Планування панельних будинків 5 поверхів хрущовка. Планування хрущовки

  1. «Хрущовка»
  2. "В тісноті та не в образі"
  3. Двокімнатна «хрущовка»
  4. Трикімнатна «хрущовка
  5. На світлині:
  6. Існують три різновиди даного типу житлових будинків:
  7. конструкція хрущовок
  8. Варіанти перепланування хрущовок
  9. Перепланування хрущовки фото

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Квартири які називають хрущовками відносяться до панельним або цегляним 2-5 поверховим будинкам, які будувалися за часів правління Н.С. Хрущова.
Будівництво «хрущовок» тривало з 1959 по 1985 рік. У таких будинках є в основному одне і двокімнатні квартири, висота стель 2,48 м, в деяких серіях будинків, висота стель сягала 2,7 м, суміщений санвузол, слабка звукоізоляція внутрішніх стін , Відсутність ліфтів. Термін служби таких будинків розраховувався на 25-50 років. Таке будівництво було дешевим в СРСР і таким чином швидко вирішувалася проблема розселення радянських громадян.
Ще головна відмінність "хрущовки" від інших квартир - маленька кухня (4-7 м2), Хрущов вірив, що при світлому комунізмі, радянська людина буде харчуватися в ресторанах, а кухня потрібна буде, тільки щоб підігріти чай, звідси не вважалося за доцільне робити велику кухню . Також важливо відзначити, що в "хрущовках" алюмінієва проводка, яка не годиться для сучасних побутових приладів і яку потрібно міняти на мідні дроти. Просто раніше не було потужних побутових приладів і не було потреби використовувати дорогі дроти.

План-схема і розміри квартири "хрущовки" майже всюди однакові. "Хрущовки" були з квартирами 1,2,3 кімнати. Чотирьох-кімнатної "хрущовки" не існує.

План-схема одне кімнатної квартири хрущовки
План-схема одне   кімнатної квартири   хрущовки

розміри одне кімнатної хрущовки : Загальна площа - 30 кв.м., житлова 17-18 кв.м., кухня-6 кв.м. У деяких квартирах присутня маленька комора. Є і менш поширена планування однокімнатної квартири в "хрущовках", яка не сильно відрізняється від цієї, коли прохід на кухню ізольований від кімнати перегородкою, а вхід в кімнату здійснюється через коридор

План схема трикімнатної квартири хрущовки
План схема   трикімнатної квартири   хрущовки

Розміри трикімнатної хрущовки: загальна площа - 43-45 кв.м, житлова 27-29 кв.м, кухня - 6 кв.м. Практично у всіх квартирах є комора. Проект 2-х кімнатній хрущовки передбачає наявність однієї прохідної кімнати.

План схема двокімнатної квартири хрущовки
План схема   двокімнатної квартири   хрущовки

Розміри трикімнатної хрущовки: загальна площа 55 кв.м., житлова - 37 кв.м, кухня 6 кв.м. Є одна прохідна кімната і комора.

Дуже схожі на "хрущовки" вдома які звикли називати

Отже, ви купили квартиру, стоїте на порозі і думаєте, де б зробити спальню. Одразу попереджаємо, що ця кімната повинна бути максимально віддалена від вхідних дверей. Тоді вас не будуть турбувати сторонні звуки, що доносяться зі сходів. По можливості уникайте прохідний спальні. Близьке розташування санвузла тільки вітається. Як не можна краще підійде для спальні кімната з невеликою нішею, в якій можна влаштувати вбиральню (а якщо глибина ніші менше 1 20 см - розмістити зручний шафа-купе). Тепер розглянемо планування спалень в типових квартирах . З величезної кількості планувань ми виберемо популярну будівництво 1960-х - «хрущовку», дев'ятиповерхову «чешку» і наостанок перейдемо до сучасного Житлобуд.

Так виглядає зовні типова «хрущовка»

«Хрущовка»

Перші типові проекти 5-поверхових «хрущовок» розробили в середині 1950-х. Тоді міста задихалися від нестачі житла, але завдяки індустріальному методу зведення будівель вихід знайшовся: багатоквартирний будинок стали збирати за все за кілька місяців, як етажерку, з готових блоків. Типове будівництво внесло зміни і в проектування міських кварталів. Тепер планували ні вулиці, а цілі мікрорайони зі своєю інфраструктурою: школами, дитячими садами і магазинами.

