- Сталінський будинок: що особливого
- Порівнюємо і вибираємо
- Житлова площа квартир
- Технічний стан будинку
- Стан інженерних комунікацій
- Висота стелі
- товсті стіни
- естетика
- Наявність зручностей (ліфтів, паркінгів, сміттєпроводів та інше)
- сусіди
- ремонт
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
«Ста? Лінки», сталінські будинки - загальне розмовна назва будинків, які споруджувалися в СРСР з кінця 1930-х років до середини 1950-х років, особливо під час правління І. В. Сталіна, переважно в стилі неокласицизму.
Придбання власного житла - відповідальний крок для будь-якої людини. Доводиться враховувати ціновий діапазон, розташування кімнат і їх площа, район та інше. Досить важко визначитися між варіантами - новобудова або «сталінка» - спробуємо розібратися.
Сталінський будинок: що особливого
Сталінські будинки - будівлі, які будувалися в епоху правління однойменного лідера СРСР (в 40-50 рр). Вони не дарма досі користуються підвищеним попитом у покупців нерухомості, адже їх синонімами є надійність, якість і добротність.
Варто відзначити, що сталінські будинки поділяються на «номенклатурне» і звичайне житло. Квартири першого типу призначалися для руководительских складу тих часів, а другого - для масового заселення.
Серед останніх ховаються споруди різного типу і якості: тут є і двоповерхові будинки з одним під'їздом, і робочі гуртожитки, і інші будинки. Загалом, говорити про «сталінках», як про однотипному житло - не можна. Вам буде потрібно розглядати кожен випадок окремо, досконально вивчаючи всі плюси і мінуси конкретної квартири.
Так, номенклатурні сталінські будинки відрізняються такими особливостями:
- найбільша висота стель;
- зручне розташування в межах міста (частіше близько до центру);
- архітектурні шедеври (ліпнина, колони та інше);
- наявність ліфтів і багато іншого.
Через це такі квартири найчастіше потрапляють в категорію елітного житла і стоять пристойну суму. Досить часто покупці віддають перевагу «сталінці» з тієї простої причини, що в потрібному районі немає новобудов, а альтернативи просто немає.
Що таке квартира-сталинка?
Виходить, що вони цілком порівнянні з вартістю житлової площі в елітній новобудові . Але якщо ціни цих двох видів квартир можна порівняти, то в плюсах і мінусах доведеться розібратися.
Порівнюємо і вибираємо
У кожного з цих типів квартир є ряд переваг, які так подобаються сучасний споживач, тому варто розглядати з точки зору кожного з них.
Житлова площа квартир
Сталінки відрізняються великим метражем. Однокімнатні сталінські квартири досягають 50 кв. м.
2-х кімнатна сталінка- 66 кв. м.
а 85 і 110 кв. м. відповідно для 3-х і 4-х кімнатної квартири.
Новобудови в цьому плані не поступаються. Забудовники пропонують метраж на будь-який смак і бюджет.
Технічний стан будинку
При будівництві «сталінок» використовувалися тільки передові на той момент будівельні матеріали, зводився міцний фундамент - це зумовило їх відмінну придатність для житла протягом минулих років. З новобудовою ж не все так просто. Вони новіше, але наскільки міцні матеріали використовувалися - велике питання.
Стан інженерних комунікацій
Міцність будинку сталінської епохи не викличе сумнівів, а ось стан труб, проводки і іншого змусять задуматися про капітальний ремонт (якщо його не робили колишні господарі). У цьому пункті однозначно виграє новобуд.
Висота стелі
У сталінських квартирах залежно від проекту вона становить 3,2-4,5 м. Це дозволяє використовувати в ремонті приміщень найсміливіші дизайнерські ходи. Середні стелі в сучасних новобудовах - 2,8-3 м.
товсті стіни
Ця характерна особливість сталінських будинків дозволяє забути про сторонні звуки з боку сусідів і вуличного руху. Крім цього, товщина стін прекрасно зберігає тепло всередині квартири, що підходить для нашого клімату. Цим же може похвалитися і монолітна новобудова. А ось панельна навряд чи зможе вас захистити від шуму і наднизьких температур.
естетика
Сталінські будинки відрізняються гарним фасадом і інтер'єром під'їздів. Сучасні новобудови не поступаються в цьому, особливо якщо мова йде про тематичному будівлі в британському або іншому стилі.
Наявність зручностей (ліфтів, паркінгів, сміттєпроводів та інше)
Сталінські будинки - за винятком номенклатурних - будувалися за стандартами, що відрізняється від сучасних новобудов. Тому там ви не знайдете ні паркінгу, закріпленого за квартирою (що часто пропонують в новобудовах), ні пари ліфтів.
сусіди
Соціальна неоднорідність - характерна риса багатьох старих будинків. Квартири продаються, здаються, переходять у спадок і з-за цього в будинку уживаються представники різних соціальних верств і вікових груп. У новобудовах (особливо бюджетного типу) дуже багато молодих сімей, а значить, у дитини буде компанія на дитячому майданчику.
ремонт
Якщо ваші попередники перейнялися заміною комунікацій, то в сталінці ремонт вам може і не доведеться робити найближчі роки. У новобудові квартири найчастіше здаються під обробку. Тобто вам доведеться витрачати гроші відразу при прокладці комунікацій, штукатурці стель і стін, поклейка шпалер і багато чого іншого. А так як квартири в новобудовах продаються по кілька років, то шум будівельників буде переслідувати вас дуже довго.
Що таке квартира-сталинка?