Відповіді на актуальні питання про поправки до Земельного кодексу, які повинен знати кожен

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - Казінформ публікує відповіді на актуальні питання про поправки до Земельного кодексу, які повинен знати кожен.

Відповіді на актуальні питання про поправки до Земельного кодексу, які повинен знати кожен

1. Хто може купити землю в приватну власність?

Жоден іноземець не має права купувати ні сантиметра землі Казахстану. До азахстанци можуть купити землю сільгосппризначення в приватну власність, по-перше, за пільговою ціною (50%), викуповуючи орендовану землю з розстрочкою до 10 років, і по-друге, через аукціон. На іноземців дана норма не поширюється. З 100,8 млн га земель сільгосппризначення, які зараз знаходяться в обороті, 1,3 млн га. землі знаходяться в приватній власності у громадян Казахстану, а 99,5 млн га - в оренді. Традиційно на цих землях вирощують різні зернові, олійні, кормові, овоче-баштанні і плодові культури і займаються тваринництвом - м'ясо-молочним виробництвом. За підсумками 2015 року обсяг сільгоспвиробництва в грошовому вираженні склав 2,7 трлн. тенге.

З 99,5 млн. Га у іноземців знаходиться всього лише 65 тис. Га землі - а це приблизно 0,06% - і тільки в оренді. Але варто відзначити, що з них найбільша частка - 45 тис. Га - орендована спільними підприємствами, частками в яких безпосередньо володіють казахстанці. Наприклад, в Акмолинської області в 2010 році було створено спільно з американською компанією «Global Beef» (частка в капіталі 15%) ТОВ «KazBeef Ltd». Підприємство має земельну ділянку загальною площею 154,8 тис. Га, в т.ч .: ріллі-13,2 тис.га, пасовища - 141,6 тис.га.

Компанія однією з перших в країні почала завезення чистопородного худоби порід ангус і герефорд, почавши шлях до побудови повного циклу виробництва високоякісної яловичини. Уже за підсумками 2015 року експортовано 214 тонн високоякісної яловичини. На підприємстві сьогодні працюють близько 85 осіб, з них немає жодного іноземного працівника.

Також в Північно-Казахстанської області реалізується створення пілотного кооперативу за участю китайських інвесторів з виробництва і переробки олійних культур. Даний проект включає кластерний підхід, це виробництво насіння олійних культур на площі 12 тис. Га і його глибока переробка з випуском рослинного масла - будівництво олійно-екстракційного заводу. Всього кооператив об'єднує 9 сільгосптоваровиробників.

Зразкове розподіл орендованих земель в ряді регіонів таке: в Актюбінської області - 29 тис. Га, Жамбильській - 13,5 тис. Га, в Акмолинської - 8,6 тис. Га і.

При цьому росіяни орендують 10 236 га, резиденти Китаю - 282 га, ОАЕ - 859 га, Туреччини - 7 га та інші.

2. Наскільки законодавство виключає можливість для іноземців знаходити обхідні шляхи для отримання землі у власність?

Законодавством встановлюється не тільки заборона на придбання іноземцями земель сільгосппризначення в приватну власність, а й передбачаються механізми, що виключають можливість для іноземців обійти цю заборону.

Якщо іноземець спробує придбати земельну ділянку у власність, використовуючи хитрощі, такі як фіктивний шлюб, покупка частки в ТОВ або просто захоче купити землю на вторинному ринку, то в органах юстиції йому в будь-якому випадку буде відмовлено в реєстрації таких прав.

Юридично, без такої реєстрації, право власності не виникає.

Таким чином, держава через процедуру реєстрації в органах юстиції контролює дотримання обмежень, встановлених для іноземців.

Більш того, про наявність законодавчої заборони іноземний громадянин і потенційний продавець земельної ділянки дізнаються, коли прийдуть до нотаріуса для укладення угоди.

Держава подбала про встановлення заборони нотаріусам засвідчувати такі угоди, аж до притягнення до відповідальності. При цьому угода не матиме правових наслідків.