Квартири зразка 1960-х будували швидко і дешево, по-спартанськи: з маленькою кухнею (6 м 2), суміжними кімнатами і поєднаним санвузлом. Але найбільш гнітючі в такому приміщенні виявилися низькі стелі (2,45-2,55 м заввишки). Не варто впадати у відчай, якщо вам вистачило грошей лише на цей раритет. Є кілька практичних ідей з перетворення «бабусиної спадщини» у зручний затишне житло. Почнемо з однокімнатної квартири ...

"В тісноті та не в образі"

На жаль, габарити однокімнатної «хрущовки» не дозволяють облаштувати окрему спальню: багатофункціональна кімната буде служити і спальнею, і вітальнею, і кабінетом, і дитячої одночасно. Доведеться відмовитися навіть від ліжка і тумбочок. І хоч в такій квартирі немає місця самоти, її теж можна зробити затишною.

На допомогу приходить все та ж меблі з шістдесятих, а саме речі-трансформери. Поза всяким сумнівом, найпоширеніший їх тип - це диван-ліжко. Популярні всі чотири його різновиди: диван «книжка», диван «розкладачка», диван з висувним механізмом і диван з відкидними боковинами. Більш сучасною і найдорожчою новинкою в цій галузі є так званий диван-гіпертрансформери, в якому забирається (або відгинається) буквально все: підлокітники, спинка, подушки і т. Д.

Крім диванів-трансформерів, нам знадобляться розсувні столи, різного роду стелажі і легкі полички. Можна використовувати також розсувні двері. Ось, втім, і весь набір вміщається меблів.


План 1-кімнатної «хрущовки»

! Крихітна площа і катострафические брак простору - ось головні характеристики однокімнатних квартир, а тим більше «хрущовок». Тут доведеться поборотися, всіма можливими способами відвойовуючи кожен сантиметр житлової площі. Тому рекомендуємо за рахунок коридору збільшити або площа кімнати, або санвузол і кухню. Не забувайте також про те, що при бажанні завжди можете здійснити про скління балкона в хрущовці, а також його утеплення. Попередньо розробивши і затвердивши архітектурний проект, можна навіть збільшити його площу. Таким чином ви отримаєте місце для крісла-ліжка.

Двокімнатна «хрущовка»

На відміну від мешканців однокімнатної «хрущовки», володарі двокімнатних «апартаментів» можуть похвалитися персональної територією - майбутньої повноцінної спальнею.

А на балконі, якщо дозволяють кошти, облаштовують невеликий кабінетик, площа якого за бажанням збільшують. Для цього вам необхідно розробити архітектурний проект на збільшення балкона і узгодити його у відповідних інстанціях. Таким чином ви отримаєте не тільки додаткові метри для робочого місця, а й, скажімо, незаскленого частина балкона з окремим виходом з кухні.


Таким чином ви отримаєте не тільки додаткові метри для робочого місця, а й, скажімо, незаскленого частина балкона з окремим виходом з кухні

План 2-кімнатної «хрущовки» (планування «трамвай»)

! більш зручних варіантів меблювання, крім тієї, що представлена на кресленні, при плануванні квартири типу «сорочечка» не існує. І навіть в цьому випадку залишається вкрай мало вільного місця. Тому наявність балкона в такій квартирі просто щастя. Утепливши його, ви зможете викроїти кілька цінних додаткових квадратних метрів ; на яких розмістяться як туалетний столик, так і робоче місце .


План 2-кімнатної «хрущовки» (планування «сорочечка»)

! У спальні площею всього 2,4x5,5 м при плануванні квартири «трамвай» розмістити повноцінну двоспальне ліжко можливо, але такий варіант буде пов'язаний з деякими труднощами в збиранні та в легкості пересування. При подібній меблювання непогано організувати подіум з місткими висувними ящиками для зберігання постільних речей та іншого білизни. По обидва боки матраца замість бра можна розташувати підлогові світильники, а навпаки поставити шафу-купе або навіть облаштувати повноцінну гардеробну кімнату для зберігання одягу, прасувальної дошки, пилососа та інших речей. Якщо ж стандартний підвіконня поміняти на більш широкий, він замінить туалетний столик. Таким чином ми зможемо розмістити все, що необхідно для комфортної спальні.

Трикімнатна «хрущовка

Зазвичай в трикімнатних «хрущовках» котрась із кімнат є сусідами з коморою. Саме це приміщення підійде для спальні, а з суміжного комори вийде непогана гардеробна. Це дозволить розвантажити кімнату, а для зберігання нижньої білизни і постільних речей буде досить комода.


