Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
26 червень 2013 Прочитали: 4461
На пустирі біля аквапарку «Водолій» в Корабельному районі, де раніше, якщо вірити позначенням на картах, розміщувалося старе кладовище, у вересні можуть з'явитися перші елементи майбутнього спортивного комплексу.
Реалізовуючи соціальні ініціативи Януковича, миколаївські чиновники вже у вересні побудують першу частину спортивного комплексу на місці, де частково розміщувалося старе кладовище
Цим місцем стане пустир біля "Водолія" в Корабельному районі, де ще раніше було близько сотні могил
Таке рішення в рамках соціальних ініціатив Президента України взяли ініціатори проекту - голова облради Ігор Дятлов і народний депутат України Микола Жук, а також інші миколаївські чиновники. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Миколаївської облради.
Обговорюючи проект, Ігор Дятлов зазначив, що вже до вересня необхідно встановити скейтпарк, а далі - збирати пропозиції жителів району і розширювати спортивний комплекс.
Під забудову виділено практично весь пустир (позначений жовтим кольором)
У свою чергу, глава громадської організації «Альтер-спорт» Роланд Байрозян також підкреслив, що встановлювати майданчики саме в цьому місці - затребуване.
При цьому, побудують спорткомплекс фактично «на кістках», де раніше розташовувався цвинтар, останні поховання якого датовані не пізніше, 60-ми роками минулого століття. Місцеві жителі ще пам'ятають той час, коли тут стояли хрести і навіть подейкують, що тут знаходиться братська могила військових льотчиків. Кладовище, нібито, було перенесено. А недавно на пустирі поблизу колишніх поховань побудували житловий будинок.
Так пустир виглядав у 2012 році: ще видно залишки старих могил
Деякі пам'ятники "пішли під землю"
Від деяких не залишилося і постаменту ...
Учасники форуму «Мама» і «Лавка» на порталі «Миколаївський базар» не раз піднімали тему кладовища біля «Водолія». А в минулому році здійснили на місце невелику вилазку, де відобразили ще залишилися поховання. Так, судячи з фотографій, в минулому році тут ще можна було побачити сліди могил, а неподалік розташований обеліск Воїнам-визволителям.
Відносно недавно поблизу пустиря побудували будинок
Ще зберігся обеліск Воїнам-визволителям, які місцеві називають "братською могилою льотчиків"
«Навпаки« Водолія »колись давно був цвинтар. Воно невелике було десь сотня могилок, ховати там перестали ще років 50 назад. У мене там була похована прабабуся. У 90-ті роки цей цвинтар перепоховали повністю, залишився тільки маленький памятнічек воїнам-визволителям і деревця »- написала в обговоренні теми форумчанка marinelka.
Тема кладовища на пустирі біля "Водолія" кілька разів обговорювалася і в інтернеті - на форумі миколаївських матусь. Скріншот з сайту forum.mama.mk.ua
І на історичному форумі "Лавка". Скріншот з сайту forum.bazar.nikolaev.ua
Примітно, що на карті Миколаєва зразка 1997 року кладовище позначено окремою ділянкою біля «Водолія». Місцеві ж добре пам'ятають, як на цьому пустирі час від часу перебував цирк, а також проходили масові гуляння в День металургів.
Карта міста 1997 року ще містить позначення кладовища
На сучасній карті Google видно, що спорткомплекс "виросте" на тому ж місці
При цьому навіть за радянських часів влада там теж планували спорудити стадіон
Відзначимо, що історія міста знає випадки, коли на місці старих поховань зводилися нові культурно-соціальні об'єкти. Так на території старого єврейського, магометанського і караїмського кладовища свого часу виросли Миколаївський зоопарк, пологовий будинок №2, ринок «Колос» і трамвайний парк. Всі ці об'єкти прижилися і функціонують донині. Можливо, і немає діла до забобонів, тому будівництво «на кістках» в Миколаєві скоро може стати звичайною справою.
Автор: Євген Гомонюк