3. У суспільстві існує таке побоювання, що іноземці можуть отримати земельні ділянки у власність за допомогою придбання частки в казахстанському юридичну особу, що має землю на праві власності. Чи так це?

Дане питання слід розглядати з двох аспектів.

Перший. Якщо частка, що купується іноземцем, буде перевищувати 50%, то земельну ділянку такої юридичної особи буде підлягати протягом трьох місяців відчуження або повинен бути переоформлений на право землекористування (оренди).

У разі невиконання цієї вимоги, акимат подає позов про повернення земельної ділянки державі.

Держава в свою чергу буде виявляти такі факти за допомогою взаємодії інформаційних систем, які містять інформацію про розміри часток учасників юридичних осіб та всіх юридичних осіб - власників земельних ділянок.

У разі виявлення юридичних осіб, які мають на праві власності земельні ділянки, частка іноземців в яких перевищує 50%, ця інформація буде відправлятися в Акімат для проведення робіт по відчуженню, переоформленню земельної ділянки на право оренди або звернення до суду з позовом про його повернення.

Другий. Якщо частка іноземця буде менше 50%, то ніяких наслідків для цієї юридичної особи не настане.

4. А в разі, якщо іноземець набуває частку менше 50%, в таку юридичну особу, не оминає він заборона?

Хотілося б розвіяти ці побоювання.

Відповідно до цивільного законодавства, такий іноземець - учасник юридичної особи не матиме права на його майно, в тому числі на земельну ділянку, а лише має право на частку в статутному капіталі.

Іншими словами, власником такої земельної ділянки є не іноземний громадянин, а юридична особа - резидент Казахстану, яка зареєстрована і здійснює діяльність за нашим законодавством і платить тут податки.

У разі, якщо іноземець захоче вийти зі складу учасників і отримати свою частку землею, у нього це не вийде, так як він просто не зможе зареєструвати свої права на землю.

Це також відноситься і до випадків, коли учасниками юридичної особи є подружжя, один з яких іноземець.

При цьому слід враховувати специфіку такої організаційно-правової форми як Товариство з обмеженою відповідальністю. В АТ немає часткою, все майно виражено в акціях, які в свою чергу знаходяться у вільному обігу на ринку, будучи цінними паперами, які можуть продаватися і купуватися на біржах.

У зв'язку з цим немає необхідності контролювати частки акцій, що належать іноземцям, так як іноземний акціонер, навіть володіє 100% -ю часткою акцій, не зможе отримати землю в свою власність аналогічно іноземцю, власнику будь-якого іншого юридичної особи.

Резюмуючи викладене, право приватної власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення може перебувати тільки у казахстанської компанії, і при виході зі складу її учасників іноземець має право лише на частку юридичної особи, яка виплачується в грошовому вираженні, а не на земельну ділянку.

5. Хто може взяти землю в оренду?

За новим законодавством землі в оренду будуть надаватися іноземцям через конкурс. Уряд стверджує максимальний розмір землі в одні руки для іноземців по кожному району області. Наприклад, в Акмолинської області, Шортандінском районі - це 1000 га. Умови конкурсу такі, що потенційний орендар в обов'язковому порядку повинен надати план використання землі. Держава гарантує жорсткий і систематичний контроль над проведенням конкурсу і дотриманням вимог щодо використання землі. Якщо іноземці порушують наші вимоги, ми маємо право розірвати контракт і вилучити земельну ділянку у них. З правилами раціонального використання земель сільськогосподарського призначення, ви можете ознайомитися за посиланням: http://adilet.zan.kz/rus/docs/V1500011549

6. Чи може держава відібрати землю?

Да може. У випадках, якщо земля не використовується за призначенням, наприклад, вона не обробляється, на ній не вироблятися продукція, то держава має право вилучити її. Друге, якщо контроль над якістю показує, що земля використовується не належним способом (використовуються заборонені хімікати), в результаті чого земля перетворюється в пісок. Земля також вилучається в тому випадку, якщо по-хижацькому експлуатується. Всі ці заходи вживаються незалежно від того, чи знаходиться земля у приватній власності або в оренді.

