Чи потрібен фільтр в акваріумі?


Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Чи потрібен фільтр в акваріумі? Цим питанням задається кожен початківець любитель. Не дивлячись на уявну очевидність відповіді на дане питання, однозначної відповіді все ж немає.

У магазині продавець консультант при купівлі акваріума переконає вас, що фільтр потрібен обов'язково, без нього ні як не можна. У нього робота така - продати вам в комплекті, як можна більшу кількість супутніх товарів. Це не означає, що вам втюхують даремний або непотрібний товар. Це обладнання в кімнатному водоймі річ дійсно іноді необхідна. Але тим не менш є багато можливостей обійтися без нього.

[Sam_ad id = "15" codes = "true"]

Отже, давайте спробуємо розібратися, коли ми зможемо обладнати акваріум без очищувача, а коли без

при правильному підборі риб можна обійтися без очищувача

цього пристрою не обійтися.


Спочатку відповімо для себе на питання - чи можливо пристрій кімнатного водоймища без фільтра взагалі? Можу дати з повною відповідальністю ствердну відповідь на це питання. Досить згадати, що ще, яких не будь двадцять - тридцять років тому таке обладнання було швидше дивиною, ніж стандартним для більшості кімнатних водойм. Як тоді любителі і профі обходилися без них? Порівняно легко і просто. Сама назва цього пристрою говорить про те, що воно призначене для очищення води. Від чого ми зібралися звільнити середу?

  1. 1. Муть - найдрібніші частинки грунту.
  2. 2. Бактерій - результат порушення біологічної рівноваги, а саме накопичення азот містять продуктів життєдіяльності мешканців вашого підводного світу.
  3. 3. Одноклітинні водорості - теж порушення біологічної рівноваги, а саме накопичення фосфатів і нітратів.

Уважний читач може дорікнути мені в перекручуванні фактів. Адже ми відловлюємо НЕ бактерії і не водорості, а найдрібніші механічні частки і хімічні речовини. Цей уважний читач буде безумовно прав. Але я можу виправдатися. Більшість новачків мають чітке уявлення тільки про фільтрації найдрібніших неорганічних частинок. Який механізм помутніння води при добре відмиті грунті або при повному його відсутності багато хто з них можуть тільки здогадуватися. В цьому немає нічого поганого. Більшість любителів зі стажем теж колись не знали всіх тонкощів створення врівноваженою замкнутої біологічної системи. Погано якщо перші невдачі вб'ють у людини бажання займатися цим захоплюючим заняттям далі. А погане уявлення про процеси протікають у водному середовищі може цього сильно сприяти.

Отже, дорогий уважний читач ти прав! Ми відловлюємо НЕ бактерії і водорості, а надлишок тих

навіть для однієї такої рибки потрібен очищувач

речовин, які викликали таке бурхливе зростання мікроорганізмів, що вода від такого їх кількості стала каламутною.

Але перш ніж правильно використовувати пристрій, необхідно чітко уявляти, від чого потрібно звільнити середу? Чим для цього потрібно заповнити пристрій (активоване вугілля, іонообмінну смолу)?


Упевнений, у більшості новачків ще немає достатніх знань, щоб правильно відповісти на ці питання. А бездумне, без достатніх знань застосування хімії і технічних пристроїв, як завжди принесе більше шкоди, ніж користі.

Чи існують ситуації коли додаткові технічні засоби застосовувати не бажано? Так існують! Це ті випадки, коли вкрай бажано щоб ваш живий куточок був безшумним. Наприклад, якщо він знаходиться в спальні або дитячій кімнаті. Що ж тоді робити? Як бути? Як же він буде існувати без такої супер - пупер сучасної техніки, як зовнішній біофільтр, що перевищує за обсягом акваріум рази в три?

Відповідь проста і тривіальна. Обладнайте свій перший підводний маленький світ так, щоб він був врівноваженою біологічною системою, самостійно підтримує це біологічне рівновагу невизначено тривалий час. Це зробити не так складно, як може здатися на перший погляд.

Кілька простих, але обов'язкових для дотримання правил допоможуть вам в цьому.

