Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
27 грудня, 2015 Росія випускає нову 100 рублеву банкноту в пам'ять про анексію Криму, пише NPR.
Але нова банкнота може також не дати забути про нинішніх економічних проблемах. Сьогодні 100 рублів не варті і 2 доларів, що приблизно в два рази менше вартості сторублевой банкноти в лютому 2014 року, перед тим, як Росія захопила Крим.
Ця вартість відображає різку девальвацію рубля через падіння ціни на нафту і західних санкцій, введених через анексії Криму і російської військової підтримки сепаратистів в східній Україні.
На одній стороні купюри зображено кримська туристична пам'ятка "Ластівчине гніздо", побудована за примхою нафтового барона в 1912 році у вигляді живописно ютящегосяся на вершині скелі казкового замку. На іншій стороні - пам'ятник затопленим кораблям в Севастопольській бухті, на місці російської військово-морської бази.
Російський Центробанк планує надрукувати приблизно 20 мільйонів "кримських" банкнот.
Якщо ціни на нафту залишаться нижче $ 40 за барель, рубль може знецінитися ще більше в наступному році. Навіть якщо ціни на нафту в середньому будуть триматися на рівні $ 45, російській економіці забезпечена рецесія на більшу частину 2016 року.
У понеділок Євросоюз продовжив санкції проти Росії ще на шість місяців. У числі іншого санкції позбавляють можливості ключові російські банки і підприємства отримувати кредити в європейських банках.
Так що повітряний замок на одній стороні і пам'ятник затопленим кораблям - на інший можуть стати нагадуванням про те, яку ціну платить Росія за придбання Криму.
джерело
* * *
Телескоп, зображений на "кримської" сторублевой купюрі, не працює з тих пір, як на його території з'явилися російські "зелені чоловічки"
Під Євпаторією в Криму знаходиться один з найбільших в світі повноповоротних телескопів РТ-70. Ця унікальна за характеристиками і розмірами «тарілка» була побудована ще в 1970-ті роки і використовувалася для прийому телеметричної інформації з космічних апаратів, радіолокації планет і навіть для відправки радіопослань позаземним цивілізаціям.
До весни 2014 року, коли Росії анексувала Крим, РТ-70 (друга назва П-2500) належав Національному центру управління та випробувань космічних засобів України. При цьому РТ-70 як науковий інструмент активно використовувався російськими астрономами для наукових експериментів.
За угодою з українським урядом антена служила одним з головних наземних плечей російського космічного радіотелескопу «Радіоастрон», дозволяючи астрономам досягати рекордного дозволу при спостереженні об'єктів у Всесвіті.
При цьому спостереження за програмою «Радіоастрон» на телескопі вели як російські, так і харківські фахівці. Так тривало до весни 2014 року, до тих пір, поки на об'єкті не з'явилися російські військові.
Незабаром у гігантського телескопа та навколишньої інфраструктури з'явилися нові господарі: об'єкти перейшли у відання Військ повітряно-космічної оборони Росії.
На півтора року астрономи втратили доступ до телескопа, і всі спроби відновити спостереження залишалися безуспішними.
За даними двох джерел, військові хочуть «кілька мільйонів рублів за користування радіотелескопом протягом півроку». Будучи українським, телескоп обходився російським астрономам майже безкоштовно.
джерело