- законодавче регулювання
- Види державної допомоги
- Податок на майно
- порядок оформлення
- Регіональні особливості
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Уряд РФ вважає за необхідне полегшувати умови звільнилися зі служби і у зв'язку з цим регулярно проводить реформи в різних сферах, з якими, так чи інакше, стикаються військовослужбовці у відставці.
Згідно із законодавством Російської Федерації кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки, встановлені Податковим кодексом. Як відомо, існують певні категорії населення, для яких діють пільги (наприклад, пенсіонери , багатодітні і малозабезпечені сім'ї, інваліди та ін.). Однією з таких категорій є військові пенсіонери. Примітно те, що пенсія нараховується саме «за вислугу років».
законодавче регулювання
На дану категорію населення поширюються податкові пільги. Згідно зі статтею 407 Податкового кодексу Російської Федерації (частина друга) »від 05.08.2000 N 117-ФЗ п. 7, сума оподаткування знижується для кожного військового пенсіонера, однак для зниження суми необхідно подати заяву в певну інстанцію і надати документ, що затверджує положення військового на пенсії .
Варто відзначити, що більшість змін в законодавстві з цього питання відбулося в січні 2012 року. В основі цих реформацій лежала мета підняти престиж військовослужбовців, яка, до слова, була успішно досягнута. Згідно із законом РФ № 4468-I від 12.02.93г., Термін служби повинен бути рівний 20 років або бути більше, або ж 12.5 років при загальному робочому стажі не менше 25 років.
Пільги військовим пенсіонерам регулюються різними нормативними правовими актами: укази президента РФ, Закони РФ, Конституція РФ, накази Міністерства оборони і інші. Прикладом пільги військовим пенсіонерам служить Указ президента РФ від 9 січня 2012р. № 46, а так само багато інших затверджені урядом документи.
Види державної допомоги
Так як пенсія військовослужбовців формується відмінно, ніж у інших громадян, цілком логічно, що і переваги у них інші.
Існує велика кількість пільг для пенсіонерів-військовослужбовців. Серед них пільги:
Транспортні податки і пільги, як не дивно, поширюються не на всі суб'єкти Російської Федерації. Варто відзначити, що пільговиками в Москві і області є інваліди 1 і 2 груп, ветерани Великої Вітчизняної Війни, герої Росії і СРСР. Розмір знижки на податок в різних регіонах різний, так як встановлюється адміністраціями на місцях.
Земельний податок належить до категорії платежів, які можуть регулюватися місцевим самоврядуванням різних регіонів Росії. У більшості випадків цей податок повинен обов'язково сплачуватися військовими пенсіонерами за особливою процедурою. Повністю звільнені від сплати цього податку виключно корінні жителі Крайньої Півночі для підтримки своїх традицій і культури.
Пільга на отримання житла є, мабуть, однією з найголовніших. Стаття 15 Федерального Закону №76 від 27.05.98 на увазі безкоштовне забезпечення житлом військових пенсіонерів, поставлених на облік як потребують житла або його поліпшення. У громадянина є право вибрати виділену квартиру , або субсидію на її придбання .
Близькі родичі так само мають пільги. Діти військових приймаються в шкільні та дошкільні загальноосвітні установи без черги. Щодо дружин діє закон, зараховується стаж того часу, коли вони не могли влаштуватися на роботу за місцем проживання (в інших містах).
Сфера охорони здоров'я не залишається осторонь. Як відомо, для військових існують окремі поліклініки, госпіталі та санаторії , В яких вони проходять обстеження і лікування безкоштовно. Пенсіонерам від 60 років передбачені безкоштовні медикаменти і щеплення від різних видів хвороб (список хвороб від яких проводиться профілактика і лікування досить широкий). Природно, на лікування в санаторно-курортних зонах теж поширюються особливі умови.
Податок на майно
Особливу увагу слід приділити податковим пільгам для військових пенсіонерів з податку на майно, а такі передбачені законодавством Російської Федерації. Однак це не означає, що всі звільнені пенсіонери звільняються від їх сплати.
Повинність не несуть такі категорії як:
- Офіцери в запасі;
- Офіцери-контрактники.
Також, податок не сплачується рядовими, які служать за призовом. Однак ця перевага поширюється на них тільки в період дії контракту.
Пільгу можна застосувати у відношенні тільки одного об'єкта на вибір.
Відрахування є безперечною перевагою для пенсіонерів, які володіють одночасно декількома об'єктами, на один з яких поширюється пільга, а на іншій безпосередньо відрахування.
Обсяг податкових відрахувань може регулюватися органами місцевого самоврядування.
порядок оформлення
Щоб пільга вважалася дійсною, слід в обов'язковому порядку подати необхідні документи (заяву, свідоцтво ІПН, посвідчення особи, документ про наявність майна) в державні органи. Заява подається до підрозділу ИФНС Росії. Для її оформлення також необхідний паспорт заявника.
Тільки після подачі заяви пенсіонер може користуватися фінансовою підтримкою держави. Починає діяти пільга з місяця, коли отримано право на неї. Якщо вона почала свою дію, наприклад, в середині року, то сума податку сплачується повністю за момент, коли вона була відсутня.
Регіональні особливості
Регіональних особливостей надання податкових пільг на майно для військових пенсіонерів немає. Вони надаються у всіх суб'єктах РФ. Політика держави щодо військовослужбовців у відставці охоплює основні сфери, розвиваючи військовий потенціал країни.
Інше питання, чи надаються пільги сумлінно, і звертаються за ними громадяни. Адже багатьом часто просто лінь звертатися в служби соціальної підтримки. Однак іноді і самі органи місцевої влади, уповноважені давати право на переваги, не хочуть виконувати свою роботу.
Про державну підтримку військових пенсіонерів розказано в наступному відеосюжеті: