Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
30 липня 2014 року, 10:57 Переглядів:
В ангарі встановили чергування по містах. Фото: Григорій Салай
На Сході тривають військові дії, і все більше жителів тікають з небезпечного регіону, шукаючи притулок в інших областях України. Багатьох біженців прихистив і Київ: за офіційними даними КМДА, зараз в місті проживають близько 4 тисяч біженців. А за даними Координаційного центру вимушених переселенців, їх кількість в два рази вище - близько 10 тисяч. Можливостей всіх розселити у влади не вистачає, тому тимчасові притулки для переселенців обладнають навіть в промзонах. "Сегодня" побувала в такій промзоні, розташованої неподалік від станції метро "Видубичі". Тут, в покинутому ангарі, живуть 190 біженців зі Сходу. Жінки, маленькі діти, інваліди та люди похилого віку сплять на двоповерхових нарах, готують їжу в маленькій польовий грубці і мріють, що скоро повернуться додому.
ПОБУТ. Діє табір уже три місяці, а обладнала його місцева релігійна громада протестантів. Сплять біженці в залізному ангарі. Місця тут розділені на блоки - окремо для чоловіків, жінок, підлітків і сімейних пар. Замість ліжок - двоповерхові дерев'яні нари. Зате в ангарі є невеликий спортзал з тренажерами, і навіть інтернет. На території є також котельня з пральними машинками, душові та туалети.
Біженці з Сходу. Чоловіки, жінки та інваліди сплять на дерев'яних двоповерхових нарах в колишньому заводському ангарі. Фото: Г. Салай
Харчуються біженці в кухні-наметі, а невелику залізну гараж обладнаний під господарський склад. У ньому зберігають мішки з рисом, соняшникова олія, консервацію і побутову хімію. "Зараз в таборі - 190 осіб, з них 60 - діти. Ще є 10 інвалідів, які не можуть самостійно пересуватися. Постійно люди не живуть - одні приїжджають, інші повертаються. Зараз ось біженці зі Слов'янська їдуть, адже їх місто звільнили. На їх місце приїжджають з Луганська і Донецька ", - розповідає координатор табору Олексій прілого, біженець з Краснодона.
Днем в таборі чоловіків практично немає - багато влаштувалися на роботу продавцями і робочими на завод. Жінки займаються господарством - прибирають територію, доглядають за інвалідами, готують їжу. А щоб було легше, встановили навіть графік чергувань по містах. "Вчора чергувала Макіївка. Сьогодні у нас чергує Донецьк", - говорить Ірина Борисова. Вона разом із сестрою, Оленою Гордієнко, приїхала до столиці кілька днів тому. "На цьому наполягли мої діти - у мене дві дочки і син. Вони теж в Києві, зупинилися у родичів", - говорить Ірина. За її словами, вони зібралися з сестрою за пару годин. "Взяли найнеобхідніші речі - і бігом на вокзал. Залишатися в місті зараз небезпечно. Вулицями їздять чеченці, а вчора в Горлівці нашого родича застрелили", -
зітхаючи, каже Олена.
ПОТРЕБИ. Пенсіонерка Ганна Воронцова приїхала до Києва з Луганська 10 липня. Жінка - інвалід: у неї немає обох ніг. "До Києва добиралася на поїзді. У мене ще в дорозі один протез поламався, так я його ганчіркою перев'язала і так доїхала, а тут в таборі мені коляску дали", - розповідає Анна Петрівна.
Анна Петрівна. Добиралася до Києва сама на поїзді. Фото: Г. Салай
Її землячка, Світлана Лук'янцева, живе в ангарі вже 2 місяці. Жінка - онкохвора. "Спочатку я в Києві влаштувалася продавцем, але звільнилася за станом здоров'я. В Інституті раку мені зробили одну біопсію і хімію за рахунок лікарні та сказали, що більше нічим допомогти не зможуть. Коштів, щоб продовжити лікування, у мене немає. Тільки на одну реабілітацію потрібно 3 тис. грн ", - говорить Світлана.
"Намагаємося допомогти"
"Ми знаємо про ситуацію з переселенцями в ангарі. Це яскравий приклад того, як згуртовані українці, коли настає біда: люди змогли організуватися і допомогти своїм. Чиновники від медицини і освіти вже завтра будуть там працювати - вирішувати проблеми дітей і інвалідів. На жаль, у Києва обмежені можливості допомоги біженцям - ми виявилися не готові до такого величезному потоку людей ", - каже" Сегодня "Михайло Костюк, заступник голови КМДА.
Як допомогти біженцям:
1. Координаційний центр допомоги вимушеним переселенцям. Моб. 099 387 37 67, 097- 690-42-17
2. Лук'янцева Світлана. Необхідні кошти для лікування. Моб. 099 018-28-19
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Дві сотні біженців зі Сходу в Києві живуть в ангарі і мріють повернутися додому". інші люди дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Ірина Гінжул
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.