- Безпосереднє роз'єми
- Використання приставок і конвертерів
- Переваги оптоволоконного кабелю
- Що вибрати?
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Чимало прекрасних хвилин дарує нам обволікає атмосфера об'ємного звуку при кіноперегляді. Сам телевізійний приймач не може створити звуковий картинки високого рівня, так як його динаміки не відтворюють великий діапазон звукових сигналів. Для створення якісного звучання можна підключити домашній кінотеатр за допомогою оптичного входу.
Безпосереднє роз'єми
Звук найпрестижнішого телевізора не йде в порівняння з висококласним звучанням акустики для домашнього кінотеатру . Є кілька варіантів комутації аудіосистеми домашнього кіно з телевізором:
- Використовуючи їх, можна входу;
- підключення коаксіальним цифровим кабелем;
- підключення «тюльпан в тюльпан»;
- застосування роз'єму.
При цьому необхідно докупити додаткові кабелі та спеціальні пристрої.
У цьому матеріалі не будуть розглядатися способи з'єднання пристроїв за допомогою коаксіальної магістралі і кабелю типу «тюльпан». Такі підключення залишилися в минулому, вони призводять до великих втрат при виведення звуку , І гнізда для використання таких кабелів будуть поступово зникати з задніх панелей цифрової апаратури.
Оптимальним засобом трансляції багатоканального звучання з джерела телевізійного сигналу на домашній кінотеатр вважається використання цифрового оптичного входу.
Всі останні моделі телевізорів мають свій оптичний вихід, який забезпечує високу якість передачі звукового сигналу. Сигнал подається з роз'єму оптичного виходу телевізора на оптичний вхід ресивера. Спрощено кажучи, сигнал передається за допомогою світлового потоку, укладеного в структуру кабелю. Необхідно упевнитися в наявності відповідних роз'ємів на ресівері кінотеатру і на телевізорі.
При з'єднанні роз'ємів застосовується професійний оптоволоконний кабель, який не реагує на будь-які електромагнітні випромінювання. При реалізації цього рішення, виходить ідеальне якість студійного звуку без перешкод і спотворень.
Використання приставок і конвертерів
Часто апаратура для домашніх кінотеатрів купувалася в різні роки. Нерідко зустрічаються ресивери без оптичного входу, з входами для звичайного кабелю «тюльпан в тюльпан» або коаксіальної лінії. Невже в цьому випадку потрібно поховати мрію про якісне звуковому сигналі? Ні звичайно.
Існують спеціальні приставки, що дозволяють підключити аудіосистеми домашнього кінотеатру до телевізора з оптичним виходом. У такій приставці є два роз'єми для відповідних видів кабелю:
- оптичний;
- коаксіальний.
Провід входять в базовий комплект приставки.
Вставимо в оптичний вихід телевізора оптоволоконний кабель, і з'єднаємо його з відповідним роз'ємом на приставці. Аналогічно коаксіальним кабелем з'єднуємо приставку з аудіосистемою домашнього кінотеатру. Це найпростіший варіант перетворення сигналу.
Більш функціональним вибором є активний конвертор цифрового 5.1 (оптика, коаксіал) сигналу в аналоговий 5.1 звук. Такий пристрій має ряд додаткових можливостей для підключення. В такому конвертері є два входи для оптичного сигналу і три двоканальних виходу на роз'єми «тюльпан», для повного підключення аудіосистеми домашнього кінотеатру. Також присутній цифровий вхід для коаксіального кабелю. Даний конвертер дозволяє переглядати фільми, використовуючи навушники. Підключити навушники до телевізора буває проблематично, так як останній не володіє потрібним виходом. Один з методів під'єднання в такому випадку - підключити їх до виходу 2.1 на конвертері, який з'єднаний з телевізором оптичним кабелем.
Ще одна можливість для перегляду на системі домашнього кінотеатру - наступне поширення iнформацiї з флешки. Знову телевізор з'єднується оптичним кабелем з конвертером, виходи конвертера підключаються до сабвуферу , Фронтальним і тиловим колонкам. Флешка підключається до спеціального роз'єму і відбувається перетворення цифрового багатоканального звуку в аналоговий багатоканальний.
За допомогою аналогічних комутацій до конвертер можна під'єднати по оптичному входу ігрову приставку, і відразу будь-яка гра зазвучить іншими фарбами за рахунок прекрасного об'ємного звучання.
Якщо колонки включаються завдяки бездротовому адаптера, на конвертері є вихід 5 вольт на харчування передавачів звуку. Також за допомогою цього роз'єму можна заряджати мобільний телефон. Такий конвертер мінімізує втрати від переходу сигналу і максимально використовує можливості оптичного виходу телевізора до коаксіального входу домашнього кінотеатру.
За розмірами виріб вкрай невелика і споживає незначну потужність. Панель управління інформаційна і зручна.
Переваги оптоволоконного кабелю
Для всебічного розуміння ролі оптичного входу в якості відтворення звуку, необхідно пояснити особливості оптоволоконного провідника, як складової частини під'єднання домашнього кінотеатру через оптичний вхід.
Стрімкий розвиток сучасних технологій веде до того, що розвивається не тільки форма переданої інформації, а й способи її передачі. Минулої відходять класичні мідні дроти - професіонали повсюдно застосовують оптоволоконні лінії, що дозволяють передавати великий обсяг даних на максимальних швидкостях і з більшою ефективністю.
Фахівці поділяють оптоволоконний кабель по режиму проходження променів на:
- мультимодових;
- одномодовий.
В одномодовому кабелі все промені проходять один і той же відстань, а в многомодовом світлові промені проходять свій шлях по різних траєкторіях.
У першому наближенні оптоволокно останнього покоління - це скляний циліндр, діаметр якого вимірюється мікронами. Такий матеріал володіє великим переліком переваг, серед яких:
- Як мультимодових, так і одномодовий провід абсолютно не сприймають вплив своїх аналогів. Кабель, що знаходиться по сусідству з оптоволоконним, що не буде впливати на його роботу.
- Оптоволокно не відчутно до перепадів напруги, до електричних перешкод. Як наслідок передача сигналу відрізняється повною «чистотою».
- Приголомшлива легкість, неймовірно мала вага в порівнянні з мідним дротом.
- Загальна гальванічна розв'язка по кінцях кабелю. В результаті відсутність перешкод контурного заземлення.
- Гнучкість і пластичність, не страждає від перегинів.
На сьогоднішній день оптоволоконная магістраль це ефективний інструмент, що дає можливість швидко і безпечно передавати будь-яку інформацію.
Що вибрати?
Навіть не треба замислюватися про варіанти підключення домашнього кінотеатру - оптичний вхід найбільш прийнятне і високоефективне рішення. Бажано використовувати якісну оптоволоконну лінію, хоча варто це дорого. Але використання застарілих за конструкцією кабелів нівелює всі вкладення в кінотеатр низькою якістю звучання. вибираючи кінотеатр , Зверніть увагу на наявність оптичного входу. Власникам ресивера без оптичного входу не варто засмучуватися, на допомогу прийдуть спеціальні перехідники та конвертори. При такій трансформації стара апаратура знайде нове звучання.
Невже в цьому випадку потрібно поховати мрію про якісне звуковому сигналі?Що вибрати?