РРО. Кому, як і коли його використовувати?

  1. РРО. Зміни умов у 2015 році
  2. Зміни переліку осіб / операцій, які не застосовують РРО
  3. До 31.12.2014 р.
  4. Як власникам інтернет-магазинів почати користуватися РРО?
  5. Види РРО, які підходять під інтернет-магазин:
  6. Відповідальність за порушення правил використання реєстратора розрахункових операцій

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

РРО

РРО. Зміни умов у 2015 році

Прийнятий 28 грудня 2014 року Закон України про зміни в податковому кодексі торкнувся правила оформлення покупок для інтернет-магазинів, приватних підприємців та платіжних систем: їх зобов'язали використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).

РРО (реєстратор розрахункових операцій) - це касовий апарат або фіскальний реєстратор, який дозволяє зафіксувати факт отримання (або повернення) грошей. Сфера РРО регулюється Законом України «Про! Застосування РРО ...» і строго регламентується. Змінити раз внесену в нього інформацію неможливо - для цього апарат містить фіскальний блок. Список дозволених до установки і використання моделей РРО затверджується Міністерством податків і зборів та публікується в Державному Реєстрі РРО України, який регулярно оновлюється.

РРО повинен бути підключений до інформаційної системи Міністерства податків і зборів (МНС) і передавати дані про здійснені операції на сервер міністерства. РРО встановлюється і пломбується виключно авторизованими ЦСО (центрами сервісного обслуговування) виробника, і ними ж потім обслуговується.

УВАГА: Кожен РРО має свій реєстраційний номер в системі, належить конкретному підприємцю (компанії), не може самовільно передаватися іншим та інше. Самостійно ремонтувати, розкривати і знімати пломби з фіскального апарату також заборонено. Будь-яка розрахункова операція фіксується, і внести зміни в звіти не можуть ні співробітники, ні сервісний центр, ні податковий інспектор.

У зв'язку зі змінами в податковому кодексі України, які стартували 28 грудня 2014 року, до переліку підприємств, які зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій, додалися:

  • з 1 липня 2015 року - підприємці - платники єдиного податку III групи;
  • з 1 січня 2016 року - підприємці - платники єдиного податку II групи (не стосується ринкової і переносної торгівлі);
  • інтернет магазини;
  • платіжні системи, агенти та інші, які беруть гроші для подальшої передачі.

Зміни переліку осіб / операцій, які не застосовують РРО

* У розділі ст. 9 Закону «Про РРО» визначає, що не застосовуються РРО та розрахункові книжки:

До 31.12.2014 р.

З 01.01.2015 р

зміни

1)

При здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій , підписаних і завірених печаткою (за наявності) в установленому порядку; При здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку; Виключено «надання послуг» підприємствами з переліку звільнених від РРО. 2) При виконанні всіх банківських операцій (крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти; При виконанні всіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, і операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; До операцій проведених через РРО додано операції комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; 3) При виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти в разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оф рмленіем розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України; Підпункт виключено До операцій проведених через РРО додано операції купівлі-продажу іноземної валюти в разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків 4) При продажу товарів (наданні послуг) фізічнімі особами - підприємцями, Які сплачують єдиний податок; При продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України в групи платників єдиного податку, не застосовують реєстратори розрахункових операцій РРО не застосовують платника 1 групи і ФОП другої - третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках та ін. продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. Всі інші повинні застосовувати РРО при готівкових розрахунках. Застосування РРО платниками другої і третьої груп починається з:
- Платниками третьої групи - з 1 липня 2015;
- Платниками другої групи - з 01 січня 2016 року. 5) При продажу товарів (крім підакцизних) (наданні послуг) особами, які отримали пільговий торговий патент для продажу товарів (надання послуг) відповідно до Податкового кодексу України; Аналогічно редакції до 31.12.2014г. Без змін 6) При здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках; Аналогічно редакції до 31.12.2014г. Без змін 7) При продажу в кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену; Аналогічно редакції до 31.12.2014г. Без змін 8) При продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу; Аналогічно редакції до 31.12.2014г. Без змін 9) Якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо); Аналогічно редакції до 31.12.2014г. Без змін 10) При продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) Підпункт виключений До операцій проведених через РРО додано операції продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції)

УВАГА: Навіть ті Юр. і фіз. особи, які беруть платежі через платіжні термінали повинні використовувати РРО

Як власникам інтернет-магазинів почати користуватися РРО?

Як ми знаємо, інтернет-комерція не завжди передбачає прямий контакт магазину з покупцем, і як буде здійснюватися видача фіскального чека залишається поки під питанням. Але так як за відсутність у своїй діяльності РРО Вам загрожують чималі штрафи, то краще все-таки його встановити.

Фахівці компанії «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг »підготували коротку інструкцію про те, як власникам інтернет-магазинів встановити РРО та почати з ним працювати:

  1. Так як РРО є кілька видів, то Вам слід провести аналіз свого бізнесу і визначити який РРО підходить саме під вашу діяльність.

