Чому в квартирах тисяч українців досі холодні батареї

  1. Орфографічна помилка в тексті:

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

23 жовтня 2016, 23:15 Переглядів:

Опалювальний сезон в країні стартував. Не обійшлося без проблем. До сих пір холодні батареї в кожному десятому житловому будинку.

Предмет особливої ​​гордості чиновників - тепло чи не вперше дали не за графіком, а по погоді. І палива запасене досить. Холодно ж там, де стався порив теплотраси. Або де у котельнях великі борги за газ. Правда, тепер перед більшістю з нас постало інше питання: чим платити? Субсидіями не скористалися ще мільйони українців. В Одеській області, за інформацією місцевої влади, до них телефонують пенсіонери і просять не включати тепло. Мовляв, ще не так холодно, а ціна опалення їх лякає.

Від початку опалювального сезону пройшло вже більше тижня. Але десятки тисяч людей по всій країні все ніяк не отримають обіцяного тепла. Місто Кропивницький. Вулиці Гагаріна і Тарковського. Тут - в черговий раз прорвало тепломережі. Це трапляється щороку, без винятку, в середині жовтня - як тільки подається вода для обігріву. Проіржавілі труби, прокладені тридцять п'ять років тому, не витримують.

А поки змінюють тільки ті ділянки, де прогнило найбільше. І ніхто не знає, де трапиться наступний порив.

І схожа ситуація - практично в будь-якому місті країни. Батьки ведуть дітей в промерзлому садок.

Але в садку - десять градусів тепла. Залишити там дитини батько не вирішується.

А в Миколаєві і зовсім довелося зупинити навчальний процес посеред тижня. Школярів відпустили по домівках. Ще у вівторок вони сиділи за партами в куртках і шапках. Холодно було і в житлових будинках, і в садках, і в міському пологовому будинку.

І тут уже проблема зовсім не в поривах теплотрас. Початок опалювального сезону в Миколаєві було зірвано не на кількох вулицях, а в цілому місті. Причина - місцеві тепловики заборгували "Нафтогазу України" сорок мільйонів гривень. Блакитне паливо для роботи котелень їм просто перекрили. Довелося домовлятися про реструктуризацію боргу, підписувати нові договори. І лише після цього тепловикам подали газ. Тепер повністю підключити всі житлові будинки в місті обіцяють лише через тиждень.

А ось губернатор Донецької області в схожій ситуації вступив простіше - дав команду зірвати пломби і запустити опалювальний сезон в регіоні.

Уже в п'ятницю в Кабміні заявили - до опалення підключено близько дев'яносто п'яти відсотків будинків по всій країні. Мовляв, статистику псують окремі міста Миколаївській і Херсонській області. За словами міністра ЖКГ, там пізно почали підготовку до опалювального сезону. В цілому ж Україна готова до зими - про це заявили і прем'єр-міністр, і міністр енергетики.

Втім, експерт в сфері енергетики Валентин Землянський в оцінках обережніше. Каже, Україна закачала в підземні сховища менше 15 мільярдів кубів газу. А планувалося увійти в опалювальний період з запасами в 17 мільярдів. Сподіваємося на теплу зиму?

"Якщо зима буде аналогічною торішньою, ми проходимо по лезу бритви, але п ​​роходім. Якщо зима буде дуже холодною, то ми можемо просто не дотягнути до кінця зими. Тоді доведеться купувати блакитне паливо у російського" Газпрому ", говорить Валентин Землянський.

Тут вже буде більше політики, ніж економіки, і опалювальний сезон може виявитися під загрозою. Але в українському "Нафтогазі" запевняють - закуповують газ виключно в Європі. Обсяги поставок - рекордні. Якщо так буде і далі, блакитного палива країні вистачить на весь опалювальний сезон.

А ось чи вистачить українцям грошей, щоб розрахуватися за тепло в будинках? Централізоване опалення в порівнянні з минулим сезоном подорожчало майже в два рази.

Ось скільки доведеться платити цієї зими. Візьмемо, приміром, Київ. За опалення однокімнатної квартири без лічильника - майже тисячу гривень. За двокімнатну - більше тисячі шестисот гривень. І за трикімнатну - дві тисячі триста гривень.

Втім, в більшості житлових будинків столиці загальнобудинкові лічильники на тепло вже встановлені. Значить, платити люди будуть виключно за ті гігакалорії, яку отримують. І суми в платіжках, швидше за все, виявляться меншими - якщо, звичайно, зима не буде дуже холодною. Але встановлені лічильники чи ні - в будь-якому випадку нові тарифи виявляться непідйомними для мільйонів українців. Це визнають в уряді. І обіцяють захистити людей системою субсидій. Для тих же, хто цієї держдопомогу скористатися не може (або не хоче) запроваджують механізм розстрочення оплати за опалення.