7. Чи може громадянин Казахстану викупити землю, взяту в оренду?

Да може. Для казахстанців передбачаються особливі пільгові умови: викуп орендованої землі за півціни в розстрочку до 10 років. На іноземців дана норма не поширюється.

8. Що буде з орендованою землею в разі її недобросовісного використання казахстанцями або іноземцями, якщо їх дії призведуть до виснаження землі і її отруєння забороненими хімікатами? Хто і як це має контролювати?

Казахстанським законодавством заборонені до використання хімікати, не включені в офіційно дозволений список пестицидів. Агрохімічна служба МСХ і земельні інспекції акімату постійно контролюють якість грунту і стан земель.

При порушеннях законодавства передбачені жорсткі заходи аж до вилучення землі.

Органами контролю при акімату проведені перевірки земельних ділянок суб'єктів агропромислового комплексу на предмет дотримання земельного законодавства. В результаті проведеної роботи у 2015 році та першому кварталі 2016 року виявлено 263,9 тис. Га нераціонально використовуваних земель сільськогосподарського призначення.

У минулому році 187 власникам і землекористувачам видано приписи про усунення порушень земельного законодавства, в тому числі 171 суб'єкт притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 169,5 млн. Тенге.

У першому кварталі 2016 роки 7 власникам і землекористувачам видано приписи про усунення порушень земельного законодавства, в тому числі 5 суб'єктів притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на 106 тис. Тенге.

9. Скільки коштує земля?

Вартість конкретної земельної ділянки визначається відповідно до базових ставками, і інформація про це знаходиться на сайті http://adilet.zan.kz/rus/docs/P030000890.

До базових ставок застосовуються поправочні коефіцієнти залежно від якісного стану земельної ділянки, його місця розташування, водозабезпечення, віддаленості від центрів обслуговування і т.д.

Наприклад, чим далі земельну ділянку від населеного пункту, об'єкта інфраструктури, тим нижче понижуючий коефіцієнт.

Вартість визначається індивідуально за кожною земельною ділянкою.

Остаточна ціна земельної ділянки визначається аукціоном.

10. Скільки землі може придбати одна людина?

Затверджено гранично максимальні розміри земель сільгосппризначення в межах одного адміністративного району, які можуть перебувати у приватній власності і оренди. Інформацію стосовно максимального розміру можете отримати на сайті adilet.kz.

11. Якщо казахстанец купить землю на аукціоні, чи може він перепродати її іноземцю?

Ні не може. Це заборонено законодавством.

12. Є сумніви, що аукціон і конкурси проходять відкрито і чесно. Що робиться в цьому напрямку?

Законом чітко встановлено порядок проведення торгів, аукціон - для громадян, конкурс - для іноземців.

Механізм проведення торгів виключає корупцію при розподілі земель. Аукціон за своєю суттю забезпечує принципи гласності, змагальності між потенційними покупцями та відкриту конкуренцію.

13. Хто контролює частку іноземної робочої сили в країні? Є також побоювання, що іноземці займуть робочі місця при створенні спільного підприємства.

За притоку іноземних громадян в Казахстан хотілося б пояснити, що за 5 років кількість іноземців, які прибувають в Казахстан, практично не змінюється. Щорічно у нас в республіці в середньому з різними цілями в'їжджає (реєструється) більше одного мільйона іноземних громадян. Це туристи, командировочні, студенти, робітники та ін. З них в основному (80-90%) - це громадяни країн СНД.

Трудова діяльність іноземних працівників в Казахстані регулюється через квоти, тобто постановою уряду встановлюється максимальна кількість іноземців, що приїжджають в нашу країну на заробітки. Ця квота не перевищує 0,7% від економічно активного населення. Наприклад, в 2016 році квота становила 63 тис. Осіб. У попередньому році розмір квоти був приблизно такий же, однак в 2015 році було видано всього 32 тис. Дозволів. Таким чином, квота була освоєна лише на 50%.

