- Як ще можна звіритися з ПФР через інтернет
- Що робити, якщо внески сплачені, а заборгованість є?
- Як провести звірку з ПФР
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Нагадую, що з 2017 року відбулися важливі зміни по страхових внесках. Тепер внески платимо в податкову, а не в ПФР. За періоди до 1 січня 2017 року звіряємося з ПФР. Всі суми переплат або недоплат передані в ФНС. За внесками оплаченим після 1 січня 2017 звіряємося з податкової. Детальніше в статті Зміни по страхових внесках у 2017 році .
Якщо у вас заборгованість по внесках, то вам знадобляться матеріали по цій засланні .
Нижче наведені відомості більше не актуальні, матеріали будуть скоро видалені з сайту.
За внесками оплаченим до 1 січня 2017 року з ПФР можна було звірятися електронно через їх сервіс «Особистий кабінет підприємця». Якщо у вас є доступ, то дізнайтеся заборгованість там.
Заходимо за посиланням в сервіс http://moscow.lkp.pfrf.ru/ і далі «Електронні послуги» -> «Дізнатися заборгованість по СВ для ВП.
Натисніть на картинку для збільшення.
Для отримання більш повних відомостей про нараховані та сплачені внески (а не тільки про заборгованість) потрібна реєстрація в особистому кабінеті. Для цього потрібно заповнити заяву - реєстраційну карту на отримання доступу до електронного сервісу «Особистий кабінет підприємця» і з'явитися в свій ПФР особисто або відправити представника з довіреністю.
Посилання дані для ІП, зареєстрованих в Москві і Московській області.
Для підприємців інших регіонів - шукайте особистого кабінету платника на територіальному сайті вашого ПФР або в пошуковику за запитом «особистий кабінет ПФР <ваше місто>»
Доступ в особистий кабінет буде надано після ідентифікації вашого номера телефону з вашим же реєстраційним номером в ПФР. Тому вказуйте актуальний мобільний номер телефону. На нього прийде СМС з кодом для реєстрації.
В особистому кабінеті можна сформувати довідку про стан розрахунків, отримати інформацію по платежах, розрахувати внески до сплати, зробити платіжне доручення або квитанцію для оплати готівкою в банку.
Ось так виглядає реєстр платежів в особистому кабінеті:
Як ще можна звіритися з ПФР через інтернет
Є ще спосіб дізнатися про суми внесків надійшли від ІП - зареєструватися на порталі держпослуг і отримати повідомлення про стан індивідуального особового рахунку прямо на порталі. В даному повідомлення будуть вказані всі суми внесків надійшли від підприємця.
Реєстрація через інтернет на порталі непроста, вимагає додаткового часу (приблизно два тижні) і зусиль, тому що лист паперове з логіном і паролем приходить на ваше ім'я в відділення Пошти Росії. Отримати лист можна тільки за паспортом. Інший варіант реєстрації в держпослуг через офіс ВАТ «Ростелеком» .
Раджу все ж зареєструватися на порталі держпослуг, тому що у нього є ще багато корисних функцій. Наприклад, можна дізнатися про свої штрафи ГИБДД або відправити заяву на закордонний паспорт.
Що робити, якщо внески сплачені, а заборгованість є?
Якщо ви недавно оплатили внески, то найімовірніше інформація про них ще не потрапила в базу ПФР. Також не виключена ймовірність помилки в платіжних документах. Можливо в документі на оплату внесків були вказані неправильні реквізити, перевірте. У будь-якому випадку необхідно провести звірку з ПФР.
Як провести звірку з ПФР
Щоб переконається в тому, що всі сплачені платежі надійшли в ПФР можна провести звірку. Згідно із законом «Про страхові внески ...» 212-ФЗ ПФР зобов'язаний видати платнику страхових внесків на його запит довідку про стан розрахунків. Запитувана довідка видається протягом п'яти днів з дня надходження до органу контролю за сплатою страхових внесків відповідного письмового запиту платника страхових внесків (п.7 ст. 29 закону 212-ФЗ). При особистому зверненні до пенсійного фонду підприємцю видають реєстр платежів на місці.
Запит на звірку можна віднести особисто або відправити поштою. Але з мого досвіду особисте звернення надійніше, тому що на запит про звірку, надісланий поштою пенсійний фонд відповідає рідко.