Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Які документи потрібні для придбання квартири в Україні - стандартний перелік і додаткові папери, в залежності від обставин у кожному конкретному випадку для купівлі-продажу квартири. Документи для покупки квартири від забудовника - нюанси і порядок продажу квартир в новобудові. Квартира в кредит - чи потрібна довідка про доходи? Кредитування житла військовослужбовцям - стартує реформа? І про те, як купити квартиру іноземцю в Україні.
Для придбання житлової нерухомості слід дотримуватися певного порядку в оформленні угоди, який передбачає юридичну чистоту об'єкта. З цим поняттям нероздільно пов'язані документи для покупки квартири з боку власника-продавця, які є ключовими для угоди купівлі-продажу.
Особливі ситуації і життєві обставини розширюють список потрібних паперів - обов'язкових свідчень, дозволів, висновків і довідок, без яких зробити законну угоду просто не вийде. Складнощі в угоді з придбанням житлової нерухомості немає, особливо якщо бути в курсі, які документи потрібні для покупки продажу квартири, адже часто виникають ситуації, коли бракує дуже важливою «папірці» і угода затягується, доставляючи незручності. Крім цього, поінформованість які документи потрібні для покупки квартири і в чому відповідальність продавця допоможе озброїтися проти аферистів і бути запорукою впевненості при пошуку та купівлі нерухомості. Адже варто пам'ятати, що на компетенцію і сумлінність посередників - ріелтора, маклера, співробітника агентства нерухомості можна покладатися в останню чергу, оскільки в результаті вся відповідальність за прийняття рішень лягає на Вас. Тому і покупцеві необхідно подбати про деяких додаткових відомостях: переконатися у відсутності боргів по комуналці; викликає сумнів особистість продавця - запросите довідку з псіхоневріческого і наркодиспансеру про його дієздатності, розпитайте сусідів про репутацію продається квартири і її жителів.
У продавця обов'язковий перелік документації майже такий же, як документи для покупки квартири в Україні у покупця:
- паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний код;
- підпис чоловіка, засвідчена нотаріусом про згоду на операцію;
- що підтверджують подружній статус свідоцтва: про шлюб / про розлучення / шлюбний договір / свід-во про смерть чоловіка / дружини;
- на дитину, яка не досягла повноліття - свідоцтво про народження і код;
- в квартирі зареєстрований / є власником неповнолітній / недієздатний - надати дозвіл органу опіки;
- продаж частки із спільної власності - надати завірену нотаріусом згоду тих, хто має першочергове право на купівлю за законом.
До повного пакету документації по відчуженню нерухомості, продавець так само надає:
1. Документ правовстановлюючий, який уповноважує право власності: договір купівлі-продажу, дарча, про поділ спадкового майна, довічного утримання, судове рішення, свідоцтво про право власності, біржовий договір.
Які документи потрібні для продажу і покупки квартири за різних обставин і їх нюанси.
- будь-який із правоустановчих договорів засвідчує нотаріус;
- які документи потрібні для покупки квартири за дорученням - це доручення і відповідають обставинам довідки та свідоцтва. Покупцеві важливо врахувати, що продаж квартири за дорученням договір надійніше буде з підтвердженням власника про те, що дії довіреної особи виробляються в інтересах довірителя. В ідеалі це особиста зустріч з господарем і озвучена ним ціна продажу, прописується в договорі;
- покупка квартири у спадкоємця Україна - вам слід ознайомитися з документом, що підтверджує родинні зв'язки продавця з спадкодавцем, перевірити порядок спадкування. Важливо, чи є квартира спадщиною за заповітом або це Свідоцтво про спадкування - стаття +1222 Цивільного кодексу України . Якщо мова йде про спадкування за законом, в будь-який момент можуть з'явитися інші родичі, що претендують на майно в порядку черговості спадкування стаття 1 258 , стаття 1 259 ЦКУ - так договір купівлі-продажу може бути розірвано;
- судове рішення за договором купівлі продажу / іншим видами правовстановлюючих договорів - рекомендується взагалі не зв'язуватися з подібними квартирами. Або вам не обійтися без досвідченого юриста, оскільки квартира з рішенням, постановою або ухвалою суду зазвичай має темну історію. З Вашого боку буде незайвим розпитати сусідів, як часто змінювалися власники квартири, з'ясувати юридичну передісторію - чи не накладена на неї арешт, триває судова тяжба;
- біржовий договір купівлі-продажу квартири - свого часу вони завірялися за дорученням на товарній біржі, а не у нотаріуса - якщо так, власнику необхідно мати до нього судове рішення про визнання дійсним.