При цьому, квота передбачає залучення кваліфікованих працівників, дефіцит яких відзначається на вітчизняному ринку праці. З них тільки 2054 чоловік приїхало для сільськогосподарських робіт.

14. Чи може іноземний землекористувач, який орендував землю в Казахстані, залучити своїх співгромадян для спільної роботи.

Залучення іноземної робочої сили в Казахстані обмежена державної щорічної квотою і поширяться виключно на кваліфікованих працівників. На 2016 рік квота становила не більше 63 тис. Чоловік і не перевищує 0,7% від загальної кількості казахстанських працівників. Термін дії дозволу для іноземців не перевищує одного року, після закінчення якого він зобов'язаний покинути Казахстан.

Крім того, кількість іноземних працівників не повинна перевищувати 10% від загальної кількості працюючих в тому чи іншому підприємстві. Ця норма поширюється тільки на роботодавців.

15. Ми розуміємо, що земля для казахстанців - сакральна тема. Зараз значення не має - оренда або продаж. Земля - це мати. Мати не продається і не дається в оренду.

Всім відомо, що земля - ​​мати багатства, а праця - батько його! Праця і земля - ​​головні джерела багатства. Країна тим багатше, чим більше створює продукти. Джерело багатства слід шукати в самому виробництві. Казахстан має величезні сільськогосподарськими ресурсами. Земельний фонд нашої країни становить 272,5 млн. Гектарів. Це безцінне національне багатство, яким, на жаль, до сих пір ми не можемо ефективно скористатися. Земля не обробляється роками і, як наслідок, деградує і заростає бур'янами. Якщо працювати і обробляти землю, вона стає справжнім багатством і надбанням нашої країни. Саме з цією метою ми створюємо всі умови, щоб на нашій землі виростити своїх міцних господарників, вміло використовують передові світові технології.

16. Чи не втратять чи казахстанці своїх раніше орендованих земель при впровадженні законодавчих норм?

Прийнятим Законом не скасовується надане раніше право оренди діючих землекористувачів.

Ніхто не змушує їх викуповувати орендовану землю прямо зараз. Вони можуть використовувати її до закінчення терміну оренди.

При цьому, чинним землекористувачам надається право викупу в приватну власність раніше наданих в оренду земельних ділянок зі знижкою в розмірі 50%.

Крім того, дану суму можливо оформити в розстрочку терміном до 10 років.

(Відповідно до Закону РК від 2 листопада 2015 року «Про внесення змін і доповнень до Земельного кодексу Республіки Казахстан», стаття 171 Земельного кодексу).

17. Я живу в селі і готовий купити землю. Що мені треба зробити для цього?

По-перше, бути поінформованим та стежити за оголошеннями. Акімату публікують оголошення про проведення аукціону не пізніше, ніж за п'ятнадцять календарних днів до оголошеної дати проведення аукціону. Оголошення з відомостями про земельні ділянки, виставлених на аукціон, можна знайти в обласних періодичних друкованих виданнях, на офіційному сайті акімату і платформі Електронного уряду.

Для участі в аукціоні необхідно просто звернутися в акимат і подати заявку.

Не варто забувати, що з 1 липня 2016 року планують виставити на аукціон для казахстанських громадян близько 1,7 млн. Га сільгоспземель.

18. Я бізнесмен. Де я можу взяти інформацію з приводу якості землі і під що її використовувати?

Оголошення про проведення аукціону повинні містити всі необхідні відомості про земельну ділянку, в тому числі якісні характеристики і цільове призначення.

19. Для чого Казахстану необхідно залучати іноземні інвестиції в сільське господарство? Хіба ми самі не можемо освоїти свої землі?

Незважаючи на активний розвиток вітчизняного сільського господарства, наша країна має великий невикористаний потенціал. Наприклад, Казахстан має 147 млн. Га пасовищ і межує з двома країнами, найбільшими споживачами яловичини. Це Росія і Китай, які закупили яловичину в 2014 році на суму понад 4 млрд. Дол. США. При таких потенційних споживачів ми не використовуємо наші можливості.