План 3-кімнатної «хрущовки»

В однокімнатній квартирі можна поставити містку шафу з легкими скляними або дзеркальними фасадами - так він не буде здаватися громіздким пароплавом, який став на якір у вашій квартирі. Вибирайте легкі меблі. У «хрущовках» актуальний мінімалізм, не дарма ж вони родом з шістдесятих. Зверніть увагу на скандинавський дизайн меблів, він за своїми формами і габаритами відмінно підійде для невеликих квартир. Малогабаритну спальню варто зонувати виключно кольором і фактурою. А від багаторівневих гіпсокартонних стель потрібно відмовитися.

Хрущовка і «простір», здавалося б, два несумісних поняття. Ользі Морозової на прикладі цієї московської квартири вдалося довести: важлива не кількість квадратних метрів, а якість роботи з простором.

На світлині:

Тепер тільки напис на стіні нагадує про «хрущовську» минуле цієї просторої квартири-студії.

Відомості про квартиру: однокімнатна квартира площею 33 кв. м в типовій хрущовці.

Власниця квартири: молода дівчина.

Побажання клієнтки: створити відчуття простору в квартирі.


Побажання клієнтки: створити відчуття простору в квартирі

Потрібно сказати, якщо молоде покоління і купує «першу квартиру», то вже точно не прагне вкладати гроші в старий фонд. Тим більше, купувати нерухомість в хрущовці. І якщо подібна квартира дістається «у спадок», в дорогий ремонт за участю дизайнера теж практично ніколи не інвестують. Ця квартира унікальна вже тим, що її власник - юна творча дівчина.

Замовниця поставила перед архітектором надскладне завдання: створити затишну і красиву, а головне - простору квартиру. Була потрібна не тільки простора кухня і обідня зона , Але також робоче місце і місце для спілкування з друзями (обов'язково з повноцінним диваном). А також в достатній кількості місця для зберігання книг і великий гардероб.


План проведеного перепланування. На схемі червоним позначені демонтовані перегородки.

Коментувати в FB Коментувати в VK

Наше бюро розробить проект перепланування в хрущовці будь-якої серії і допоможе в узгодженні !

Програма знесення хрущовок в останні роки була фактично заморожена, тому вони ще довго будуть залишатися частиною міського ландшафту. Проблема перепланувань квартир в хрущовках стоїть досить гостро, оскільки вони, як відомо, відрізняються тіснотою і незручністю.

Існують три різновиди даного типу житлових будинків:

До речі, не всі хрущовки є п'ятиповерховими, як це прийнято вважати. Наприклад, широко поширена серія II-18 може мати 8, 9 і навіть 12 поверхів, також вона зустрічається і в цегляному виконанні. Багато цегляні хрущовки часто мають 4, 6 або інша кількість поверхів.

конструкція хрущовок

Незалежно від будівельного матеріалу , Конструктивно всі хрущовки схожі: роль несучих виконують дві фасадні стіни і одна поздовжня по центру будинку, а торцеві стіни і деякі поперечні, є діафрагмами жорсткості. Більшість же внутрішньоквартирних стін - це легкі перегородки, які можна демонтувати без збитку для силової схеми будівлі. Ця обставина багато в чому полегшує перепланування в хрущовках в порівнянні з більш сучасними типовими будинками, які мають більше несучих стін в габаритах квартири.

Винятком є ​​деякі серії великоблочних хрущовок, таких як II-18 і її модернізація І-209, де присутні поперечні несучі стіни - наприклад, між кухнею і кімнатою в 1 кімнатній квартирі, або між житловими кімнатами в 2 х кімнатній. Більш того, дані внутріквартирні стіни в цих серіях можуть містити в собі вентканали (основні або допоміжні). приклад - однокімнатна квартира в хрущовці І209, де в стіні між кімнатою і кухнею знаходиться вентиляція , Яка не дозволяє пробивати отвір в даній стіні. У той же час фасадні стіни в цих двох серіях самонесучі з опертям на окремий фундамент.

Приклад плану поверху стандартної хрущовки серії 1-510:


Варіанти перепланування хрущовок

Отже, оскільки в більшості розглянутих в статті будинків мало внутрішніх несучих стін, перепланування з демонтажем або перенесенням міжкімнатних перегородок , Не потребують оформлення технічного висновку від автора будинку. Досить простого проекту. Втім, якщо несучі стіни присутні і зачіпаються, ТЗК буде необхідно, так само як і проект перепланування з розділом по посилення прорізів .

