Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Догляд за хворою дитиною досить складний сам по собі, але ситуація нерідко ускладнюється розлученням батьків. У юридичній практиці часто виникають випадки, коли дружині з хворою дитиною на руках доводиться в судовому порядку вибивати аліменти з колишнього чоловіка. При цьому важливо враховувати той факт, що на батьківську допомогу і підтримку хвора дитина буде спиратися і після досягнення повноліття.
У нашої країни були створені правила, згідно з якими регулюється порядок обстеження громадян і присвоєння їм особливого соціального стану.
Неповнолітні діти отримують статус інвалідності, якщо вони не:
- можуть навчатися в навчальному закладі;
- спілкуються, як все;
- в змозі себе обслужити самостійно;
- виконують прості побутові обов'язки.
При дотриманні цих умов даний статус присвоюється їм на 1-2 роки. Тут все залежить від ступеня відхилення. У терміні статусу вказується приблизна дата наступного обстеження, від результатів якої залежатиме продовження або зняття інвалідності.
Якщо є показання по здоров'ю, інвалідність 1 групи присвоюється безстроково, на все життя, без додаткових обстежень і перевірок. Які аліменти покладені дитині-інваліду в 2019 році?
Аліменти на дитину-інваліда в 2019 році
Відповідно до чинного законодавства обоє батьків зобов'язані брати участь в утриманні неповнолітніх дітей. Якщо батько дітей має постійний фіксований дохід, то у нього стягується позначена частина на аліменти. Величина аліментів коливається в діапазоні від 30 до 70% від загального стану батька.
Кожна дитина-інвалід, якщо він виховується один, розраховує на 25% від сумарного місячного доходу батьків. Якщо ж дітей в сім'ї більше, то відсоток на утримання кожного і них знижується до 15%.
Для неповнолітнього інваліда в судовому порядку призначаються додаткові плати. При наявності серйозного діагнозу у дитини, при дорогого лікування і особливого догляду із залученням фахівців суд може стягувати у батька додаткові суми, цільове призначення яких полягає:
- в проведенні лікування;
- закупівлю спеціальних медикаментів;
- проходженні реабілітації.
Додаткові виплати встановлюються в обов'язковому порядку до повноліття інваліда, тривають далі лише для інвалідів 1 групи, 2 і 3 група вирішується індивідуально.
Аліменти інвалідам дитинства 2 групи після 18-річчя
Обов'язкове аліментні зміст лягає на плечі батьків, у кого є дитина-інвалід 1 групи. А от необхідність продовження аліментів для інвалідів дитинства 2 та 3 групи дружині доведеться доводити в судовому порядку.
Судовий виконавець приймає позитивне рішення про продовження аліментів в наступних випадках:
- якщо повнолітній інвалід не може себе забезпечити, при цьому береться до уваги лише його платню, стипендія та пенсія тут не приймаються в розрахунок;
- одержувач аліментних коштів знаходиться у важкій ситуації, наприклад, потрібні кошти на дорогу операцію, немає можливості знайти постійне джерело заробітку.
Щоб нараховували ці кошти, доросла дитина може самостійно звернутися до суду з позовом, в якому докладе особисту документацію:
- метрику про народження;
- свідоцтво про укладення шлюбу між батьками;
- довідку про присвоєння інвалідності;
- точні дані про поточні доходи платника;
- пояснюють ситуацію довідки.
Для повнолітнього потрібно трудова книжка або довідка про взяття на облік в ЦПЗ. Мати дитини-інваліда - це дуже велика відповідальність, це повинен розуміти кожен батько.
Які аліменти покладені дитині-інваліду в 2019 році?