А в чому ж причини? Основна причина - це брак інвестицій в сільське господарство, пов'язаний з високими фінансовими витратами виробництва, великим терміном його окупності, відсутністю інфраструктури на селі, включаючи об'єкти з переробки та зберігання сільгосппродукції та відповідно відтоком кадрів.

А брак інвестицій в свою чергу проявляється, в першу чергу, в низькій технічній оснащеності галузі (80% парку сільськогосподарської техніки області зношене).

По-друге, через низький фінансового забезпечення багато селян, не використовуючи добрива, знижують родючість грунту.

Крім того, історично казахи були самими вмілими тваринниками, і сьогодні фермери відновлюють колишній потенціал галузі. А залучення інвестицій призвело б до активного розвитку цього напрямку.

При цьому приплив інвестицій в сільське господарство в 2015 році склав 167,0 млрд. Тенге, що в 23 рази менше, ніж в промисловість. Тому залучення іноземних компаній в розвиток агровиробництва дозволить впровадити нові агротехнології, сільгосптехніку, насіннєвий матеріал, добрива та ін.

Ми, казахстанці, будемо вживати свої вітчизняні продукти: м'ясо, фрукти, овочі, які виросли на нашій землі. А іноземні компанії при цьому будуть платити податки, створювати робочі місця, покращувати інфраструктуру села, підвищувати кваліфікацію наші працівників. Ми повинні прагнути до забезпечення продовольчої безпеки, зниження імпортозалежності, а також збільшення експортного потенціалу.

Більш того, в Казахстані існують сприятливі умови для виробництва органічної продукції, яка проявляюется насамперед в історично низькому рівні хімізації земель і платоспроможності прилеглих ринків.

В кінці 2015 року, ми прийняли закон про виробництво органічної продукції, який дозволить нам створити систему підтримки і регулювання органічного виробництва, що дозволяє забезпечити населення продукцією високої якості, а виробників - справедливою ціною.

Є також і глобальні передумови.

Перше, це зростання населення. З урахуванням прогнозів щодо зростання чисельності населення, до 2050 року необхідно буде виробляти на 60% більше продовольства, ніж зараз, а в країнах, що розвиваються - в 2 рази більше нинішнього обсягу.

І друге, світовий сільськогосподарський потенціал виснажується, що може привести до значного зростання дефіциту продовольства.

Тому, з огляду на порівняно невелике власне населення, Казахстан буде відігравати важливу роль в стабілізації і поліпшенні продовольчої ситуації в світі.

Світова практика показала, що тільки окупність коштів, вкладених в сільське господарство, становить мінімум 10 років, а отримання прибутку і подальший розвиток цього виробництва вимагає більш тривалого терміну.

Наприклад, термін оренди для іноземців в Росії становить 49 років, у ОАЕ - 99 років. І це НЕ Випадкове.

20. Питання отримання громадянства (фіктивні шлюби, отримання громадянства подружжям Казахстанців і отримання ними частки землі).

До громадянства Республіки Казахстан можуть бути прийняті іноземці, які постійно проживають на території Республіки Казахстан не менше 5 років, або перебувають у шлюбі з громадянами Республіки Казахстан не менше трьох років.

Дана норма врегульована статтею 16 Закону Республіки Казахстан «Про громадянство».

У разі, якщо для отримання громадянства іноземець уклав фіктивний шлюб з громадянином / громадянкою Республіки Казахстан, то в такому випадку отримане іноземцем громадянство Казахстан анулюється.

Це також чітко врегульовано законодавством Казахстану. Так, пунктом 6) статті 21 Закону Республіки Казахстан «Про громадянство» передбачено, що громадянство Республіки Казахстан втрачається, якщо шлюб з громадянином Республіки Казахстан, що послужив підставою для набуття особою громадянства Республіки Казахстан, визнаний судом недійсним.

21. Якими об'єктивними показниками доведено, що введення приватної власності на землі сільськогосподарського призначення в нашій країні привело до їх більш ефективному використанню в порівнянні з довгостроковою орендою (в світовій практиці немає переконливих доказів економічного переваги приватної власності на землю перед її орендою)?

