Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Акт відмови від підпису повідомлення в зв'язку зі скороченням (звільненням) складається безпосередньо роботодавцем у присутності самого працівника і свідків.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 81 ТК РФ трудовий договір, може бути розірваний роботодавцем, у разі скорочення чисельності або штату працівників організації, індивідуального підприємця. Звільнення на підставі, передбаченій пунктом 2 або 3 частини першої ст. 81 ТК РФ, допускається, якщо неможливо перевести працівника з його письмової згоди на іншу наявну в роботодавця роботу (як вакантну посаду або роботу, відповідну кваліфікації працівника, так і вакантну нижчу посаду або нижчеоплачувану роботу), яку працівник може виконувати з урахуванням його стану здоров'я .
При цьому роботодавець зобов'язаний пропонувати працівнику всі відповідають зазначеним вимогам вакансії, наявні у нього в даній місцевості. Пропонувати вакансії в інших місцевостях працедавець зобов'язаний, якщо це передбачено колективним договором, угодами, трудовим договором (ч. 3 ст. 81 ТК РФ).
В силу ч. 1 ст. 394 ТК РФ у разі визнання звільнення або переведення на іншу роботу незаконними працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, що розглядає індивідуальний трудовий спір.
За змістом та значенням ч. 3 ст. 81 Трудового кодексу Російської Федерації роботодавець зобов'язаний пропонувати працівнику всі вакантні посади, що відповідають кваліфікації працівника і нижчестоящі. Вакантна посада - це вільна посада, яка є в штатному розкладі, ніким не зайнята і не обтяжена правами інших осіб, тобто по ній на даний момент не укладено трудовий договір (в тому числі з працівником, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною, і з сумісником).
В силу ч. 4 ст. 64 Трудового кодексу РФ заборона відмовляти в укладенні трудового договору працівникам, запрошеним в письмовій формі на роботу в порядку переведення від іншого роботодавця, починає діяти з дня звільнення з попереднього місця роботи.
Зразок Акта про відмову від підписання повідомлення