Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Сьогодні досить часто користувачі комп'ютерів з встановленою ОС Виндоуз стикаються з досить прикрими проблемами, причиною яких є системний реєстр. Через місяці роботи Windows, в системі починають накопичуватися різного роду відомості, про які простий користувач навіть нічого і не відає. У зв'язку з цим виникає необхідність провести чистку реєстру Windows 7.
Гігабайти зайвої інформації
Різні програми під час своєї роботи створюють різні файли, ярлики, здійснюють змінення установок системи, накопичують інформацію про інтернет-серфінгу власника ПК, ведуть журнали різних операцій, виробляють дії, що засмічують реєстрову структуру і призводять до загальмування діяльності системи. А що ще більш проблематично: вони наповнюють вінчестери різними, абсолютно зайвими відомостями, сукупна величина яких згодом збільшується до декількох гігабайт. Тому очищення дуже необхідна.
Найбільш радикальним рішенням такого питання вважається перевстановлення Windows 7. Однак аж ніяк не кожен зможе це зробити, та й не завжди це є доречним.
Як показує практика, деколи краще зробити стабілізацію діяльності системи. Тому власник власного комп'ютера самостійно повинен прийняти рішення для себе, що йому робити - викликати фахівця, щоб той перевстановив Windows (а це зайві витрати) або скористатися однією з багатьох програм, спробувавши усунути джерело комп'ютерних зависань і його різних збоїв. В результаті відбудеться чистка реєстру Windows 7.
Які методи реєстрової очищення існують
Отже, є два способи почистити реєстр. По-перше, це очищення вручну, коли застосовуються інструменти, які вбудовані в систему. Щоб зробити очистку подібним методом необхідно знати, як розкрити реєстр в різні версіях системи. Очищення вручну використовується досить рідко, оскільки вона вимагає конкретних умінь.
Тому, коли немає впевненості в своїх силах, то бажано не робити цього. Адже якщо операція буде здійснена з помилками, то в подальшому можуть з'являтися збої в роботі Виндоуз або якихось програм. Причому статися це може не відразу, а через якийсь час, і виявити джерело похибок буде досить складно.
По-друге, можна застосовувати допоміжні програми, щоб почистити реєстр. Їх поширення здійснюється як на безкоштовній основі, так і за кошти. Завантаження утиліт можливо з інтернет-ресурсів компаній-розробників. Серед найвідоміших програм виділяються CCleaner, Advanced System Care. Вони непогано підходять для різних версій Виндоуз. Перевагою подібного методу реєстрової чистки вважається те, що власник комп'ютера може володіти мінімальними знаннями і досвідом, оскільки програми, як правило, є дуже простими і зрозумілими.
Ручна чистка
Очищення вручну використовується, головним чином, якщо необхідно виявити і видалити який-небудь конкретний ключ з реєстру. Кращий метод для цього - використовувати інструмент RegEdit, який є вбудованим в систему. Щоб його розкрити, потрібно натиснути одночасно на клавіші Win + Q. У віконці, яке відкриється, необхідно ввести найменування програми і клікнути на ОК.
Щоб зміни, які були внесені, неможливо позначилися на роботі системи, або встановлення програмного забезпечення, необхідно завчасно створити резервну реєстрову копію.
Тобто, слід копіювати інформацію, якщо раптом що-небудь піде не так, як було задумано. Для цього потрібно вибрати Файл - Експорт.
Далі натиснути «All» і підтвердити місце, куди буде копіюватися інформація. Почати операцію можна, зробивши клік на кнопочку «Save».
Для видалення запису про програми, які були стерті з комп'ютерної пам'яті, потрібно відкрити папку «HKEY _ CURRENT _ USER». Для цього натиснути на знак «+», який розташований поруч з її найменуванням. Після цього виділяється необхідний ключ і натискається «Видалити» або Delete. Як видно, почистити зовсім не складно.