  1. 1. Не намагайтеся відразу обзавестися складними для утримання рибками. Такі їх види як американські цихліди, дискуси і деякі інші складні іноді навіть для профі. Для новачка краще зупинити свою увагу на менш примхливих видах, вибір яких більш ніж широкий: гуппі, мечоносці, барбуси, даніо, неон, деякі вариетету золотої рибки. Повірте, спостерігати і доглядати за цими видами не менш цікаво, ніж за скаляріями.
  2. 2. Обсяг ємності повинен бути достатнім для утримання тієї кількості рибок тих видів которихви вирішили завести. Можна обійтися і банкою літрів на десять - п'ятнадцять або навіть менше (модний нині нано акваріум). Раніше цю моду цілком заміняла звичайна трилітрова банка. Але, по-перше чим менший об'єм, тим складніше в ньому домогтися біологічної рівноваги. По-друге, новачка завжди охоплює цілком зрозуміле бажання завести якомога більшу кількість видів. Зазвичай це закінчується покупкою риб за принципом - кожній тварі по парі. Загалом то для першого досвіду піде, головне пам'ятайте - ви купуєте рибу не для заміського ставка, а для кімнатного водоймища. Найбільш прийнятний обсяг для першого водойми, на мій погляд - п'ятдесят літрів. Він не низький ні високий, він не вузький, не широкий. В самий раз!
  3. 3. Грунт перед укладанням на дно слід добре промити від каламуті і бажано продезінфікувати будь-яким доступним вам способом.
  4. 4. Потрібно чітко дотримуватися норму заселення обраних вами рибок на обсяг вашого домашнього ставка. А ще краще знизити цю норму приблизно в півтора разу. Перенаселення веде до надлишку азотовмісних продуктів життєдіяльності риб. Коли бактерії їх переробні перестануть справлятися з їх надлишком - рибки загинуть.
  5. 5. Слід правильно годувати ваших вихованців. Перегодовувати їх не слід. залишки корму тут без біофільтра не обійтися

    є джерелом фосфор містять сполук, а їх надлишок веде до бурхливого розмноження водоростей.

  6. 6. Після запуску вашої біосистеми вона пройде ряд етапів встановлення біологічної рівноваги. Триває цей період близько 30 днів. За цей час вода може кілька разів незначно помутніти, але через кілька днів вона знову стане кристально чистою.
  7. 7. Раз на тиждень слід замінювати від 10 до 30 відсотків обсягу води. Злив води бажано поєднати з чищенням дна від бруду. Поки чистите дно - зливається стара вода. Потім залишиться тільки залити свіжу. Ця проста процедура видалить надлишок шкідливих речовин, з якими не можуть впоратися бактерій.
трава сама добре очищає воду

Дотримання цих простих правил допоможе вам створити замкнуту екосистему, яку немає необхідності додатково, ніж - або обладнати.


Це не означає, що взагалі не слід використовувати фільтри! У досвідчених і знаючих руках цей пристрій дуже корисне і ефективне.

[S [sam_ad id = "22" codes = "true"] p>

Наприклад, якщо ви розводите рибок, то вирощувальні ємності просто зобов'язані бути обладнані зовнішніми біологічними фільтрами. Звичайний акваріум у вітальні можна обладнати очищувачем, при правильній його налаштування можна значно підвищити норму заселення рибок на одиницю об'єму. Деякі види риб настільки вимогливі до чистоти навколишнього середовища, що тримати їх за стеклами штучного озера без додаткового очищення води неможливо.

Тому фільтр потрібна і корисна річ для вашого рибного господарства, але як будь-яким технічним засобом їм потрібно вміти правильно користуватися, а для цього необхідні знання і досвід, які прийдуть з часом.

Чи потрібен фільтр в акваріумі? Як бачимо, він не завжди необхідний за стеклами вашого підводного царства. Все визначається конкретно стоїть перед вами завданням. Для створення затишного безшумного куточка для відпочинку доведеться створити саморегулюючу міні екосистему без всяких додаткових дзижчать і булькаючих пристроїв. У міру розростання вашого рибного господарства - появи мальків, збільшення кількості видів риб, доведеться збільшувати норму посадки на одиницю об'єму. Тоді-то вам і стане в нагоді додаткове обладнання, але на той час я сподіваюся, ви вже будете чітко уявляти, для чого воно потрібно і будете правильно використовувати його можливості. І самі для кожного конкретного випадку зможете вирішити, чи потрібен фільтр в акваріумі.


Чи потрібен фільтр в акваріумі?
Спочатку відповімо для себе на питання - чи можливо пристрій кімнатного водоймища без фільтра взагалі?
Як тоді любителі і профі обходилися без них?
Від чого ми зібралися звільнити середу?
Але перш ніж правильно використовувати пристрій, необхідно чітко уявляти, від чого потрібно звільнити середу?
Чим для цього потрібно заповнити пристрій (активоване вугілля, іонообмінну смолу)?
Чи існують ситуації коли додаткові технічні засоби застосовувати не бажано?
Що ж тоді робити?
Як бути?
Як же він буде існувати без такої супер - пупер сучасної техніки, як зовнішній біофільтр, що перевищує за обсягом акваріум рази в три?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online