Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Аліментні зобов'язання, встановлені за угодою або через судову ухвалу, вимагають виконання відповідно до Сімейного кодексу РФ, гл.V. Закон регламентує відносини зацікавлених сторін, встановлюючи терміни, розмір і умови виконання матеріальних обов'язків по утриманню родичів. Найбільший відсоток справ по аліментах стосується утримання неповнолітніх дітей, які залишилися під опікою одного з батьків. Слід врахувати, що аліментні вимоги не залежать від соціального статусу батьків, можуть виникати в шлюбі і після розлучення.
Зміна стягнення аліментів
Оскільки взаємини сторін бувають тривалими, то іноді виникають ситуації, що вимагають перегляду первинних відносин і змін у сплаті аліментів. При працюючому добровільному угоді сторін, існує можливість внести поправки до договору, минаючи звернення до суду. Для цього зацікавлені особи повинні звернутися до нотаріуса з проханням про зміну порядку стягнення аліментів . Нотаріус може зажадати довідку про доходи платника, інші документи, що доводять справедливість вимоги, і розглянути можливість внести корективи в договір.
При угоді про утримання дітей, які виділяються кошти і порядок платежів не можуть бути нижче того, який був би встановлений у суді. Суворе відповідність закону унеможливить оскаржити угоду, визнати його недійсним. При внесенні поправок може бути встановлений новий термін взаємин, проведена зміна форми виплат з часткової на тверду і навпаки. Нова угода має силу виконавчого листа, може бути представлено на підприємство платника або в службу судових приставів.
Зміна способу стягнення аліментів можна здійснити через суд, причому звернутися з подібним клопотанням може кожна зі сторін. Оскільки існує три способи отримання матеріального утримання, то можна звернутися для встановлення нового, більш комфортного виду. Для подачі позову повинні бути серйозні підстави, підкріплені документально. Аплікаційну форму слід направляти в ту судову інстанцію, в якій спочатку розглядалося питання. Справи про зміст неповнолітніх розглядаються в першочерговому порядку, на процес відводиться максимум місяць.
Позовна заява повинна підкріплюватися фактичним обґрунтуванням, потрібно заплатити державне мито, що не робиться при первинному зверненні за визначенням аліментів. Першим способом виплат є пайова відрахування від доходу: на одну дитину 1/4, на двох 1/3, на трьох і більше дітей 1/2. При другому способі платежі переводяться у фіксованій сумі, що підлягає державній індексації. Іноді кращий з точки зору інтересів дитини змішаний спосіб платежів.
Пайова відрахування щомісячних платежів призначається судом, якщо відповідач має постійне місце роботи з регулярними доходами. Другий спосіб призначається тим, хто отримує дохід нерегулярно: індивідуальним підприємцям , Які працюють за кордоном або вахтовим методом. Сезонна або непостійна робота призводить до того, що одержувач не може забезпечити дитині рівний рівень життя, незалежний від надходження коштів від платника.
Змішаний вид змісту потрібен тоді, коли дитині крім постійного забезпечення потрібні фіксовані суми на лікування, реабілітацію або оплату доглядальниці. Тверда форма платежів може бути замінена на часткову і навпаки згідно з рішенням суду. Самостійна зміна в сплаті аліментів не допускається, будь виконавче провадження вимагає документального підтвердження змін.
Особливо для платника загрожує покаранням відступ від термінів оплати і розміру стягнення. Рішення суду, що дозволяє застосовувати нову схему відносин, потрібно передати судовому приставу, ведучому виробництво, або на підприємство платника. При незгоді, зацікавлені сторони можуть оскаржити судовий вердикт, звернувшись до вищої інстанції.
Зміна розміру аліментів
Досить часто два питання: порядок і розмір платежів об'єднуються в одну позовну виробництво. Якщо сторони не задоволені певними їм умов, то суд може вислухати доводи не тільки за способом стягнення, а й за величиною надходжень. У цьому питанні особливе значення має аргументація сторін спору, документи і свідчення. Суд має право узаконити нову величину платежів, відповідно до матеріальним і соціальним становищем заявника.
Наприклад, відповідач по справі серйозно хворий, втратив роботу і стоїть на біржі праці, у нього з'явилися нові утриманці. У свою чергу одержувач може зажадати збільшення матеріального забезпечення у зв'язку важким матеріальним становищем, хворобою дитини, додатковими витратами на освіту. У судовій практиці досить часто виноситься постанова про тимчасову зміну порядку сплати аліментів, вказується термін, форма і розмір платежів.
Якщо платник сумлінно виконує обов'язки, але змінив роботу і клопоче про іншій формі платежів, то суд піде йому назустріч з урахуванням інтересів дитини. Наприклад, громадянин став індивідуальним підприємцем, а раніше був найманим працівником. У минулому він платив по процентній ставці , А зараз йому зручніше платити у фіксованій сумі. Подібних змін досить багато, справа може торкнутися вийшов на пенсію відповідача або виїжджає на постійне місце проживання за кордон.
Позов про зміну розміру аліментів, прийнятий до розгляду, може бути відхилений, зменшено або збільшено за рішенням суду. Законом визначено термін в три роки, коли можна заднім числом вимагати забезпечення. Для цього повинні бути представлені вагомі підстави пропуску своєчасного звернення. Перегляд вже виплачених сум законом не передбачений, незалежно від представлених в суперечці аргументів сторін.