Навіщо потрібно агентство нерухомості? ~

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Епоха інформації та повального обплутування інтернет мережею міст і сіл дають про себе знати. Мало того, що більшість агентств нерухомості, завели собі (як мінімум) електронну пошту і навчилися користуватися порталами по нерухомості, так і клієнти борознять океан інформації з метою прояснення практично будь-якого питання в своєму житті -інформація нерухомості тепер набагато ближче до народу!

І дійсно, тепер людина нового часу, перед тим як продати або купити квартиру перериє все і вся у всесвітній павутині.

І що ж він (потенційний продавець / покупець) знаходить в ЗМІ та мережі інтернет?

А знаходить він - більше питань, ніж відповідей на них.

Всі питання (як і більшість публікацій) зводяться до одного спільного, ВЕЛИКОМУ, питання:

Навіщо потрібно агентство нерухомості (далі ріелтор)?

Я спробую відповісти тільки на деякі питання, що найчастіше зустрічаються.

Ріелтор потрібен насамперед - для забезпечення безпеки, для захисту від шахраїв і аферистів!

Ну що ж. Згоден. Це дійсно важливий момент. Не сказав би, що мені за вісім років мого «бойового стажу" дуже часто доводилося зустрічати на своєму шляху аферистів і шахраїв, але ж справа така - нерухомість. Ну, припустимо таку статистику - один випадок шахрайства на 1000 угод по нерухомості. Але коштує вона (нерухомість) величезних грошей. І стоїть біля будь-якої людини на другому місці після здоров'я. Навіть якщо і прилетить нашому «щасливому» чола цей один випадок на 1000, то він навряд чи зрадіє такій лотереї. Тому так, я згоден з цим твердженням! 1000 разів згоден!

Набагато ширше поняття «забезпечення безпеки". Ось в цю категорію входять не тільки аферисти та інша нечисть, але і просто-напросто злодюжки, наприклад, п'яні покупці, нахабні некваліфіковані маклери. Убезпечити клієнта нам потрібно і від його, клієнта, нехлюйства, необдуманих вчинків, таких як підписання договорів авансу, завдатку, купівлі-продажу без попереднього вивчення.

За які конкретно послуги ріелтор бере гроші? Деякі ріелтори стверджують, що за інформацію.

Нісенітниця. Інформація є в багатьох журналах, газетах, в Інтернеті, на стовпах і т. Д. Знайти цікаве оголошення і організувати перегляд зможе і школяр. Професійний ріелтор бере гроші за зниження ризиків!

Перегляд може бути і зможе школяр організувати, а от зробити торг за ціною, а провести первинний аналіз документів, а дізнатися потреби продавців - мабуть що й немає. Напевно тут ріелтор не тільки знижує ризики, але знижує кількість нікчемно витрачених годин школяра і його мами.

Припустимо що школяр, за дорученням мами організував перегляди квартир. Поїхали, подивилися. Якась квартира сподобалася. Вчепилися в неї. Яким дивом передали аванс. Чекають угоди. А її все немає. В чому справа? А продавець то виявився несправжнім. Ні він не аферист.

Він просто сам не знає, що йому нічого не світить. Ну ні вгадав з доплатою наприклад, або документи не готові, або думає знайти натомість те, що він знайти не зможе, або він знайшов натомість, але ті люди в свою чергу «неадекватний". Попросили аванс назад, а їм не віддають. Кажуть, що витратили. Вони ж не знали, що витрачати не можна. Ну і все в такому роді.

А перевірити документи, господарів і історію повинен професіонал - ріелтор.

А ось це точно! Хоча уточню. 100% юридичної чистоти квартири не може дати ніхто. А знизити ризики до мінімуму - це будь ласка! Що входить в наш пакет:

Перевірка об'єкта:

1. Скільки разів, і на яких підставах квартира змінювала власників.

2. Чи не знаходиться квартира, що купується під арештом (забороною) і чи не претендують на неї треті особи.

3. Чи немає в квартирі заборгованостей по платежах за комунальні послуги, телефон, податки та інших платежах.

4. Причини та обставини продажу квартири. Аналізуються можливі ознаки кримінальності угоди і фактори перешкоджають здійсненню угоди.

Перевірка осіб, які мають відношення до квартири:

1. Перевірка осіб, які беруть участь в угоді. Перевірка особистих документів осіб (при виникненні сумнівів - перевірка дійсності паспортів). Ідентифікація осіб.

2. Перевірка повіреного, що діє за дорученням, з поданням особистого документа і довіреності. Визначення причин передачі повноважень власника повіреному особі. Зустріч та ідентифікація власника. Перевірка видачі довіреності нотаріусом. Перевірка повноважень нотаріуса. Перевірка факту скасування довіреності.

3. Перевірка повіреного, що діє за розпорядженням про встановлення опіки чи піклування, з поданням особистого документа, посвідчення опікуна або піклувальника, розпорядження.

4. Перевірка осіб, які беруть участь в угоді на предмет дієздатності. Складаються чи на обліку в психоневрологічному і наркологічному диспансерах (така перевірка не є обов'язковою, тому проводиться тільки на вимогу клієнтів).

5. Дані про зареєстрованих осіб (що мають право користування) в даний час в квартирі.

6. Дані про прописаних та зареєстрованих в квартирі осіб в минулому.