Коли людина має в приватній власності землю, він до цієї землі ставиться відповідально, використовує її, заробляє на ній гроші. Однак, отримавши землю в оренду і заплативши за оренду мізерні гроші (в середньому 200 тг / га), казахстанські громадяни не дбають про землю.

За результатами інвентаризації сільгоспземель (2012-2014 роки) виявлено 19,2 тис. Земельних ділянок на площі 7,4 млн.га невикористовуваних земельних ділянок.

Також встановлено зниження рівня родючості грунтів.

Аналіз показав, що у великій мірі не використовуються або використовуються з порушенням законодавства саме землі, що знаходяться в оренді, оскільки головною метою орендарів, як правило, є експлуатація корисних властивостей землі, як природного ресурсу, без вкладення будь-яких засобів на відновлення його корисних властивостей , за принципом отримання «швидкого прибутку» протягом терміну оренди.

Не всі нинішні орендарі використовують землю сумлінно, не впроваджуються сучасні технології з обробітку землі.

У зв'язку з чим, в рамках 35-кроку Плану націй вжито заходів щодо забезпечення ефективного та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення шляхом впровадження механізмів з передачі їх у приватну власність.

22. При укладанні шлюбу іноземця з громадянином РК, в разі якщо вони придбали землю, чи може іноземець стати власником цієї землі?

Законодавством чітко розмежовано, що право приватної власності на землі сільськогосподарського призначення може належати тільки громадянину РК, право оренди - іноземцю.

Таким чином, шлюбні відносини не впливають на вигляд права по відношенню до землі.

У разі розлучення у казахстанського чоловіка (дружини) його частина землі залишається в приватній власності, а в іноземного - в оренді.

23. Якою буде подальша доля сельхозучастніков: а) якщо після їх придбання у власність участь іноземного капіталу в спільних компаніях-покупцях буде розширено до частки понад 50 відсотків; б) якщо вони будуть фігурувати в якості застави в іноземний банк?

Відповідно до статті 24 Земельного кодексу, юридичним особам, в статутному капіталі яких частка іноземців становить більш ніж 50%, можуть володіти земельними ділянками сільгосппризначення тільки на праві оренди строком до 25 років.

У разі збільшення участь (частки) іноземного капіталу в юридичну особу, відповідно до вимог статті 66 Земельного кодексу, ділянка повинна бути відчужений або переоформлений на право оренди протягом 3-х місяців.

У разі невиконання зазначених вимог законодавства місцевий виконавчий орган за місцезнаходженням земельної ділянки направляє позов в судові органи про вилучення земельної ділянки у державну власність.

У разі, якщо навіть казахстанська земля буде передана в заставу в іноземний банк, то іноземний банк не зможе набути право власності на неї.

Довідково: відповідно до статті 24 Земельного кодексу (в редакції, введеної в дію з 1 липня 2016 року), іноземні особи можуть володіти земельними ділянками сільськогосподарського призначення тільки на праві тимчасового землекористування на умовах оренди терміном до двадцяти п'яти років.

І в цьому випадку, відповідно до пункту 1 статті 66 Земельного кодексу, іноземна особа має вжити заходів протягом трьох місяців з відчуження землі або переоформленню права на землю. У разі невиконання цієї вимоги, місцевий виконавчий орган області, міста республіканського значення, столиці, району, міста обласного значення подає позов про повернення земельної ділянки за її місцезнаходженням.

Які зміни було внесено до Земельного кодексу?

Для забезпечення раціонального і ефективного використання земель сільськогосподарського призначення було вжито низку заходів, спрямованих на введення землі в ринковий оборот.

З метою стимулювання активного ринкового обороту земель і підвищення економічної віддачі від земельного фонду Законом Республіки Казахстан від 2 листопада 2015 року в Земельний кодекс внесено низку змін.

Перше. Введення нового механізму надання земельних ділянок за допомогою проведення аукціону.

Так, земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності будуть надаватися фізичним та юридичним особам РК на праві приватної власності за допомогою продажу через аукціони в наступній послідовності.