2. Технічний паспорт та експертна оцінка житлової нерухомості - діє три місяці.
3. «Витяг про реєстрацію права власності за на Нерухоме майно» на 3 місяці з БТІ, яке засвідчує, що зареєстровано право власності на підставі правовстановлюючого договору.
Щоб оформити і отримати документи для покупки квартири в Києві і не нудитися в чергах - просто заздалегідь зареєструйтеся на прийом в БТІ в будь-який зручний для вас час. У столиці та області успішно практикується попередній запис в реєстраційну службу через Інтернет - так Ви приходите в кабінет в призначений день і годину.
4. Форма №3 з ЖЕКу - довідка про склад сім'ї підтверджує факт прописки дітей або недієздатних осіб. Таку довідку для своїх гарантій можливо запросити і покупцеві за згодою продавця, щоб упевнитися в збігу даних по зареєстрованим особам в квартирі, чи є заборгованість по комуналці.
- якщо неповнолітній або недієздатний чоловік є власниками житла або прописані в ній, до Форми №3 додається дозвіл на відчуження житла органу опіки, з адресою майбутнього місця проживання та реєстрації дитини або недієздатного.
5. Документи для покупки квартири на вторинному ринку - довідки підлягають перевірці нотаріусом:
- про факт відсутності арешту і заборони на продаж даного об'єкту житлової нерухомості.
Додаткові довідки від власника і від покупця, які можуть знадобитися при тих чи інших обставинах:
- довіреність - якщо власник квартири, з якихось причин не може перебувати на угоді і довіряє провести її третій особі. При цьому нотаріус перевіряє справжність довіреності, термін дії довіреності, повноваження довіреної особи;
- продаж квартири згода чоловіка обов'язково, а так само в разі, якщо на момент продажу придбаної в шлюбі квартири подружжя перебувають у розлученні.
Якщо на момент покупки нерухомості шлюб не був зареєстрований - оформляється відповідна заява або додається шлюбний контракт.
В яких випадках за законодавством в згоді другого з подружжя немає необхідності:
- житло є дошлюбної власністю одного з подружжя,
- квартира дісталася одній зі сторін в порядку спадкування,
- квартира подарована,
- був укладений шлюбний договір, в якому передбачена приналежність житлової нерухомості тільки одному з подружжя.
- продаж частки в квартирі іншим особам можлива - стаття 361 ЦКУ, якщо співвласник відступив своє право переважної покупки, або не купив продається частина протягом 1 місяця.
Які документи потрібні для покупки частки квартири: продавець надає письмову відмову від придбання його частки інших власників - стаття 362 ЦКУ.
- один з прописаних в квартирі без вісті пропав і суд виніс рішення про визнання давно відсутнього безвісно відсутнім або загиблим - продавець може тільки виписати його з квартири. Якщо давно відсутній з'явиться - своє рішення суд може скасувати, однак угода залишиться в силі;
- для дорослої людини, які своїми діями не здатний здійснювати і отримувати своє громадянське право ( стаття 30 п.2 ЦКУ) необхідне рішення суду про визнання недієздатним. До того ж, для того щоб здійснилася продаж-купівля квартири опікунська рада зі свого боку, видає дозвіл на відчуження квартири;
- опікунські посвідчення, яке підтверджує повноваження опікуна / піклувальника;
- оформляється в нотаріальній конторі заяву від опікуна / усиновителя / батьків на згоду про угоду;
- заява батьків про справжність підпису дитини 15 або 16 років.
У кожному окремому місті і навіть районі, всі папери, які необхідно надати до опікунської ради при покупці або продажу нерухомості краще уточнювати заздалегідь на місці, тому як в різних містах перелік неоднаковий.
Переваги покупки квартири від забудовника в повній мірі виправдані лише при виборі добросовісної будівельної компанії. Однак хто з нас отримує стовідсоткові гарантії при угоді купівлі-продажу старої квартири з невідомим громадянином і його особистими мотивами? - тому все відносно. Люди, які вважають за краще новобудови вторинного житла йдуть на інші ризики і довіряються забудовнику з кількох причин, спираючись на переваги покупки квартири в новобудові. Для тих, хто готовий почекати, інвестуючи в житло від фундаменту, вкладає значно менше грошей, ніж коштує б / у житло, а якщо купуєте квартиру вже в зданому новому будинку - маєте можливість купити свої квадратні метри в розстрочку.
