Стягнення боргу по розписці через суд

  1. Що потрібно знати про розписці?
  2. Порядок підготовки позову
  3. Зразок позовної заяви про стягнення боргу по розписці
  4. Порядок проведення судового процесу
  5. Як стягуються борги?
  6. Відео - Стягнення боргу по розписці через суд

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Досить поширена ситуація: один громадянин взяв у іншого деяку суму грошей в борг, підкріпивши угоду розпискою - документом, в якому вказується розмір заборгованості, порядок і терміни її погашення, а також інші значимі нюанси. Ось, вже наближається термін погашення кредиту, а боржник від виконання своїх зобов'язань відмовляється. Немає повернення він гроші і після зазначеного в розписці терміну. На вмовляння людина не йде. Що робити в такій ситуації? Йти до суду! Досить поширена ситуація: один громадянин взяв у іншого деяку суму грошей в борг, підкріпивши угоду розпискою - документом, в якому вказується розмір заборгованості, порядок і терміни її погашення, а також інші значимі нюанси

Стягнення боргу по розписці через суд

зміст матеріалу

Що потрібно знати про розписці?

Важливо розуміти, що розписка є юридичним документом, тому він повинен бути правильно оформлений. Ключові правила складання розписки наступні:

  • документ повинен бути оформлений від руки;
  • в розписці повинні бути вказані декілька дат, а саме: складання документа, передачі кредитних грошей, повернення боргу;
  • в тілі договору повинні приводитися всі значущі персональні дані учасників угоди, в тому числі адреси їх прописки і реального місця проживання;
  • розписка повинна бути завірена персональними підписами учасників угоди з їх розшифровками.

Зразок боргової розписки

Дуже добре, якщо при складанні розписки буде присутній два незацікавлених свідка. Інформація про цих людей теж повинна бути вказана в договорі.

Розписка оформляється в 2 примірниках - для кредитора і для одержувача позики. При цьому зміст документів має бути однаковим. Учасники угоди підтверджують це своїми особистими підписами.

Учасники угоди підтверджують це своїми особистими підписами

Боргова розписка

На звернення до суду у кредитора є рівно 3 роки з моменту закінчення терміну договору, тобто передбачуваного дня розрахунку - такий термін позовної давності. Але навіть коли зазначений час можливість отримання своїх грошей назад все одно зберігається за кредитодавцем. У такій ситуації, так само як і при виявленні порушень правил складання розписки, рішення приймається на розсуд судді.

Порядок підготовки позову

Чим правильніше і грамотніше складено заяву, тим вище шанси на виграш - це повинен знати кожен потенційний позивач. Зразок позову про стягнення боргу по розписці цілком стандартний і повинен включати наступну основну інформацію:

  • адреса розташування суду і його назва;
  • ключову інформацію про учасників справи;
  • докладний опис обставин передачі грошей із зазначенням додаткових деталей;
  • вказівка ​​факту порушення позичальником умов договору;
  • розмір боргу;
  • прохання до судді стягнути борг з несумлінного позичальника.

Додатково в заяві потрібно послатися на норми законодавства, які висвітлюють порядок стягнення коштів за борговими розписками. Важливо знати, що в ситуації, що розглядається у позивача є можливість зажадати з кредитоотримувача не тільки відшкодування основної суми боргу, але і відсотків. Розмір відсоткового відшкодування розраховується відповідно до актуальної ставкою рефінансування ЦБ РФ.

Розмір відсоткового відшкодування розраховується відповідно до актуальної ставкою рефінансування ЦБ РФ

Зразок позову про стягнення боргу по розписці

Розрахунок виконується за спеціальною формулою. Для цього достатньо розділити сумарний розмір заборгованості на 360, потім помножити отримане значення на число днів прострочення, а після - на розмір ставки рефінансування.

Додатково потрібно уточнити розмір держмита. Він розраховується відповідно до величини основного боргу. Якщо позов буде задоволений, відповідача зобов'яжуть відшкодувати і сплачену позивачем мито.

Якщо ви допустите помилки при складанні заяви, які не вкажете в ньому ключові мотивовані вимоги, не дасте посилань на законодавчі норми, неправильно розрахуєте суму заборгованості, суд з великою часткою ймовірності відхилить позов без розгляду. Саме тому фахівці рекомендують кредиторам спочатку заручатися кваліфікованої юридичної підтримкою, тим більше, в разі виграшу справи всі ключові видатки будуть компенсовані за рахунок відповідача, але про це трохи пізніше.

Зразок позовної заяви про стягнення боргу по розписці

Зразок позовної заяви про стягнення боргу по розписці

Порядок проведення судового процесу

Порядок проведення судового процесу

Отримавши правильно складена заява, суддя знайомиться з обставинами справи і призначає дату засідання. До суду викликаються обидві сторони розгляду, а також свідки, якщо такі є.

