- Термін давності кредитів
- Як не порушити закон після закінчення терміну давності по кредиту
- Як рахувати терміни погашення кредиту?
- Що робити якщо банк продовжує вимагати борг по закінченню терміну давності по кредиту?
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Закінчення строку давності по кредиту захищає від надмірних прихованих боргів. У будь-якого боргу по кредиту є певний термін давності. Це означає, що колекторські агентства або ж сам банк мають права вимагати борг лише протягом певного часу. Цей закон запобігає ситуацію, коли на залишок в 10 рублів організація намагається накрутити відсоток і дзвонить лише через кілька років, повідомляючи про величезну заборгованість.
Термін давності кредитів
За цивільним кодексом передбачено певний термін погашення кредиту, в нашій країні це 3 роки. Це час дано банку, щоб почати судову справу, якщо таке не було розпочато, якщо воно вже пройдено, то будь-які вимоги до позичальника незаконні.
На жаль, закінчення строку давності по кредиту ще не є гарантією того, що від боржника просто відстануть, більшість постарається збільшити терміни різноманітними законними шляхами, є безліч лазівок для продовження. Однак, необхідно знати цей закон, щоб припинити тривалі вимоги і погрози, коли банк не має на це права.
Як не порушити закон після закінчення терміну давності по кредиту
Іноді людям зараз видають кредит без довідки про доходи, також автокредит 2015 часто не вимагає підтвердження матеріального стану. В результаті безліч людей, які взяли позику дійсно не можуть з ним впоратися.
Якщо боржник сподівається тільки на те, що пройде термін погашення кредиту, то варто врахувати особливості цього закону. Він створювався як захист від надмірного тиску банку, тому якщо їм зловживати, то переслідуватися буде сам неплатник. Застосовується ж активно ця система, якщо всі три роки не було можливості віддавати гроші за серйозної причини, а також, щоб організації не вичікували кілька років для повідомлення, прагнучи збільшувати суму боргу за допомогою додаткових відсотків.
Як рахувати терміни погашення кредиту?
Три роки це досить фіксована цифра позовної давності, проте складність становить в підрахунку. Кожен сам вибирає стартову точку і робить безліч типових помилок:
- момент підписання договору, а також термін погашення кредиту не грають ніякої ролі в даному понятті;
- офіційне спілкування з банком з приводу заборгованості, якщо було прийнято рішення розібратися з допомогою мирного шляху, намагаючись йти назустріч кредиторам і підбираючи потрібний варіант, списує термін на нуль. Відлік в даній ситуації починається з самого початку;
- навіть з урахуванням всіх продовжень і будь-який особливої ситуації термін давності має місце бути і коли настане той рік, коли вже не буде зобов'язань перед банком, якщо це не рішення суду.
Відлік необхідно починати з останнього офіційного взаємодії з банком. До подібного відноситься остання виплата, а також відповідь на будь-який лист з організації або ж оголошення про дострокове стягнення в перші 90 днів затримки платежу. Найкраще в даній ситуації уникати навіть відповідей на дзвінок, адже можуть їх записати і пред'явити для збільшення терміну.
Що робити якщо банк продовжує вимагати борг по закінченню терміну давності по кредиту?
Терміни кредитів ніяк не грають ролі, як і їх сума, якщо правильно підрахувати давність, враховуючи тільки час з останнього офіційного взаємодії, то після цього періоду вже організації та колекторські фірми є правопорушниками.
У більшості випадків банки намагаються вирішити ситуацію не доводячи до такого, однак іноді просто пізно виявляють боржника через некомпетентність співробітників і намагаються забрати гроші, незважаючи на минулі роки. В даному випадку варто не реагувати, а якщо справа все ж подано в суд офіційно зробити клопотання про зняття зобов'язань по закінчення строку давності. Звичайно, краще всього довірити розгляд професійного юриста.
Відносно вкрай неприємних дій колекторської фірми, які можуть не припиниться і після того, як вийшли всі терміни кредитів, також важливо найняти професійного юриста, поодинці з ними практично неможливо впорається, хоча за законом правда на стороні боржника.
отримання кредиту завжди приємно, адже одноразова велика сума грошей дозволяє зробити велику покупку, помандрувати або ще як то втішити розкішшю, проте необхідно завжди думати про наслідки. Звичайно, в законах зроблено багато, щоб змусити виконувати свої зобов'язання боржника, проте є кілька статей, які захищають і його права, а також передбачають різноманітні екстрені випадки.
Найголовнішою помилкою є паніка, щоб не сталося, обов'язково потрібно заспокоїтися і пошукати вихід. Він може бути дуже гідною кандидатурою, аж до того, що можна не платити кредит зовсім, але тільки якщо певні правила дотримуються. Важливо пам'ятай, що це міра захисту від занадто активних вимог, а не спосіб шахрайства, щоб забути про борг.
Що робити якщо банк продовжує вимагати борг по закінченню терміну давності по кредиту?Як рахувати терміни погашення кредиту?
Що робити якщо банк продовжує вимагати борг по закінченню терміну давності по кредиту?