Види РРО, які підходять під інтернет-магазин:

  • Касовий апарат (в Держреєстрі РРО «Електронні контрольно-касові апарати») - самодостатнє пристрій, в якому заздалегідь програмуються коди товарів. При оформленні продажу оператор набирає код товару (з клавіатури або штрих-коду), вводить кількість і друкує чек. Каса підходить для точок видачі з невисоким потоком покупців. Переваги касового апарату: самодостатність, можливість працювати автономно (деякі моделі). Недоліки: обмежена кількість товарів, швидкість роботи.
  • Фіскальний реєстратор (в Реєстрі «Електронні контрольно-касові реєстратори») - по суті це термопринтер з фіскальною функцією, саме оформлення продажу ведеться на підключеному комп'ютері. Фіскальний реєстратор може працювати з великим асортиментом товарів, розрахований на велике навантаження: все супермаркети використовують виключно фіскальні реєстратори. Вимагає постійного електроживлення. Фіскальний реєстратор підключається до комп'ютера, ноутбука або професійної POS-системі і інтегрується з обліковою системою (front-office). У кожного виробника РРО є свій перелік front-office систем, для яких розроблені драйвера. Найпоширеніші торговельні - 1С, OpenStore, dPOS, Супермаг. У великих роздрібних мережах часто використовуються самописние Front-office системи, але для інтернет-магазину більш раціонально буде використовувати готове рішення.
  • Мобільний (переносний) фіскальний реєстратор - має компактний розмір і автономне живлення і дозволяє друкувати чеки в будь-якому місці. Компактність деяких моделей, таких як Datecs CМР-10М, дозволяє носити реєстратор навіть на поясі, це відмінно підходить для компаній, які здійснюють піші доставки кур'єрами.

Для більш правильного вибору радимо Вам звернутися до консультантів компаній, які виробляють РРО, вони допоможуть Вам підібрати оптимальний варіант. Список допустимих до покупки і використання РРО знаходяться в Державному реєстрі РРО ( Державний реєстр РРО ).

  1. Укладіть договір з Центром сервісного обслуговування (ЦСО), який буде встановлювати, реєструвати і обслуговувати РРО.
  2. Почніть використовувати РРО і видавати чеки.

Основна невизначеність пов'язана з оформленням оплат кур'єру або післяплатою поштовим операторам: закон вимагає видавати чек при отриманні товару. Власний кур'єр інтернет-магазину може друкувати чек на місці за допомогою мобільного фіскального реєстратора. А як бути з прийомом платежів сторонньою кур'єрською службою або поштовим оператором, які не є власниками товару - поки неясно. Залишається тільки сидіти і чекати роз'яснення і вказівки податківців.

Відповідальність за порушення правил використання реєстратора розрахункових операцій

  1. За перше порушення - штраф у розмірі 1 грн .;
  2. За друге порушення - штраф у розмірі 100% вартості проданих з порушеннями товарів / послуг;
  3. Кожне наступне порушення - п'ятикратний розмір 100% вартості;
  4. За невикористання розрахункової книжки та / або відсутність щоденної звітності - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.);
  5. За порушення касової дисципліни та / або за невідповідність і / або відсутність контрольної стрічки РРО - десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.);
  6. За недоработанное програмне забезпечення, що використовується в роботі касового апарату в частині відсутності попереднього програмування найменувань товарів / послуг та їх вартості - п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.);
  7. Для господарюючих суб'єктів, госрегулятором діяльності яких є Національний Банк, штрафні санкції, згідно статті 18 Закону України «Про використання реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №266 / 95-ВР (зі змінами та доповненнями), коливаються від п'ятикратного розміру, що фігурує в порушенні суми до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.);
  8. Штраф у розмірі до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.) Також передбачено за відсутність реєстрації РРО в Державній реєстрі, за невідповідність або несанкціоноване внесення змін в конструкцію і програмне забезпечення касового апарату;
  9. Відсутність відповідного обліку реалізованих товарів / послуг обійдеться штрафом у двократному розмірі їх вартості.

Через суворої регламентації фіскальної сфери, виробників РРО в Україні небагато. Візьміть це до уваги, і задумайтеся над тим, чи не варто Вам заздалегідь придбати і встановити РРО! Плюс, податкова приготувала підприємцям II і III груп приємний бонус, у вигляді звільнення від податкових перевірок на 2 роки, за умови, якщо підприємець почне заздалегідь використовувати РРО. Правда це чи чергове заманілово податківців, поки не відомо, час покаже.

УВАГА: Обов'язково використовувати РРО:

  • з 1 липня 2015 року - підприємцям - платникам єдиного податку III групи;
  • з 1 січня 2016 року - підприємцям - платникам єдиного податку II групи (не стосується ринкової і переносної торгівлі);

з 1 липня 2015 року - підприємцям - платникам єдиного податку III групи;   з 1 січня 2016 року - підприємцям - платникам єдиного податку II групи (не стосується ринкової і переносної торгівлі);

Читайте також:

Як власникам інтернет-магазинів почати користуватися РРО?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online