А ось розстрочку на газ уряд не пропонує. Так що людям, які опалюють свої будинки або квартири газовими котлами, доведеться платити всю суму відразу. Валентина Миронівна живе одна у великому будинку площею сто тридцять квадратних метрів. Каже - раніше в найхолодніші місяці доводилося спалювати по 600 кубів газу. Тепер, коли блакитне паливо коштує вже майже сім гривень за куб, опалення буде обходиться їй у чотири тисячі гривень на місяць.

У минулому році жінка зверталася за субсидією. Каже, тоді відмовили. Мовляв, у вас доходи більші.

Тепер - після чергового подорожчання - жінка збирається йти в управління соцзахисту знову. Сподівається - на цей раз держдопомогу їй все-таки призначать. Всі сусіди вже давно її отримують.

А ось статистика по всій країні. В Україні субсидії на оплату послуг ЖКГ є вже у близько шести мільйонів домогосподарств. А всього домогосподарств в країні - 15 мільйонів. Тобто майже половина українців вже оформили цю держдопомогу. А після чергового зростання тарифів за субсидією будуть змушені звернутися ще три мільйони домогосподарств - це прогнози Мінсоцполітики. А значить, вже зовсім скоро субсидії вже будуть отримувати дев'ять мільйонів домогосподарств - це дві третини громадян країни. Такого не було ще ніде в світі.

Ціна на газ для населення в Україні за останні кілька років зросла в шість разів. В уряді запевняють: раніше вона була занижена. І за рахунок цього процвітали корупційні схеми. "Нафтогаз України" доводилося дотувати з бюджету на сто мільярдів гривень на рік. А заможні люди, що живуть у величезних особняках, могли так само, як і небагаті українці, опалювати свої будинки дешевим газом. Зараз же ціна на блакитне паливо ринкова.

Компенсацію від держави отримують лише ті, хто сам заплатити не в змозі. В цьому і був головний сенс програми субсидій.

Ігор Олексійович прийшов в управління соцзахисту оформляти субсидію. Каже, в минулому році за допомогою не звертався. А тепер у нього забрали всі пільги, тарифи зросли - тільки за опалення йому потрібно буде платити близько двох тисяч гривень. Це як раз розмір його пенсії.

Заява на субсидії люди кидають ось в цю виборчу урну. Співробітники управління соцзахисту поставили її, щоб документи не втрачалися. Як на виборах - жартують люди.

У Ірини двоє маленьких дітей. Працює тільки чоловік. Платити за одне лише опалення дві з половиною тисячі не зможуть. Тому і звернулися за субсидією.

У Мінсоцполітики закликають людей йти оформляти цю держдопомогу вже зараз. Адже коли прийдуть перші платіжки за опалення, може початися ажіотаж.

Тим, хто вже оформив субсидію, знову приходити в управління соцзахисту не потрібно. Цю держдопомогу їм продовжать на нинішній опалювальний сезон автоматично. Стояти в чергах не доведеться. Це хороша новина. Але є і погана.

За минулу зиму у мільйонів українців, які отримують субсидію, накопичилися великі переплати за опалення і газ. Зима була тепла. Люди не використали всю належну їм суму держдопомоги. У кого-то до весни було в платіжках кілька сотень гривень невикористаної субсидій, а у кого-то - кілька тисяч.

Ось з цією жінкою ми записували інтерв'ю ще в квітні. Тоді у неї була переплата в п'ять тисяч.

Валентина Миронівна, як і десятки тисяч людей по всій країні, сподівалася, що накопичена сума перейде в цей опалювальний сезон. І кілька місяців - за газ або опалення можна буде просто не платити. Але в уряді вирішили по-іншому - і переплати повернули в бюджет.

У Мінсоцполітики кажуть: ці гроші людям ніколи і не належали. А переплати накопичилися, тому що були завищені норми споживання газу. Зараз їх скоротили. Так що якщо зима буде дуже холодною, людям доведеться істотно економити газ, інакше субсидія всю його вартість не покриє.

Але все ж, за прогнозами Укргідрометцентру, зима знову буде теплою. Грудня розпочнеться з плюсових температур. Морози обіцяють лише ближче до Нового року. І дуже довго вони не триватимуть. Стовпчик термометра підніметься вище нуля уже в середині лютого. Обіцяють і ранню весну.

Втім, довгострокові прогнози - справа невдячна. Адже дуже часто вони виявляються неправильними.

Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційної програми " події тижня "На каналі" Україна ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

газ газ

, ЖКГ , зима , ціна , опалення , тепло , паливо , субсидії , люди , опалювальний сезон , будинки , Україна , сезон , держдопомогу , холодно , Мінсоцполітики , управління

Ви зараз переглядаєте новина "Чому в квартирах тисяч українців досі холодні батареї". інші Новини ЖКГ дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правда, тепер перед більшістю з нас постало інше питання: чим платити?
Сподіваємося на теплу зиму?
А ось чи вистачить українцям грошей, щоб розрахуватися за тепло в будинках?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online