7. Перевірка осіб, які брали участь і беруть участь в угоді, на предмет ставлення до групи ризику (самотні особи пенсійного віку; інваліди, особи, які перебувають на обліку в ПНД, НД) і неповнолітнім.

8. Дозвіл органів опіки та піклування (якщо в числі власників в квартирі є або був неповнолітній).

Але не можна не сказати, про нехлюйство. Найчастіше клієнти, сильно бажають заощадити на комісійних агентству, йдуть на порушення закону, навіть не підозрюючи про наслідки ...

Приклад з життя: клієнт вирішив заощадити на послугах агентства. Продав сам свою квартиру, натомість самостійно знайшов будинок. Купив його. А через рік отримав позов про визнання угоди недійсною від розлюченої дружини продавця, яку чомусь, при угоді, «хитромудрий» муженек обійшов. Суди тривали кілька років і будинок він мало не втратив.

Слава богу адвоката знайшов гарного. Але витратив він на це: по-перше грошей, не менше ніж віддав би агентству за виконану роботу, а по-друге, багато часу і нервів, але ж ні те, ні інше не відновлюється. Перевірка продавця на наявність у нього шлюбу і вимога при цьому від нього нотаріального згоди подружжя справа для нас звичайна і само собою зрозуміле!

А ось чи знають про це наші клієнти? На жаль - не завжди.

Ріелторам в своїй роботі не можна «лінуватися», тобто перекладати власні зобов'язання по перевірці житлового приміщення на клієнта. На жаль, такі ситуації трапляються досить часто.

Згоден, що деякі «діячі» лінуються (не в нашому агентстві нерухомості звичайно). І це неправильно. Тут я з авторами повністю солідарний. Якщо ріелтор згідно Ексклюзивного Договору зобов'язаний забезпечити перевірку квартири, то нехай буде добрий - ноги в руки і вперед.
Але якщо клієнт відмовляється підписувати будь-які договори, що тоді? Тоді і відповідальність, вибачте, він несе сам! Договору, вони для того і існують, щоб прописувати ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН. А ви як думали?

Тепер поговоримо про те, як можна перевірити сумлінність свого ріелтора.
В першу чергу вам необхідно перевірити, запитував чи ваш ріелтор всю документацію, про яку вже йшлося в цій статті.

Вірніше так. Запитував ріелтор всю ту документації, яку він зобов'язаний запитати, для того щоб знизити ризики клієнта до мінімуму? Найпростіший спосіб це перевірити, поставити запитання ріелтору: куди він відправляв запити? Якщо ви не почули зрозумілої відповіді - терміново міняйте ріелтора! Ті хто дійсно займається перевіркою документів, знає всю процедуру від «А» до «Я» ...

У тому випадку, якщо ваш ріелтор починає переконувати вас, кликати до довіри - тим більше не погоджуйтеся: практично на сто відсотків вас хочуть обдурити! Всі обманні операції з нерухомістю відбуваються у «знайомих".

Може бути і так. Хоча важливо не що людина говорить, а як він це робить. Навіть непрофесіонал відчуває брехню і фальш у мові опонента. І якщо діяч говорить про довіру, а сам відвертає очі, закривається, або навпаки пильно дивиться вам в очі, ось тут вже привід замислитися. Велике значення має в даному випадку інтуїція. Що вона вам говорить?

Є хороша російське прислів'я: м'яко стелить, та жорстко спати! Пам'ятайте про це.

А ось про знайомих, це я зовсім не зрозумів. Адже частина клієнтів приходить в агентство за рекомендацією. І ріелтори дорожать такими клієнтами! Причому тут знайомі?

Можливо, автор цього питання, мав на увазі, що якщо людина апелює до дружби і каже: «Та ти що, мені не довіряєш? Ми ж уже з тобою три дні як товариші, а ти !!! не хочеш порожні бланки підписувати, та ти не поважаєш мене чи що? "Тоді так! Тільки це псевдознакомие.

Клієнтам не можна бути довірливими

Згоден, але сильно не довірливим теж не можна бути. Основа плідної співпраці з нами все-таки полягає у взаємній довірі. Я раніше не була довірливим. Стояв поруч з автомеханіком, наприклад, і дивився чого і він там робить з моєю улюбленою машинкою. Коли я став ріелтором, я зрозумів як я їх сильно напружував.

Постійний моніторинг діяльності, а також підказки, поради і критика професіонала не є ефективним інструментом.

Якщо вже вирішили замовити послугу, то задайте всі питання на березі. Подумайте, відчуйте, попросіть розповісти що буде входити в послугу, попросіть роз'яснити, якщо щось не зрозуміло. Прийміть тверде рішення. І вперед!

адмін 14.11.2004

І що ж він (потенційний продавець / покупець) знаходить в ЗМІ та мережі інтернет?
За які конкретно послуги ріелтор бере гроші?
В чому справа?
А ось чи знають про це наші клієнти?
Але якщо клієнт відмовляється підписувати будь-які договори, що тоді?
А ви як думали?
Запитував ріелтор всю ту документації, яку він зобов'язаний запитати, для того щоб знизити ризики клієнта до мінімуму?
Найпростіший спосіб це перевірити, поставити запитання ріелтору: куди він відправляв запити?
Що вона вам говорить?
Причому тут знайомі?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online