Робоча віза в Чехію для українців, росіян і білорусів в 2019 році

  1. Оформлення робочої візи в Чехію
  2. Процедура отримання робочої візи в Чехію
  3. Способи трудової міграції в Чехію з країн СНД
  4. трудова карта
  5. Умови отримання трудової карти Чехії
  6. блакитна карта
  7. Умови отримання Блакитної карти Чехії
  8. Документи на робочу візу в Чехію
  9. Стандартний перелік документів на робочу візу в Чехію в 2019 році

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Вигідне географічне розташування в центральній частині Європи дозволяє Чехії розвивати стабільні торговельні зв'язки з іншими членами Європейського союзу і тримати економіку «на плаву». На відміну від багатьох інших посткомуністичних країн, місцевому уряду вдалося провести успішні реформи, зберегти стратегічні галузі промисловості, збалансувати фінансову систему і створити сприятливий інвестиційний клімат. Сьогодні вести прибутковий бізнес в Чехії цілком реально.

В останні роки трудова міграція в Чехію здобувачів з країн СНД помітно зросла. Особливу активність в пошуку вакансій на чеському ринку праці виявляють громадяни України. для законного працевлаштування в Чехії іноземці з третіх країн зобов'язані пройти ряд процедур, зокрема, оформити візу. Про те як отримати робочу візу в Чехію українцям, росіянам, білорусам та іншим іноземцям в 2019 році поговоримо далі. Позначимо всі важливі деталі і вимоги.

Оформлення робочої візи в Чехію

Спочатку кілька слів про переваги та можливості працевлаштування в Чехії. Обов'язково потрібно акцентувати увагу на дивовижно гарних чеських містах, комфортному кліматі і прийнятні ціни. Крім того, в Чехії низький (для ЄС) рівень безробіття, який не перевищує 3%.

Середня заробітна плата в 2019 році після сплати податків близько 890 євро на місяць. Досвідчені фахівці можуть розраховувати на оклади в Чехії в розмірі 1500-2000 євро і вище. Мінімальна оплата праці - 515 євро.

Різноманітність чеського ринку праці дозволяє іноземцям знайти роботу в багатьох сферах діяльності. Хороші шанси є у кваліфікованих інженерів, будівельників, медичних працівників і фахівців у сфері інформаційних технологій. Більш низькооплачувані вакансії пропонуються в туристичній галузі.

Іноді потрібні некваліфікована робоча сила - няні, доглядальниці, покоївки, вантажники, продавці, бармени і так далі. Але отримати робочу візу в Чехію на такі позиції дуже складно.

Важливо. Пріоритетне право на зайнятість в Чехії мають місцеві жителі, громадяни ЄС, ЄЕП та Швейцарії. Тільки в разі відсутності кандидатів серед цих категорій робоче місце може зайняти здобувач з третіх країн, включаючи Росію, Україну і Білорусь.

Процедура отримання робочої візи в Чехію

Процес найму на роботу співробітників іноземного походження регламентується законодавчими і нормативними актами Чехії. Зокрема, трудовим кодексом, законом «Про зайнятість» і законом «Про перебування іноземців на території Чеської Республіки».

Органи, що відповідають за видачу дозволів на працевлаштування та робочих віз - крайове відділення Департаменту з працевлаштування Міністерства праці та соціальної політики і відділення імміграції при МВС Чехії відповідно.

Органи, що відповідають за видачу дозволів на працевлаштування та робочих віз - крайове відділення Департаменту з працевлаштування Міністерства праці та соціальної політики і відділення імміграції при МВС Чехії відповідно

У загальних рисах процедура легальної трудової міграції в Чехію виглядає наступним чином:

  • Здобувач знаходить відкрите робоче місце на чеському ринку праці.

  • Зв'язується з роботодавцем і проходить співбесіду.

  • Обговорюються деталі і підписується трудовий контракт.

  • Оформляється дозвіл на роботу і відкривається робоча віза.

  • Іноземний працівник приїжджає і отримує вид на проживання в Чехії (Карту працівника, блакитну карту).

На перший погляд нічого складного, але насправді існує маса «підводних каменів» і вимог. Робоча віза в Чехію для українців чи росіян стає доступною тільки після повної відсутності претендентів на вакансію серед чехів і європейців мінімум протягом місяця.

При цьому робоче місце знаходиться у відкритому доступі і активно рекламується. Крім того, роботодавець зобов'язаний гарантувати іноземцю рівень заробітної плати і умови праці на рівних умовах з чеськими громадянами .

Далеко не кожна компанія в Чехії готова витрачати час і нести інші ризики, пов'язані з наймом здобувача з-за кордону. Одним словом, роботодавець повинен бути дуже зацікавлений в навичках іноземця, який, в свою чергу, зобов'язаний мати достатню кваліфікацію і рівень освіти.

Велика конкуренція ще більше ускладнює завдання. Іноді рятують спеціальні квоти для працівників з третіх країн, наприклад, для українців, які дозволяють фахівцям дефіцитних для чеської економіки професій порівняно швидко і легко отримати робочу візу в Чехію.