Не забувайте, що навіть якщо ваша перепланування стосується лише прорізів в несучих перегородках, обійтися без процедури узгодження не вдасться, оскільки будь-яка зміна конфігурації приміщень вимагає отримання дозволу від житлової інспекції і оформлення нових документів БТІ.

Наприклад, ви намітили перепланування двокімнатної хрущовки в трикімнатну , І вам всього лише потрібно розділити одну з кімнат на 2 частини. Навіщо тут потрібен проект? Пояснюємо. Дане планувальне рішення повинно відповідати будівельним і санітарним нормам . Це означає, що необхідно дотримати відповідні мінімальні розміри кімнат, а також забезпечити їх природним освітленням. Тому співробітники жилинспекции повинні схвалити проект перепланування зі светопропускающей перегородкою і експлікацію після перепланування.

Однак варіанти перепланувань хрущовок, як правило, не обмежуються лише заходами щодо зламу або установці несучих перегородок між кімнатами. Досить часто власники хочуть об'єднати або розширити приміщення ванни і санвузла. У цій ситуації також необхідна розробка проектної документації. Це обумовлено необхідністю укладання гідроізоляції, яка означає зміну конструкції підлог, яке за законом про перепланування вимагає розробки проекту. Також не варто забувати про оформлення актів прихованих робіт при проведенні ремонту хрущовки з переплануванням "мокрих зон".

При переплануванні ванної та санвузла в хрущовці, їх розширення може проводитися тільки на площу нежитлового приміщення (коридор, гардероб, комора). Збільшувати "мокрі зони" за рахунок кухні або кімнати забороняється нормативами, хоча, якщо під вашою квартирою підвал або магазин, ви можете це зробити.

Що стосується перепланування кухні в хрущовці, тут також існують певні обмеження. Наприклад, її не можна переносити на місце санвузла або ванною, а також на місце житлової кімнати (як і в будь-якому іншому багатоквартирному житловому будинку в Москві). Крім того, кухні в п'ятиповерхівках найчастіше газифіковані, а значить, їх заборонено об'єднувати з кімнатою без дверей в отворі або без розсувної перегородки на місці демонтованого ненесучої стіни. Нижче ми наведемо ряд фото проектів перепланувань з прикладами таких перегородок.

Якщо ж необхідність установки зсувний перегородки між кухнею і кімнатою вас не влаштовує, то доведеться узгодити з Мосгаз заміну плити на електричну. Те ж стосується і перепланування однокімнатної хрущовки в студію. Як відомо, квартира-студія не має стіни між кухнею та кімнатою, присутність газової плити не дозволить здійснити такий ремонт. Але якщо в такій однушке замінити плиту на електричну, то ви цілком зможете влаштувати невелику кухню-нішу в коридорі.

Перепланування хрущовки фото

Розглянемо типові приклади перепланувань хрущовок.

Перепланування однокімнатної хрущовки серії 1-511:

Тут ми бачимо плани до і після перепланування однушки в цегляній п'ятиповерхівці. Що було зроблено? Газифіковано кухню об'єднали з кімнатою, - замість знесеної перегородки встановили зсувну, як того вимагає житлове законодавство. Кухня також була розширена на ванну і коридор, що збільшило її площа на 1 метр. Санвузол і ванну кімнату об'єднали і розширили на коридор.

проект перепланування двокімнатної хрущовки :

Ця 2 кімнатна квартира в блоковому хрущовську будинку зазнала наступні зміни. Проведено об'єднання кухні і кімнати з монтажному на отвір зсувний перегородки через наявність газової плити. Існуючий отвір в несучій стіні між кімнатами був закритий перегородкою, а новий отвір був зроблений в районі коридору. Також був зроблений суміщений санвузол, демонтували деякі перегородки (з пристроєм нових) і вбудована шафа.

Плани, проект перепланування хрущовки 2 кімнати:

перепланування 3 кімнатної квартири в панельній хрущовці серії 1 мг-600:

Ще одна досить типовий проект перепланування трикімнатної хрущовки. Він включав об'єднання кухні і кімнати і розширення суміщеного санвузла в коридор.

Він включав об'єднання кухні і кімнати і розширення суміщеного санвузла в коридор

Навіщо тут потрібен проект?
Що було зроблено?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online