Ви впевнені в юридичній передісторії вашої квартири.
Ви живете в новому будинку з чистими під'їздами, і що не менш важливо, з сусідами вашого соціального рівня. Ви заселяєтеся нехай і в голі, але свіжі стіни з сучасних будматеріалів і користуєтеся новими комунікаціями. Звичайно, не виключені недоліки і нюанси в будівельних роботах і терміни їх виконання, але порядному забудовникові вигідніше передбачити і вирішити проблеми подібного плану, ніж підставляти свою репутацію. Вибір цікавих і функціональних планувань в новобудовах дає перевагу в організації простору на будь-який смак.
Величезний вибір новобудов в різних районах міста - найсвіжіші пропозиції завжди можна знайти у нас - m2bomber в темі сучасної нерухомості різного класу в залежності від уподобань і можливостей.
Тепер слід грамотно підійти до вибору будівельної компанії-продавцеві. І тут вашими основними гарантіями стануть документи для покупки квартири у забудовника - перелік таких порядна фірма афішує вже на своєму Інтернет-сайті.
Які документи потрібні для покупки квартири в новобудові.
Перелік паперів, при покупці житла в будинку, що будується і зданому в експлуатацію, буде дещо відрізнятися. При укладанні договору продавець повинен надати оригінали документів для покупки квартири в споруджуваному будинку:
- дозвіл місцевих органів влади на відведення земельної площі під будівництво;
- угода про оренду ділянки;
- проект по будівництву і експертиза;
- технічні умови на комунікації;
- право будівельної діяльності - Ліцензія;
- «Дозвіл на будівництво».
Нюанси покупки квартири від забудовника починаються з підписання основного документа при інвестиції в новобудову, яким є Договір. Вид договору має на увазі схему фінансування будівництва.
В Україні одним з легітимних способів інвестування в новобудову є випуск цільових облігацій - продаж квартир через облігації: покупець обмінює / погашає свій пакет / лот облігацій рівний ціні квадратним метрам його житла. За результатами здачі будинку в експлуатацію покупцеві видається Акт приймання-передачі, після чого документально оформляється право власності на квартиру.
Купівля квартири через облігації гарантує, що компанія-забудовник ретельно перевірена Державною комісією з фондового ринку. По завершенні будівництва, порівнянного за термінами з дією обігу облігацій, забудовник зобов'язаний в термін погашення облігацій надати власнику цінних паперів його майно - новеньку квартиру.
Другий законодавчо надійний і більш простий - це Договір управління майном більш відомий під формулюванням
- Договір про участь у ФФБ (фонд фінансування будівництва). Діяльність таких фондів почали налагоджувати ще з початку 2000-х, тому на цей день накопичено чимало досвіду, цей механізм вдосконалений і законодавчо, дозволяючи інвестору і забудовнику організувати максимально відповідальне партнерство.
Такі угоди, як договір-заставна або попередній - обіцяють занадто великі ризики і краще з ними не зв'язуватися.
Оформлення покупки квартири від забудовника має бути відбуватися із зрозумілих Вам схемою, а в Договорі враховані такі основні моменти:
- договір укладається з юридичною особою, на яке оформлені документи, що підтверджують діяльність забудовника;
- перелік усіх дозвільних документів на здійснення будівництва;
- вказані секція, поверх, розташування квартири, номер, ціна за 1 квадратний метр, площа;
- опис планування, підтверджене схемою;
- затверджені документально терміни по будівельним роботам і по здачі житла в екплуатацію;
- забудовника відповідальність і зобов'язання при зриві термінів будівництва будинку і здачі в експлуатацію;
- чіткий опис форс-мажору, через яких забудовник звільняється від деякої відповідальності;
- забудовник зобов'язується не передавати майнові права інвестора третій особі;
- етапи і порядок внесення оплати, розміри платежів в конкретно обумовлені в документі терміни;
- реквізити організації для внесення оплати, яка виробляється тільки через банківську систему із збереженням платіжної документації;
- дати - вступу в силу і закінчення дії даного договору;
- реквізити інвестора і забудовника.
Стандартно порядок покупки квартири від забудовника Включає Такі етапи: вибір поверху и планування квартири, оформлення и Підписання договору, внесення оплати, Підписання АКТІВ Огляду та прийому-передачі, видача ключів, после чого покупець оформляє право власності за.