В першу чергу - через аукціон, який передбачає підвищення кадастрової (оціночної) вартості земельної ділянки.

Якщо за підсумками двох аукціонів ділянка не буде реалізований, то він буде виставлений на аукціон, який передбачає зниження ціни ділянки від кадастрової вартості до встановленого мінімального порогу (50% від кадастрової вартості).

Друге. Надання пільгових умов щодо викупу земельних ділянок, що перебувають в оренді.

Дана норма враховує інтереси громадян і юридичних осіб Республіки Казахстан і надає їм право викупу в приватну власність раніше наданих земельних ділянок сільгосппризначення до закінчення терміну оренди за пільговою ціною, яка визначається в розмірі 50% від його кадастрової вартості з розстрочкою до 10 років.

Також передбачається норма, що захищає права власників земельних часток, які передали дані частки до статутного капіталу господарських товариств в якості внеску або в виробничі кооперативи як внесок.

Третє. Зняття обмежень щодо використання земель сільгосппризначення знаходяться в оренді.

Кодекс дозволяє землекористувачам здійснювати операції з правом оренди, зокрема закладати в банк, відчужувати в межах терміну оренди.

Четверте. Спрощення процедури зміни цільового призначення земельної ділянки.

Згідно з новими змінами до Земельного кодексу, передбачається виключення обов'язки зміни цільового призначення сільгоспземель при будівництві об'єктів, пов'язаних з веденням сільського господарства і при зміні форми господарювання на даних ділянках.

Як вирішується земельне питання в інших країнах світу?

Приватна форма власності на землі сільськогосподарського призначення в основному впроваджена в європейських країнах.

У східноєвропейських країнах, таких як Польща, Угорщина, Румунія і Болгарія, впроваджено право приватної власності з 3-5 річним забороною на їх продаж.

Проте, зарубіжна практика не виключає існування різних форм власності на землю, таких як, приватна і державна, така альтернатива доводить свою спроможність.

Держава, підтримуючи і оберігаючи приватну власність на землю, бере на себе контрольні функції за її використанням і розпорядженням.

Такий підхід до питання про власність на землю, як показує світовий досвід, дуже практичний і йде на благо всього суспільства і економіки в цілому, таким чином, забезпечується постійний оборот земель.

Рівноправний розвиток державної і приватної власності на землі сільськогосподарського призначення існує в Бельгії, Швеції, Росії, Італії.

У Бельгії регулювання орендних відносин здійснюється державою, з метою недопущення латифундій, нецільового та неефективного використання земельних угідь. Таким чином, переважною формою речового права аграрного сектора земельних відносин є приватна власність. Близько 43% земель в Швеції, що становить понад 19 млн. Га, знаходиться в приватній власності, інші землі знаходяться в землекористуванні.

В Італії, щоб землі використовувалася і були в обороті, застосовується примусова здача в оренду (продаж) ділянки більш ефективним користувачам, якщо фермер не забезпечує ведення господарства належним чином (включаючи підтримання родючості землі і використання за цільовим призначенням). Введені жорсткі умови цільового використання земель різних категорій, в тому числі екологічного характеру, які визначаються з урахуванням зонування територій, санкції за порушення встановлених правил землекористування.

Наприклад, термін оренди для іноземців в Росії становить 49 років, у ОАЕ - 99 років.

1. Хто може купити землю в приватну власність?
2. Наскільки законодавство виключає можливість для іноземців знаходити обхідні шляхи для отримання землі у власність?
Чи так це?
4. А в разі, якщо іноземець набуває частку менше 50%, в таку юридичну особу, не оминає він заборона?
5. Хто може взяти землю в оренду?
6. Чи може держава відібрати землю?
7. Чи може громадянин Казахстану викупити землю, взяту в оренду?
8. Що буде з орендованою землею в разі її недобросовісного використання казахстанцями або іноземцями, якщо їх дії призведуть до виснаження землі і її отруєння забороненими хімікатами?
Хто і як це має контролювати?
9. Скільки коштує земля?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online