За результатами процесу виноситься судове рішення. Якщо виграє позивач, в рішенні вказується сума заборгованості та строки, протягом яких відповідач повинен повернути борг. Також суд може надати відповідачу розстрочку, якщо позивач дасть своє на те згоду. Для отримання відстрочки у відповідача повинні бути значимі обставини, наприклад, важке фінансове становище.

Також суд видає виконавчий лист. Цей документ дає право на примусове стягнення боргу, ніж буде займатися вже служба судових приставів.

Як стягуються борги?

Стягнення боргу по розписці через суд

Варіанта два.

  1. Ви, як позивач, який отримав судове рішення, просто чекаєте, поки відповідач поверне гроші в встановлені судом терміни.
  2. Ви висуваєте судовим приставам виконавчий лист і проблема стягнення боргу лягає вже на плечі уповноважених співробітників. Виконавчий лист подавайте судовим приставам за місцем проживання відповідача.

Виконавчий лист подавайте судовим приставам за місцем проживання відповідача

Механізм дії судових приставів простий. Ця служба стягує борги за допомогою доходів і майна, що належить відповідачу. Наприклад, пристави мають законне право накладення арешту на майно боржника з його подальшою реалізацією на аукціоні. Виручені від продажу кошти використовуються для погашення боргу. Позивачу залишається лише стежити за своєчасністю виконання приставами своїх зобов'язань.

Згідно із законом у приставів є рівно 2 місяці на стягнення заборгованості та застосування відповідних заходів зі. На практиці ж ці заходи можуть розтягуватися на кілька років.

У позивача є право займатися стягненням боргу через суд самостійно або ж залучати для цього кваліфікованого юриста. Перший варіант вимагає більшого вільного часу для вивчення законодавчих норм і особистого відвідування судових інстанцій. У разі звернення до юриста, єдиним недоліком такої співпраці є необхідність додаткових фінансових витрат на послуги цього фахівця.

У позивача є право займатися стягненням боргу через суд самостійно або ж залучати для цього кваліфікованого юриста

Юрист буде займатися наступними справами:

  • надасть позивачеві консультаційну підтримку, паралельно оцінюючи правильність складання розписки і подальші перспективи розгляду;
  • підготує заяву в суд і розрахує розмір заборгованості;
  • розрахує державне мито з урахуванням суми боргу;
  • представлятиме інтереси клієнта під час судових засідань;
  • візьме участь в діяльності судових приставів;
  • спробує надати взаємодія на боржника, зрозуміло, в рамках закону.

Як зазначалося, в разі виграшу справи позивач зможе зажадати з відповідача відшкодування не тільки основної суми боргу, а й компенсації витрат на державне мито та послуги юриста.

Для стягнення додаткових грошових коштів, позивач повинен скласти нове відповідну заяву. До нього слід додати підтвердні документи, в числі яких:

  • оригінал або завірена копія договору з юристом;
  • чеки, квитанції та інші фінансові документи, що підтверджують факт несення позивачем грошових витрат.

В ході вивчення матеріалів про компенсацію витрат, суд буде відштовхуватися від принципу розумності, беручи до уваги співвідносність отриманого юристом винагороди складності розгляду, кількості засідань та інших значущих моментів. Також до уваги приймаються середні ціни на подібні юридичні послуги в регіоні.

В цілому ж підсумковий розмір суми, яку відповідач повинен виплатити позивачеві, визначається судом індивідуально в кожному випадку з урахуванням особливостей конкретного справи і розглядом додаткових нюансів.

стягнення боргів

Таким чином, стягнути заборгованість по розписці через суд порівняно нескладно. Потрібно лише упевнитися в правильності складання фінансового договору, грамотно підготувати заяву, розрахувати сумарний розмір заборгованості з урахуванням відсотків за простроченням, визначити величину держмита та гідно перенести судові засідання. Якщо є сумніви, що ваше особисте компетенції буде досить для самостійного ведення справи, звертайтеся за кваліфікованою допомогою - так ви збільшите свої шанси на виграш і уникнете зайвих витрат часу на виправлення різного роду неточностей.

Відео - Стягнення боргу по розписці через суд

Таблиця. Стягнення боргу по розписці через суд. розрахунок держмита

Ціна позову Держмито до 20 000 рублів 4% від суми позову, але не менше 400 руб. від 20 001 рубля до 100 000 рублів 3% від суми позову від суми, що перевищує 20 000 рублів, плюс 800 руб. від 100 001 рубля до 200 000 рублів 3 200 рублів плюс 2 відсотки суми, що перевищує 100 000 рублів від 200 001 рубля до 1 000 000 рублів 5 200 рублів плюс 1 відсоток суми, що перевищує 200 000 рублів понад 1 000 000 рублів 13 200 рублів плюс 0,5 відсотка суми, що перевищує 1 000 000 рублів, але не більше 60 000 рублів

Що потрібно знати про розписці?
Що робити в такій ситуації?
Як стягуються борги?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online