Способи трудової міграції в Чехію з країн СНД

Дозвіл на роботу і робоча віза

Для того щоб оформити робочу візу в Чехію необхідно попередньо отримати спеціальний дозвіл на роботу в крайовому відділенні Департаменту з працевлаштування. Ця вимога відноситься до претендентів, які не зобов'язані оформляти трудову карту (карту працівника) або не мають Блакитної карти в Чехії. Наприклад, для сезонної зайнятості терміном до 6 місяців протягом року або виконання тимчасових робіт до 3 місяців за договором.

Заява в письмовій формі подається іноземцем особисто, представником за дорученням або роботодавцем. Останній варіант найоптимальніший. Термін дії дозволу на роботу аналогічний тривалості контракту, але не більше 2 років з правом продовження. Вартість оформлення - 500 чеських крон. Документ строго прив'язаний до роботодавця, виду діяльності та робочого місця. В іншому випадку потрібно отримати новий дозвіл.

трудова карта

Найбільш популярний спосіб забезпечити довгострокову зайнятість в Чехії - отримати трудову карту. Цей документ дозволяє перебувати на чеській території з метою здійснення професійної діяльності тривалий час. Трудова карта прив'язана до робочого місця, але з дозволу імміграційного відділення МВС Чехії дозволяється змінити роботодавця.

Умови отримання трудової карти Чехії
  • Контракт з чеським роботодавцем.

  • Оклад не нижче мінімального рівня по країні (в 2019 році 13 350 крон в місяць).

  • Зайнятість не менше 15 робочих годин на тиждень.

Заява на трудову карту розглядається протягом 2 місяців. Адміністративний збір складає 1000 крон. Якщо рішення позитивне, здобувачеві відкривають робочу візу в Чехію. Протягом 3 робочих днів після переїзду в місцевому відділенні МВС у іноземця знімають біометричні дані і видають трудову карту. Вартість - 2500 крон. Термін дії документа обмежується тривалістю контракту, але не може перевищувати 2 років з правом продовження.

блакитна карта

Іноземні працівники з хорошою освітою, великим досвідом роботи і рівнем кваліфікації можуть спробувати отримати Блакитну карту в Чехію. Документ поєднує в собі право на працевлаштування і перебування в країні. Професія іноземця повинна бути досить затребувана.

Умови отримання Блакитної карти Чехії
  • Вища освіта.

  • Трудовий контракт на 1 рік і більше.

  • Оклад мінімум в 1,5 рази, що перевищує середньорічні показники по країні.

Вартість, терміни видачі та процедура переїзду до Чехії з метою оформлення Блакитної карти такі ж, як і в випадку з трудовою картою (див. Вище).

Документи на робочу візу в Чехію

Документи на робочу візу в Чехію

Для оформлення робочої візи до Чехії здобувач зобов'язаний зареєструватися в спеціальній системі Visapoint (попередній запис) і після цього особисто надати перелік необхідних документів в чеське консульство у своїй країні.

До недавнього часу будь-який іноземець, який планує перебувати в Чехії більше 90 днів, подавав заяву на довгострокову візу (тип D). Неважливо чи то навчання в чеському вузі , Робота, організація бізнесу або інші підстави.

З середини 2014 року чеська влада внесли певні зміни до законодавства і тепер довгострокова віза з метою працевлаштування в Чехії номінально не оформляється. Цей документ був замінений на трудову карту.

В цілому процедура від цих нововведень особливо не змінилася. Все одно спочатку потрібно відкрити візу, а вже після переїзду видається біометрична трудова карта з правом проживання в Чехії.

Стандартний перелік документів на робочу візу в Чехію в 2019 році
  1. Заповнений бланк заяви на візу.

  2. Закордонний паспорт, виданий протягом останніх 10 років і термін дії якого мінімум на 90 днів перевищує дату закінчення візи.

  3. Дві кольорові фотографії (35 х 45 мм). На зворотному боці латинськими буквами напишіть ім'я та прізвище.

  4. Свідоцтво про народження та шлюб (за наявності).

  5. Медична страховка з покриттям 30 тисяч євро (іноді не потрібно).

  6. Довідка про відсутність судимості в країні проживання або в іншій державі, де здобувач постійно перебував протягом півроку за останні 36 місяців.

  7. Документальне підтвердження підстав для видачі візи (дозвіл на роботу, трудовий договір, офіційний лист від роботодавця).

  8. Відомості про наявність місця для проживання в Чехії (копія договору оренди або нотаріально завірений лист від власника квартири з гарантією надання житла іноземцеві).

Важливо. Вартість (візовий збір) довгострокової візи в Чехію (тип D) складає 2500 чеських крон (95 євро).

Вся документація надається в оригіналі, а копії завіряються нотаріально. При цьому, якщо документ виданий в Чехії, то потрібно друк місцевого нотаріуса. Після попередньої перевірки, співробітники дипломатичного відомства передають заяву і документи на робочу візу в відділення імміграції при МВС Чехії.

Кожна заявка розглядається окремо і після обробки переправляється назад. Процедура може затягнутися на термін до 4 місяців. Часто іноземців запрошують в Консульство для співбесіди або уточнення інформації. З моменту прийняття позитивного рішення робоча віза в Чехію видається протягом 3 днів.

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online