Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Правильна робота адвоката або нотаріуса - запорука спокою і впевненості домовласника. Хоч помилки юристів не є фатальними, вони можуть коштувати дуже дорого. Дізнайтеся, чим варто керуватися при виборі фахівця з юридичної допомоги.
Вирішуємо юридичні питання
У справі взаємовідносин власників житла і юристів в нашій країні спостерігається цікаве протиріччя. З одного боку, багато хто впевнений, що адвокату або нотаріусу під силу все: вони зможуть вирішити будь-які спори, виграти позови, запевнити угоди. З іншого боку, до фахівця звертаються далеко не завжди. Обов'язкові питання вирішують за допомогою нотаріуса, а ось послуги адвоката зазвичай затребувані тільки в разі будь-яких подій.
Істина, як завжди, приблизно посередині. Грамотний юрист не зобов'язаний і фактично не може знати все хитросплетіння нашого законодавства. Але в своїй вузькій сфері він повинен бути майстром. А звертатися варто не тільки до нотаріуса (для законного завершення процесу купівлі-продажу, прийняття спадщини і т. Д.), Але і до адвоката (для вирішення сімейних, земельних, податкових та інших спорів).
Нижче - наші поради щодо вибору та роботі з юристом.
До кого звертатися?
Перш за все, потрібно зрозуміти різницю між категоріями юристів і з'ясувати, який фахівець допоможе в тому чи іншому випадку.
- Юридичним консультантом (юрисконсультом) може стати будь-який громадянин з відповідною освітою: диплом повинен свідчити про закінчення вищого юридичного навчального закладу або аналогічного факультету в університеті. Такий фахівець може давати поради і вирішувати цивільні, адміністративні та господарські питання.
- Адвокатом стає юрист зі стажем роботи від двох років після здачі кваліфікаційного іспиту. Адвокатське свідоцтво дає своєму власникові право не тільки вирішувати всілякі питання, а й представляти інтереси клієнта в суді.
- Нотаріус - це фізична особа, яка уповноважена державою для ведення нотаріальних дій. Це, зокрема, посвідчення угод, реєстрація прав на нерухоме майно та т. Д. Нотаріус не має права надавати інші юридичні послуги або представляти інтереси клієнта в суді.
Що робить юрисконсульт?
Юридичний консультант може:
- допомогти в складанні договорів купівлі-продажу та оренди нерухомості, перевірити і підготувати всі необхідні документи для операцій з нерухомістю;
- проаналізувати можливі ризики пайового будівництва і супроводити весь процес (в тому числі складання договору) в подальшому;
- уточнити особливості реєстрації проживання в будинку, побудованому на кошти іпотечного кредиту;
- встановити розподіл спадкових часток на будинок і / або земельну ділянку (або пай);
- провести переговори зі сторонами в договірних відносинах (представниками будівельної фірми, родичами спадкодавця і т. д.)
Що робить адвокат?
Юрист, що володіє адвокатським свідоцтвом, може здійснити ті ж операції, що і юрисконсульт. Крім того, адвокат може:
- допомогти у визнанні угод з нерухомим майном недійсними;
- визначити недостойних спадкоємців (у зв'язку з визнанням їх недієздатності в суді, відсутністю родинних зв'язків зі спадкодавцем і т. д.);
- навпаки, довести наявність прав на спадкування;
- сприяти зміні часткою в майні, що успадковується (така необхідність досить часто виникає, наприклад, при розлученні подружжя);
- представляти інтереси домовласника в суді незалежно від того, в якій ролі він виступає - позивача або відповідача (наприклад при бажанні оскаржити право успадкування або довести невинність у питаннях землекористування).
Важлива перевага адвоката полягає в тому, що він має право звертатися із запитами до органів державної влади та місцевого самоврядування, знайомитися з інформацією з обмеженим доступом, бути присутнім при розгляді клопотань, заяв і скарг, засвідчувати копії документів.
Що робить нотаріус?
Згідно з чинним законодавством, обов'язковому нотаріальному посвідченню підлягають всі договори купівлі-продажу нерухомості (в тому числі на житлові будинки та земельні ділянки) і договору оренди об'єкта нерухомості (не тільки будови цілком, але і його частини) на термін більше 3 років. Їх укладають тільки в письмовій формі і запевняють у нотаріуса.
Що стосується договорів оренди на менший термін, а також тимчасового користування земельними ділянками, то державних вимог про їх обов'язкове нотаріальне посвідчення немає. Однак сторони можуть зробити це за власним бажанням.
Також нотаріуси приймають заяви про прийняття спадщини, а по закінченні 6 місяців з дня смерті спадкодавця реєструє новостворене право власності в Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Слід розуміти, що все нотаріуси мають рівний обсяг прав доступу до державних реєстрів та баз даних, а також володіють повноваженнями реєстраторів.
Що робить адвокат?Що робить нотаріус?
До кого звертатися?
Що робить юрисконсульт?
Що робить нотаріус?