- Способи законного банкрутства підприємства В сучасних умовах ринкових відносин безліч фірм займаються...
- Покарання за фіктивне банкрутство
Способи законного банкрутства підприємства
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
В сучасних умовах ринкових відносин безліч фірм займаються різними махінаціями, за які карають в рамках закону. Створюються підставні фірми, змінюються засновники, відхід від податків і т.д. У момент, коли фірма стає не потрібна і від неї краще позбутися, то тут є всього два способи:
- ліквідація юридичної особи (на добровільній основі);
- процедура банкрутства.
зауваження 1
Є також інші способи, як позбутися від юридичної особи, можна його переоформити на третіх осіб, але тут виникають проблеми, так як змінилося законодавство в останні роки, перереєстрацію фірми можуть взагалі заборонити і тоді компанії доведеться все - таки платити за боргами.
Процес ліквідації організації передбачає можливу податкову перевірку, в ході якої можуть бути виявлені порушення, що спричинить за собою погашення боргів і зобов'язань перед кредиторами і бюджетом, а також є ймовірність, що податкові органи не дадуть згоду на припинення діяльність юридичної особи через заборгованостей.
Нічого не зрозуміло?
Спробуй звернутися за допомогою до викладачів
Процедура банкрутства, в свою чергу, передбачає наявність боргу в розмірі понад 100 000 рублів, який не виплачується більше ніж 3 місяці.
фіктивне банкрутство
З урахуванням виявлених «проблем» з законному закриття фірми, керівники компаній починають шукати шляхи, за допомогою яких можна досягти неплатоспроможності. Щоб досягти цієї неплатоспроможності підприємства вдаються до різних методів, але мета одна - з'являється необхідний розмір боргу, причому також з появою боргу зникають кошти для його погашення. Саме цей процес і називається навмисним банкрутство м.
Покарання за фіктивне банкрутство
визначення 1
Фіктивне банкрутство - це незаконне діяння, за яке в законодавстві передбачено покарання. Покарання може бути як в рамках адміністративного правопорушення, так і вважатися злочином. Ступінь покарання залежить від наслідків за вчинені дії.
Ступінь покарання за фіктивне банкрутство:
- якщо фіктивне банкрутство спричинило збитки в розмірі більше ніж 1 500 000 рублів, це вважається нанесенням тяжкого шкоди, за що загрожує кримінальна відповідальність;
- якщо фіктивне банкрутство спричинило збитки в розмірі менше ніж 1 500 000 рублів, то за це загрожує адміністративна відповідальність.
Також в рамках фіктивного банкрутства передбачено субсидіарну відповідальність для осіб, контролюючих підприємство - боржника. Дана відповідальність поширюється на особисте майно кожного учасника, і розмір виплати визначається судом. Так засновник ТОВ може нести відповідальність не тільки в рамках своєї частки в статутному капіталі, а й в рамках субсидіарної відповідальності.
Також в рамках законодавства РФ за процедуру фіктивного банкрутства передбачено:
- штраф в розмірі від 200 000-500 000 рублів, також в розмірі заробітної плати особи, в рамках якого порушено справу, протягом від 1 року до 3-х років;
- примусові роботи з терміном до 5 років;
- позбавлення волі до 6 років, а також зі штрафом в розмірі до 200 000 рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до вісімнадцяти місяців або без такого.
зауваження 2
Таким чином, фіктивне банкрутство вважається навмисним злочином з боку керівництва компанії, за що передбачено покарання у рамках закону РФ. З кожним роком уряд РФ посилює штрафи і покарання за подібні діяння, що має привести до зниження показника фіктивних банкрутств, що дозволить убезпечити кредиторів від можливих наслідків по невиплаті боргових зобов'язань.
Нічого не зрозуміло?