Документи при ПОКУПЦІ квартири від забудовника в будинку, будівлі в експлуатацію, передбачають вищє згаданій пакет документації з узаконення споруджуваного об'єкта. Декларацію для включення будинку в експлуатацію презентують покупцеві в момент, коли укладається договір купівлі продажу квартири в новобудові або в процесі - на одному з етапів догоди.
Право власності за на квартиру можна отріматі в БТІ при наявності Акту про прийом-передачу майнового прав та довідки про 100% оплаті за квартиру.
Купівля житла в будівлі новобудові зазвічай надає Такі умови як 100% оплата або покупка квартири в розстрочку. У іншому випадка зазвічай растет ВАРТІСТЬ квадратного метра, а розміри внесення сум на різніх етапах могут відрізнятіся в БІК Зменшення ціни, пропорційно велічіні початкових Внески. Зазвічай будівельні компании предлагают кілька варіантів Погашення розстрочкі, Які могут буті Зручне покупцеві при різніх ФІНАНСОВИХ можливий.
Купівля квартири від забудовника может кредітуватіся банком-партнером будівельної компании.
Ще один поширений варіант придбання квартири - у банку, при якому складається Договір позики і позичальнику видається грошова позика або квартира під передбачене забезпечення - заставу, поручительство, завдаток і т.п. Українські банки надають різні умови кредитування, одним з яких є іпотечний кредит. У Росії покупку квартири через банківський кредит так і називають - іпотека, в побуті українських громадян цей вид кредиту прижився під більш загальною назвою - житло / квартира в кредит. Іпотечний кредит дається позичальнику під заставу квартири, що купується, або вже наявної нерухомості.
Які документи потрібні для покупки квартири в кредит - при заповненні анкети в банку позичальник обов'язково надає основні документи, а так же / або документи чоловіка (дружини):
- паспорт;
- карту платника податків;
- довідка з місця роботи, яка підтверджує займану посаду і зарплату за попередні 6 місяців.
Поручитель позичальника надає такий же перелік документації.
Крім паспорта, ідентифікаційного коду та довідки, що підтверджує платоспроможність клієнта, банк може зажадати і інші, які стосуються предмета іпотеки: правовстановлюючий документ на квартиру, техпаспорт, довідки з ЖЕКу, органу опіки і т.д.
Деякі банки розглядають можливість видати кредит без довідки про доходи, розглядаючи фінансове і сімейний стан клієнта, при цьому сума першого внеску становить не менше 50%. Банки, які видають іпотечний кредит, ігноруючи формальності про платоспроможність позичальника, керуються майновим забезпеченням угоди.
Іпотечний кредит на купівлю житла для військовослужбовців України можливий
Кредитне житло для військових стає більш реальним з розробкою програми довгострокового кредитування, про що в липні 2015 року прозвучало в повідомленні президента Порошенко. Пільгове кредитування на покупку житла для військових Міністерство оборони планує запускати з січня 2016 року - про реформу на aif.ua .
І наостанок, чим відрізняється покупка квартири іноземцем в Україні.
Оскільки для придбання нерухомості в нашій країні не обов'язково мати українське громадянство, прописку та обмеження за наявною нерухомості у однієї особи - для іноземного громадянина однією з умов покупки квартири є лише наявність паспорта його країни і повнолітній вік. Додатковим плюсом є вид на проживання.
Документи для покупки квартири іноземцем включають:
- паспорт,
- міграційні довідки,
- довідку з податкової про присвоєння ідентифікаційного коду,
- нотаріально завірена згода на покупку другого чоловіка або його (її) присутність.
За гарантіями фінансової частини - для здійснення державної реєстрації інвестиції, іноземний покупець повинен відкрити рахунок в банку України. При перекладі на поточний рахунок понад 15 тисяч доларів буде потрібно підтверджуючі документи законного походження коштів, оскільки легально можна ввозити саме таку суму:
- банківські виписки про переведенні в готівку зарубіжних переказів;
- чеки про зняття грошей з кредитних карт;
- довідка про доходи, яку іноземцю видають в Україні.
Підшукати актуальні пропозиції з продажу квартири в будь-якому місті, районі та навіть на конкретній вулиці Вам допоможе пошуковик по нерухомості в Україні та ближньому зарубіжжі - безкоштовно, швидко, достовірно, нерухомість без посередників - до ваших послуг м2бомбер !
Кредитування житла військовослужбовцям - стартує реформа?
Однак хто з нас отримує стовідсоткові гарантії при угоді купівлі-продажу старої квартири з невідомим громадянином і його особистими мотивами?