік повітря і його обробку, - нагрів або охолодження. VRF-системи можуть не тільки охолоджувати повітря, але і, при необхідності, нагрівати його як побутовий кондиціонер. А пристрій таких систем дозволяє їм працювати і при негативних температурах аж до -15 ° С.
Кожна VRF-система будується за блоковим типу: чим більше приміщень, тим, відповідно, більше внутрішніх модулів. Всі блоки об'єднуються між собою єдиної фреонової магістраллю, що складається з декількох труб. У місцях розгалуження встановлюються колектори або рефнети.
Система з двох труб призначена для поперемінного охолодження або нагрівання, а траса з трьох труб дозволить нагрівати і охолоджувати повітря в різних приміщеннях одночасно.
Щоб робота всієї системи не залежала від надійності одного компресора, допустимо встановлювати до чотирьох зовнішніх модулів. Це дає можливість використовувати один блок в якості резервного або створити заділ на розширення системи в майбутньому. Перевага такої конструкції в тому, що після запуску можна змінювати комплекс кондиціонування, врізати додаткові магістралі або замінювати зношені ділянки.
Горизонтальна протяжність фреонової траси складає близько 150 м, а вертикальна - 50 м, що дозволяє організувати систему кондиціонування на поверсі, в усьому будинку або окремих його частинах.
У плані безпеки і надійності VRF-система також утримує пальму першості. Наприклад, якщо в спліт-системах при поломці зовнішньому боці паралізується вся система кондиціонування, то в VRF-системи допустима установка декількох модулів і коли один з них виходить з ладу, навантаження автоматично перерозподіляється на інші, підтримуючи працездатність всього комплексу.
Хоча VRF-система і має масу незаперечних переваг перед іншими системами кондиціонування, але, тим не менш, в якості альтернативи їй виступає стала вже класичної система «чиллер-фанкойл». Незважаючи на зовнішню схожість, чиллер поступається VRF-системи за кількома ключовими пунктами:
- вартість чилера нижче, але енергоспоживання приблизно в два рази більше, відповідно, експлуатація обійдеться дорожче;
- потрібен постійний, спеціально навчений обслуговуючий персонал;
- можливість установки інших доповнень, таких як насоси, баки і теплообмінники, виражається у великих трудовитратах при монтажі і проектуванні.
Просте порівняння з іншими системами ( «чиллер-фанкойл» і «мульти-спліт») показує, що VRF-система не менш надійна і практична ніж «чиллер-фанкойл». І, підбиваючи підсумок, можна сказати, що VRF-системи мають більш високу продуктивність, гнучкість, надійність конструкції і простоту обслуговування в порівнянні з основними, також використовуються в повсякденному житті, системами кондиціонування.
Сьогодні VRF-системи пропонуються значним числом постачальників за різними цінами. У «Аероконд МСК» вам не тільки запропонують придбати найпопулярніші моделі VRF-систем за конкурентними цінами і велику гаму аксесуарів до них, а й розрахують доцільність застосування даної системи в кожному конкретному випадку.
Фахівці нашої компанії завжди будуть раді провести консультації і допоможуть у складанні технічного завдання для проектування VRF-системи кондиціонування. При необхідності будуть проведені проектні роботи, які включають усі необхідні розрахунки, і надано технічно-економічне обґрунтування застосування запропонованої конфігурації VRF-системи.
aerocond.ru
[email protected]
тел: +7495 926-0777, факс: +7495 926-0645
БЦ «Формат», Олімпійський пр-т, д.29, стор.2, Моск.обл., Г.Митіщі, 141006